Portalo svečias
Rimas Perevičius
Ar gali visas namas (bendrija) atsisakyti gyvatuko? Jeigu taip, tai kur reiktų kreiptis, jeigu ne, tai kodėl ? Dėkoju
Ar darote renovacijas silumos punktuose kurie priklauso jusu imonei? Kur kreiptis kokios salygos?
Konkretaus atsakymo kaip visad is Kauno energijos jau tris menesius nesulaukiame, tik pazadai, nei pagal koki rasta pirmininko buvo viskas cia perskaiciuota nezinome, nes Kauno energija nesutinka mums duoti kopijos. Atsakymai zodziu buvo, kad perskaiciuosite pagal skaitliuku parodymus, bet jau trecia menesi niekas nesikeicia... Kiek dar komisiju reikes kad patikrintu ir kas dar gali itikinti pirmininka kad pas mus viskas tvarkoje? mes gyvatuko perstatyti negalime, nera kur, nera uz ka daryti remonto. Galetumeme isvis atsisakyti gyvatuko, bet neleidziate? zodziu ispraudziate i kampa... pasakykite dar kiek tai laiko tesis ir kodel negalima gyvatuko isvis atsisakyti, nusikabinti jei jau tiek problemu del jo? Kodel Kauno vandenims tinka musu skaitiuku parodymai, kur tie pinigai uz papildomus 6 kubus vandens pasildymo nuplaukia?
Sakykime, name vienas butas be jokiu pertvaru ir tik su vienu radijatoriumi. Kad bute bus salta tai savaime suprantama, bet ar pats radijatorius suvartos daugiau silumos , nei kiti to paties stovo kituose butuose esantys radijatoriai. Nesuvartos. Tai atsakymas i daugeli jusu aiskinimu. Galiniai namo butai sala todel, kad palaikoma zema temperatura ir sildymo sistemoje silpna vandens cirkuliacija.
Ačiu už atsakymą ir jeigu galite atsakykite ar bus įrengemi šilumos skaitikliai karšto vandens ruošimui šilumos punktuose visuose namuose ir jeigu taip tai koks eiliškumas.
Ar "Kauno energija" yra atsakinga už netinkamą sunaudotos šilumos kiekio paskirstymą tarp namo patalpų savininkų? Ar tame pačiame name esančios patalpos (tokio pačio ploto, aukščio ir t.t.) gali būti skirtingai apmokestintos, nes viena patalpa yra butas, o kita (analogiška patalpa) - administracoinės paskirties? Pabrėžtina, kad namas turi vieną šilumos apskaitos prietaisą.
Kodėl nekompensuojate bent dalies išlaidų ,įsirengiant modulinį šildymą (su galimybe kiekviename bute reguliuoti šilumą ir atsiskaityti už ją pagal skaitiklį-kaip visose ES valstybėse).
Ačiu už atsakymą bet prašau patikslinti . Jeigu šilumos punktą ir karšto vandens ruošimo įrenginį valdyti perduodame jums tai šilumos kaina bus didesnė.
Kodėl Kauno energijos sąskaitose nėra pateikiami šilumos skaitiklio duomenys: nuo kiek iki kiek, o tik pateikiamas suvartotas energijos kiekis? Be skaitiklių duomenų (nuo kiek iki kiek) yra neįmanoma kontroliuoti pateiktų sąskaitų tikrumą (pagrįstumą). TURĖTŲ BŪTI KAIP IR UŽ VANDENĮ AR DUJAS, TADA NELIKTŲ VIETOS MANIPULIAVIMUI.
Kodėl apskaičiuojant mokestį už gyvatuką sunaudojamos šilumos norma sudaro 160 kWh per mėnesį nepriklausomai nuo daugiabučio namo aukštų skaičiaus, laiptinių skaičiaus ar butų skaičiaus ? Kada kiekvienam namui ši norma bus nustatoma individualiai ?
Kodel vonioje perkelus gyvatuka i kita vieta (kai vamzdziai realiai dar sutrumpejo iki stovo), Kauno energija skaiciuoja karsta vandeni ne pagal skaitliuku parodymus, o pagal normas. Kas pasikeite po perkelimo, kuris buvo padarytas pries 5 metus? Kodel skaiciuoti pradeta tik pries kelis menesius ir be jokio perspejimo, kad bus perskaiciuota? Atestuoti specialistai patikrine nemato jokiu pazeidimu, o pirmininkas, kuris yra neatestuotas sioje srityje reikalauja ji atstatyt i vieta? Kodel daugiau musu name nei vieno buto to padaryti nepraso, nors yra 50 proc taip pat persistate gyvatukus, kada bus patikrinta ir pas kitus? Ar imanoma gyvatuka isvis panaikinti tokiu atveju, kokiu reikia dokumentu ir kokie keliai norint atsisakyti gyvatuko??? Nes mes neibeissimokame jau 200Lt didesniu saskaitu, varote jauna seima i bankrota! Norime isvis atsisakyti to gyvatuko, geriau elektrini pasistatysim ir ijungsim tik kada jo reikes...
Laba diena, Namas bendrija pareiškė norą pasirinkti Kauno Energija karšto vandens tiekėja. Bet gavo jūsų pasirašytą atsakymą kad jūs negalite būti karšto vandens tiekėjais nes šilumos punktas ir karšto vandens ruošimo boileris priklauso bendrijai . Toliau atsakyme jūs siūlote parduoti ar kita forma perduoti šilumos punktą ir karšto vandens ruošimo įrenginį jūsų įmonei. Klausimas. Bendrija yra sudariusi sutartį dėl šilumos punkto priežiūros su kita įmone kaip bus jeigu bendrija sutiks su jūsų sąlygomis ir nutars šilumos punktą ir karšto vandens ruošimo įrenginį išnuomuoti jūsų įmonei ar jūs atliksite šių įrenginių priežiūrą ar samdysite mūsų pasirinktą įmonę. Jeigu priežiūrą atliks jūsų įmonė tai ji atliks priežiūrą viso namo ar tik šilumos punkto, Kokie bus įkainiai ir šilumos kaina skaičiaujama kaip kad dabar kai šilumos įrenginys priklauso bendrijai ar kaip šilumos įrenginys priklauso Kauno Energijai nes tai mūsų namui kas mėn , kainuotų vidutiniškai 800,00 lt brangiau.Atsakymą jeigu galimą Kauno diena galėtų išspausdinti Kauno dienos dienraštyje nes dabar neaišku per kokia radijo stotį vyksta jūsų diskusija.
Gyvenam penktame aukste krastiniam bute...ziauru...nes, apsisiltinus sienas,pakeitus langus ,temperatura svyruoja 14-16 laipsniu,ne daugiau,radiatoriai syla prastai.Vidiniuose butuose zmones gyvena siltai,nesuprasdami musu,kurie salame tuose krastiniuose butuose.Ar imanoma apskaiciuoti sildymo mokejima-zema temperatura-mokam maziau,normali temperatura-mokam daugiau.Papildomai sildomes elektriniais radiatoriais,nes negaunam kokybiskos paslaugos,o mokam kaip uz gera.
Kainos varo i kapus. Kada vaziuosim i Romainius? Pavasari? Nes reikia sutvarkyti vieta... :)
kodėl vartotojams neįrengiami atskiri šilumos skaitikliai,kaip yra dujų,elektros ,vandens,pirkimo --pardavimo sutartis turėtų būti bute,šiluminis mazgas su jo įranga-remontu primestas gyventojams ,su ta įranga š.mazge paruošiamas (naudojasi energetikai)karštas vanduo ir už tai turim sumokėti,cirkuliacijai palaikyti elektra imama iš namo sąskaitos,daug dešimtmečių mokėjome eksplotacinį mokestį,namuose 50m ir toliau palėpėse supuvę,užakusios vienvamzdės sistemos,koroziniai vamzdynai,susidėvėjusi izoliacija,,o savalaikio 25 kapitalinio remonto nėra,matyt naudinga neremontuoti-daugiau sunaudojama ši.energijos,didesni pelnai...
Ar logiška,kad vandens temperatūros palaikymas kainuoja ,sunaudojus 1 kub.m.,tris kartus brangiau,negu 1 kub.metro vandens pašildymas?
Jeigu nutraukus sildymo procesa,patiriami nuostoliai,kas atsako?
Aš nenoriu klausti. Aš noriu jūsų įmonę pasmerkti. Jūs su savo nerealiomis kainomis už šildymą ir vandenį prisidedat prie Lietuvos žmonių skurdinimo. Prie dabartinių algų tai yra įteisintas plėšikavimas. Tą patį daro kiti , pvz.: benzino kainos, brangus aukštasis išsilavinimas, gydytojų lupikavimas. Gal tai jus ir paguos .
Kiek lėšų kas metai yra (ar buvo) skiriama į šiluminių trasų modernizavimą, kad jomis tiekiama šiluma būtų taupoma o ne šildoma žemė aplink jas. Nes už tai sumokame mes, vartotojai.
Kodėl gyvatuko kaina mėnesį prieš šildymo sezoną ir po jo padidėja dvigubai? Jūsų įmonės atstovų atsakymai kad gyventojai nedeklaruoja karšto vandens, yra įsirengę šildomas grindis ar kad namų administratoriai turi tam įtakos, ar buvo bandymai laikyčiau kaip grubiu melu: tai tais tik mėn visas kaunas pradeda vogti karsta vandenį, tai yra nedeklaruoti jo. Ar tais mėn įsijungiame sildomas grindis? Ir ši tendencija kartojasi n metų.
Klausimas Nr.1 Kodėl kreipiantis į Jūsų įstaigą raštu ar telefonu nėra pateikiama pilna informacija kurią dieną būtent buvo nuskaityti skaitliukai ir kokie buvo viso namo suvartojimas? Nr. 2 Kodėl nukreipinėjate tokius atsakymus pas imones administruojancias mūsų namą, nors patys skaitliukus nurasinejate nuotoliniu būdu, o sios imones jums jokiu duomenu nedeklaruoja? Nr.3 Kuriuose norminiuose aktuose yra nurodomos vadinamojo gyvatuko vandens temperatūra. Ar tiesa kad gyvatuke turi būti 50 laipsniu temperatūra ir kuriame norminiame akte ar įstatyme ar kituose dokumentuose tai galima rasti. P.S. Būtu malonu isgirsti atsakymą nenukreipiantį pas namų administravimo įmones.
Kodėl dujos atpinga pavasarį, kai šildymo sezonas baigiasi ir jų poreikis sumažėja, o prieš pat šildymo sezoną rudenį dujų kaina vėl padidėja?
Zaido administruojamame name praejusi rugpjuti atliktas silumos punkto automatizavimas ( uz vartotoju lesas) ir duota garantija del silumnesio temperaturos automatisko reguliavimo ,atsizvelgiant i vartotoju pageidavimus. Prie radiatoriu del karscio net prisiliesti nebuvo galima ,reguliavimo nebuvo jokio, nors daug kartu buvo kreiptasi ,nes net vasara butuose buna vesiau . Kas del vartotojui nebutinos ,nepagristai isdidintos sil.energijos apyvartos a t s k a i t i n g a s , kas, pageidaujant vartotojui, privalo teikti isplestine ir detalia ataskaita apie lauko ir silumos nesejo temperaturu, atitinkamo energijos suvartojimo name , pvz. menesio begyje, palyginima ??? o gal punkto automatizavimas isviso nebuvo atliktas ?
Jei šildomam bute pirmame aukšte yra tik 15 laipsnių šilumos ar irgi reikia mokėti 480 lt už 40 kvadratų plotą?
Pritariu Įdomu, nes važiuojant gruodžio mėn tunelio gatve, visoje gatvėjė į viršų kilo dūmai iš šiluminių angų. Nuo to šilčiau nesidaro, tačiau ir piniginėse pinigai turbūt ir dėl to neužsilaiko. Ką Jūs darote, kad šiluma ir pinigai neitų į orą?
Pernai gyrėtės,kad Krėvės pr. pradžioje nutiesti nauji šiluminės trasos vamzdžiai gerai izoliuoti,nebus šildoma žemė. Tačiau tai melas - jau senokai per visą trasą žaliuoja žolė , kaip ir visais kitais metais. Vardan ko teikiama klaidinga informacija?
Kuri dalis milijoninio "Kauno energijos" pelno kasmet investuojama į šilumos tinklų renovaciją? Kokią sumą tai sudaro litais ir kokiuose mikrorajonuose, kiek metrų trasos per metus renovuojama? Nes kažkaip vidury žiemos nutirpstančių ir sužaliuojančių žemės plotų virš nesandarių šiluminių trasų Kaune metai iš metų kaip nemažėja, taip nemažėja...
Kodėl nerenovuojate Jums priklausančių trąsų? 6 km iš bendro virš 400 kiekio, anot Jūsų atstovo - tai juokingai mažai. Ar bandėte gauti paramą iš ES trąsų renovavimui?
Kodėl kai kur mieste matyti nutirpęs sniegas ir žaliuojanti žolė? ar tai reiškia, kad trasos nesandarios ir mes šildom orą?
Kokiu būdu galima apriboti Jųsų paslaugos kiekį? Noriu šildyti patalpas iki normalios temperatūros. Kokiu matavimo vienetu Jūsų įmonės darbuotojai vadovaujasi, kad temperatūra patalpoje 30C ir sąskaita už 22m2 360Lt. Kodėl ne 40C ir sąskaita 500Lt. ir t.t. Aš juk neturiu galimybės sustabtyti Jūsų paslaugos tiekimo kiekį.
Už ~66 m2 gyvenamojo ploto šildymą už gruožio mėn atsiųsta sąskaita 457 lt. Tai ~71 proc. daugiau nei už lapkričio mėn. kai sumokėta 268 lt. Paskambinus į "K. energiją" liepė eiti į "City Service" reikalauti patikrinti namo šilumos skaitliuką. Tenai sako, eikite reikalauti į "K. energiją". Suprantama, kad gruodį buvo žemesnė temperatūra ir mokėti reikia daugiau, bet ne ~71 proc.
Konkretaus atsakymo kaip visad is Kauno energijos jau tris menesius nesulaukiame, tik pazadai, nei pagal koki rasta pirmininko buvo viskas cia perskaiciuota nezinome, nes Kauno energija nesutinka mums duoti kopijos. Atsakymai zodziu buvo, kad perskaiciuosite pagal skaitliuku parodymus, bet jau trecia menesi niekas nesikeicia... Kiek dar komisiju reikes kad patikrintu ir kas dar gali itikinti pirmininka kad pas mus viskas tvarkoje? mes gyvatuko perstatyti negalime, nera kur, nera uz ka daryti remonto. Galetumeme isvis atsisakyti gyvatuko, bet neleidziate? zodziu ispraudziate i kampa... pasakykite dar kiek tai laiko tesis ir kodel negalima gyvatuko isvis atsisakyti, nusikabinti jei jau tiek problemu del jo? Kodel Kauno vandenims tinka musu skaitiuku parodymai, kur tie pinigai uz papildomus 6 kubus vandens pasildymo nuplaukia?
Pasikartoju, kad spėju, jog šis atvejis mums yra gerai žinomas. Tai daugiau bendrijos vidaus nei šilumos tiekėjo klausimas.
Ačiū už klausimus, iki kito karto,
Rimas Perevičius.
Sakykime, name vienas butas be jokiu pertvaru ir tik su vienu radijatoriumi. Kad bute bus salta tai savaime suprantama, bet ar pats radijatorius suvartos daugiau silumos , nei kiti to paties stovo kituose butuose esantys radijatoriai. Nesuvartos. Tai atsakymas i daugeli jusu aiskinimu. Galiniai namo butai sala todel, kad palaikoma zema temperatura ir sildymo sistemoje silpna vandens cirkuliacija.
Priežasčių gali būti daug. Kiekvieną situaciją reikia aiškintis ir spręsti individualiai. Šį klausimą turite pateikti namo prižiūrėtojui.
Ačiu už atsakymą ir jeigu galite atsakykite ar bus įrengemi šilumos skaitikliai karšto vandens ruošimui šilumos punktuose visuose namuose ir jeigu taip tai koks eiliškumas.
Šilumos apskaitos prietaisai šilumai, suvartotai karštam vandeniui ruošti, bus įrengiami visuose daugiabučiuose, kuriems bendrovė vykdys karšto vandens tiekėjo funkcijas.
Ar "Kauno energija" yra atsakinga už netinkamą sunaudotos šilumos kiekio paskirstymą tarp namo patalpų savininkų? Ar tame pačiame name esančios patalpos (tokio pačio ploto, aukščio ir t.t.) gali būti skirtingai apmokestintos, nes viena patalpa yra butas, o kita (analogiška patalpa) - administracoinės paskirties? Pabrėžtina, kad namas turi vieną šilumos apskaitos prietaisą.
Cituoju Šilumos ūkio įstatymą - jeigu pastate yra daugiau nei vienas vartotojas, visa į pastatą patiekta šiluma paskirstoma vartotojams apmokėti pagal Valstybinės kainų komisijos patvirtintus šilumos paskirstymo metodus.
Šilumos kaina yra tokia pati, tik skiriasi PVM dydis.
Kodėl nekompensuojate bent dalies išlaidų ,įsirengiant modulinį šildymą (su galimybe kiekviename bute reguliuoti šilumą ir atsiskaityti už ją pagal skaitiklį-kaip visose ES valstybėse).
Šilumos ūkio įstatymas nustato, kad vartotojui priklausančių šidymo sistemos rekonstrukcija yra atliekama paties vartotojo iniciatyva, atsakomybe ir lėšomis.
Ačiu už atsakymą bet prašau patikslinti . Jeigu šilumos punktą ir karšto vandens ruošimo įrenginį valdyti perduodame jums tai šilumos kaina bus didesnė.
Jeigu perleidžiate nuosavybę - taip.
Kodėl Kauno energijos sąskaitose nėra pateikiami šilumos skaitiklio duomenys: nuo kiek iki kiek, o tik pateikiamas suvartotas energijos kiekis? Be skaitiklių duomenų (nuo kiek iki kiek) yra neįmanoma kontroliuoti pateiktų sąskaitų tikrumą (pagrįstumą). TURĖTŲ BŪTI KAIP IR UŽ VANDENĮ AR DUJAS, TADA NELIKTŲ VIETOS MANIPULIAVIMUI.
Ši prievolė numatyta naujosiose šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėse, bendrovė atlieka paruošiamuosius darbus, kad šie duomenys būtų pateikiami sąskaitose. Kol būsime visiškai pasirengę, svarstome galimybę šiuos duomenis pateikti mūsų internetiniame tinklapyje.
Kodėl apskaičiuojant mokestį už gyvatuką sunaudojamos šilumos norma sudaro 160 kWh per mėnesį nepriklausomai nuo daugiabučio namo aukštų skaičiaus, laiptinių skaičiaus ar butų skaičiaus ? Kada kiekvienam namui ši norma bus nustatoma individualiai ?
Šis klausimas ne mūsų bendrovės kompetencijos. Tai - Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.
Kodel vonioje perkelus gyvatuka i kita vieta (kai vamzdziai realiai dar sutrumpejo iki stovo), Kauno energija skaiciuoja karsta vandeni ne pagal skaitliuku parodymus, o pagal normas. Kas pasikeite po perkelimo, kuris buvo padarytas pries 5 metus? Kodel skaiciuoti pradeta tik pries kelis menesius ir be jokio perspejimo, kad bus perskaiciuota? Atestuoti specialistai patikrine nemato jokiu pazeidimu, o pirmininkas, kuris yra neatestuotas sioje srityje reikalauja ji atstatyt i vieta? Kodel daugiau musu name nei vieno buto to padaryti nepraso, nors yra 50 proc taip pat persistate gyvatukus, kada bus patikrinta ir pas kitus? Ar imanoma gyvatuka isvis panaikinti tokiu atveju, kokiu reikia dokumentu ir kokie keliai norint atsisakyti gyvatuko??? Nes mes neibeissimokame jau 200Lt didesniu saskaitu, varote jauna seima i bankrota! Norime isvis atsisakyti to gyvatuko, geriau elektrini pasistatysim ir ijungsim tik kada jo reikes...
Manome, kad šis atvejis mums žinomas. Situacija buvo smulkiai išaiškinta gyventojams asmeniškai. Sprendimas dar nėra galutinis - bus tikslinama.
Laba diena, Namas bendrija pareiškė norą pasirinkti Kauno Energija karšto vandens tiekėja. Bet gavo jūsų pasirašytą atsakymą kad jūs negalite būti karšto vandens tiekėjais nes šilumos punktas ir karšto vandens ruošimo boileris priklauso bendrijai . Toliau atsakyme jūs siūlote parduoti ar kita forma perduoti šilumos punktą ir karšto vandens ruošimo įrenginį jūsų įmonei. Klausimas. Bendrija yra sudariusi sutartį dėl šilumos punkto priežiūros su kita įmone kaip bus jeigu bendrija sutiks su jūsų sąlygomis ir nutars šilumos punktą ir karšto vandens ruošimo įrenginį išnuomuoti jūsų įmonei ar jūs atliksite šių įrenginių priežiūrą ar samdysite mūsų pasirinktą įmonę. Jeigu priežiūrą atliks jūsų įmonė tai ji atliks priežiūrą viso namo ar tik šilumos punkto, Kokie bus įkainiai ir šilumos kaina skaičiaujama kaip kad dabar kai šilumos įrenginys priklauso bendrijai ar kaip šilumos įrenginys priklauso Kauno Energijai nes tai mūsų namui kas mėn , kainuotų vidutiniškai 800,00 lt brangiau.Atsakymą jeigu galimą Kauno diena galėtų išspausdinti Kauno dienos dienraštyje nes dabar neaišku per kokia radijo stotį vyksta jūsų diskusija.
1. Turtą prižiūri jo savininkas. Jeigu turtas bus perduotas mums, mes jį prižiūrėsime. Kalbame apie šilumos punkto įrenginius. Namo šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemų priežiūra yra atskiras klausimas.
2. Šilumos kaina yra diferencijuojama pagal šilumos punkto įrenginių nuosavybę. Jei šilumos punkto įrenginiai - vartotojo, kaina mažesnė, jei tiekėjo - didesnė.
Gyvenam penktame aukste krastiniam bute...ziauru...nes, apsisiltinus sienas,pakeitus langus ,temperatura svyruoja 14-16 laipsniu,ne daugiau,radiatoriai syla prastai.Vidiniuose butuose zmones gyvena siltai,nesuprasdami musu,kurie salame tuose krastiniuose butuose.Ar imanoma apskaiciuoti sildymo mokejima-zema temperatura-mokam maziau,normali temperatura-mokam daugiau.Papildomai sildomes elektriniais radiatoriais,nes negaunam kokybiskos paslaugos,o mokam kaip uz gera.
Tai yra labiausiai daugiabučiuose namuose paplitusi problema - namo šildymo sistemos nesubalansavimas. Tam įtakos turi daug priežasčių, bet manau techninės galimybės subalansuoti visada yra. Už šį darbą yra atsakingas vėlgi namo šildymo sistemos prižiūrėtojas.
kodėl vartotojams neįrengiami atskiri šilumos skaitikliai,kaip yra dujų,elektros ,vandens,pirkimo --pardavimo sutartis turėtų būti bute,šiluminis mazgas su jo įranga-remontu primestas gyventojams ,su ta įranga š.mazge paruošiamas (naudojasi energetikai)karštas vanduo ir už tai turim sumokėti,cirkuliacijai palaikyti elektra imama iš namo sąskaitos,daug dešimtmečių mokėjome eksplotacinį mokestį,namuose 50m ir toliau palėpėse supuvę,užakusios vienvamzdės sistemos,koroziniai vamzdynai,susidėvėjusi izoliacija,,o savalaikio 25 kapitalinio remonto nėra,matyt naudinga neremontuoti-daugiau sunaudojama ši.energijos,didesni pelnai...
Jau minėjome, kad turtą prižiūri patys savininkai. Šiuo metu kiekvieno daugiabučio įvade yra įrengtas įvadinis šilumos apskaitos prietaisas. Norint kiekvienam butui turėti atskirą šilumos apskaitos prietaisą, būtina atlikti namo šildymo sistemos rekonstrukciją.
Naujuose namuose, kur įrengta kolektorinė šildymo sistema, praktiškai visos patalpos turi atskirus šilumos apskaitos prietaisus.
Ar logiška,kad vandens temperatūros palaikymas kainuoja ,sunaudojus 1 kub.m.,tris kartus brangiau,negu 1 kub.metro vandens pašildymas?
Tai yra du skirtingi dalykai. Ar sunaudojus 1 kub. m ar 3 kub. m ar dar daugiau, mokate tą pačią kainą už karšto vandens temperatūros palaikymą.
Jeigu nutraukus sildymo procesa,patiriami nuostoliai,kas atsako?
Galit patikslinti klausimą? Ką reiškia "nutraukus"?
Kiek lėšų kas metai yra (ar buvo) skiriama į šiluminių trasų modernizavimą, kad jomis tiekiama šiluma būtų taupoma o ne šildoma žemė aplink jas. Nes už tai sumokame mes, vartotojai.
Jau atsakėme.
Klausimas Nr.1 Kodėl kreipiantis į Jūsų įstaigą raštu ar telefonu nėra pateikiama pilna informacija kurią dieną būtent buvo nuskaityti skaitliukai ir kokie buvo viso namo suvartojimas? Nr. 2 Kodėl nukreipinėjate tokius atsakymus pas imones administruojancias mūsų namą, nors patys skaitliukus nurasinejate nuotoliniu būdu, o sios imones jums jokiu duomenu nedeklaruoja? Nr.3 Kuriuose norminiuose aktuose yra nurodomos vadinamojo gyvatuko vandens temperatūra. Ar tiesa kad gyvatuke turi būti 50 laipsniu temperatūra ir kuriame norminiame akte ar įstatyme ar kituose dokumentuose tai galima rasti. P.S. Būtu malonu isgirsti atsakymą nenukreipiantį pas namų administravimo įmones.
1. Neturiu tokios informacijos, kad nebūtų pateikiama tiksli informacija. Visų daugiabučių namų įvadiniai šilumos apskaitos prietaisų parodymai nuskaitomi paskutinę mėnesio dieną.
2. Neturiu tokios informacijos.
3. Geriamojo vandens temperatūrą nustato higienos norma "HM 24:2003". Ten nustatyta, kad karšto vandens temperatūra turi būti tarp 50-60 laipsnių šilumos.
Kodėl dujos atpinga pavasarį, kai šildymo sezonas baigiasi ir jų poreikis sumažėja, o prieš pat šildymo sezoną rudenį dujų kaina vėl padidėja?
Iškastinio kuro kainas lemia pokyčiai pasaulinėse rinkose, bet manau, kad visiškai natūralu, kad padidėjus paklausai, kaina kyla.
Zaido administruojamame name praejusi rugpjuti atliktas silumos punkto automatizavimas ( uz vartotoju lesas) ir duota garantija del silumnesio temperaturos automatisko reguliavimo ,atsizvelgiant i vartotoju pageidavimus. Prie radiatoriu del karscio net prisiliesti nebuvo galima ,reguliavimo nebuvo jokio, nors daug kartu buvo kreiptasi ,nes net vasara butuose buna vesiau . Kas del vartotojui nebutinos ,nepagristai isdidintos sil.energijos apyvartos a t s k a i t i n g a s , kas, pageidaujant vartotojui, privalo teikti isplestine ir detalia ataskaita apie lauko ir silumos nesejo temperaturu, atitinkamo energijos suvartojimo name , pvz. menesio begyje, palyginima ??? o gal punkto automatizavimas isviso nebuvo atliktas ?
Pagal vartotojo pateiktą informaciją, suprantu, kad šilumos punkto įrenginiai yra vartotojų nuosavybė. Todėl ir reikėtų kreiptis į renovaciją atlikusį asmenį ir reikalauti atliktų darbų kokybės. Savininkai viso turto remontus turi prižiūrėti ir kontroliuoti, mes, šilumos tiekėjai, to nedarome.
Jei šildomam bute pirmame aukšte yra tik 15 laipsnių šilumos ar irgi reikia mokėti 480 lt už 40 kvadratų plotą?
Už tolygų patalpos šildymą atsakingas namo šilumos ūkio prižiūrėtojas. Akivaizdu, kad minima temperatūra neatitinka higienos normų. Siūlau kreiptis į atsakingą asmenį.
Pritariu Įdomu, nes važiuojant gruodžio mėn tunelio gatve, visoje gatvėjė į viršų kilo dūmai iš šiluminių angų. Nuo to šilčiau nesidaro, tačiau ir piniginėse pinigai turbūt ir dėl to neužsilaiko. Ką Jūs darote, kad šiluma ir pinigai neitų į orą?
Prieš pat Naujus metus buvo įvykusi avarija. Mano žiniomis, avarijos padariniai likviduoti.
Pernai gyrėtės,kad Krėvės pr. pradžioje nutiesti nauji šiluminės trasos vamzdžiai gerai izoliuoti,nebus šildoma žemė. Tačiau tai melas - jau senokai per visą trasą žaliuoja žolė , kaip ir visais kitais metais. Vardan ko teikiama klaidinga informacija?
Į šį klausimą jau atsakėme. Nuostoliai šilumos trasose jau sumažinti beveik iki minimumos - iki 18 procentų. Galime palyginti su Skandinavijos šalimis, kur norma yra laikoma 14 procentų.
Kuri dalis milijoninio "Kauno energijos" pelno kasmet investuojama į šilumos tinklų renovaciją? Kokią sumą tai sudaro litais ir kokiuose mikrorajonuose, kiek metrų trasos per metus renovuojama? Nes kažkaip vidury žiemos nutirpstančių ir sužaliuojančių žemės plotų virš nesandarių šiluminių trasų Kaune metai iš metų kaip nemažėja, taip nemažėja...
2010 metais buvo renovuota 8,5 km trasų, vidutiniškai kasmet pagal mūsų planus renovuojame apie 5-6 km.
V.Krėvės pr., Jonavos g. ir po tiltu per Nerį, Baltų pr. dalis - šiose vietose renovuotos šilumos trasos.
A.Juozapavičiaus pr. buvo pastatyta pirmoji per nepriklausomybės laikotarpį nauja šilumos tiekimo magistralė - 1,39 km.
Kodėl nerenovuojate Jums priklausančių trąsų? 6 km iš bendro virš 400 kiekio, anot Jūsų atstovo - tai juokingai mažai. Ar bandėte gauti paramą iš ES trąsų renovavimui?
Į pirmą klausimą jau atsakėme.
2010 metais "Kauno energija" gavo daugiausia Lietuvoje paramos iš ES fondų - 18,677 mln. litų. Tai yra labai geras rodiklis. Ši parama nedalijama šiaip sau, reikia parengti projektus.
2010 metais iš viso į trasų renovavimą buvo investuota 30 mln. litų.
Kodėl kai kur mieste matyti nutirpęs sniegas ir žaliuojanti žolė? ar tai reiškia, kad trasos nesandarios ir mes šildom orą?
Šį reiškinį paaiškina šiluminė fizika. Jeigu lauko tempratūra svyruoja nuo 5 laipsnių šalčio iki 0 ir netgi jeigu visai nauja trasa eina arti paviršiaus, galimas šioks toks šilumos atidavimas į aplinką.
Kaune yra apie 400 km vamzdynų, šią dieną jau yra pakeista naujais su poliuretano izoliacija - daugiau kaip 70 km. Pirmiausia keičiami vamzdynai, kurie labiausiai susidėvėję.
Iki 2020 metų numatyta pakeisti dar 300 km vamzdynų. Kasmet investuojant iki 20 mln. litų.
Kokiu būdu galima apriboti Jųsų paslaugos kiekį? Noriu šildyti patalpas iki normalios temperatūros. Kokiu matavimo vienetu Jūsų įmonės darbuotojai vadovaujasi, kad temperatūra patalpoje 30C ir sąskaita už 22m2 360Lt. Kodėl ne 40C ir sąskaita 500Lt. ir t.t. Aš juk neturiu galimybės sustabtyti Jūsų paslaugos tiekimo kiekį.
Jūsų patalpos yra perkaitinamos. Už tolygų visų patalpų apšildymą daugiabučiame pastate yra atsakingas namo prižiūrėtojas. Patarčiau kreiptis į jį.
Už ~66 m2 gyvenamojo ploto šildymą už gruožio mėn atsiųsta sąskaita 457 lt. Tai ~71 proc. daugiau nei už lapkričio mėn. kai sumokėta 268 lt. Paskambinus į "K. energiją" liepė eiti į "City Service" reikalauti patikrinti namo šilumos skaitliuką. Tenai sako, eikite reikalauti į "K. energiją". Suprantama, kad gruodį buvo žemesnė temperatūra ir mokėti reikia daugiau, bet ne ~71 proc.
Laba diena,
Esu pasirengęs atsakyti į jūsų klausimus,
Esmė yra kaina. GFruodžio mėnesį visoje šalyje - didžiuose miestuose - suvartojimai išaugo apie 80 procentų. Vartotjų minimas - 71 procento - prieaugis yra kaip tik tas vidurkis. Tikslumo dėlei, jei norite pasiaiškinti, kodėl nukreipė į "City Service", patarčiau pasiklausti darbuotojo vardo ir pavardės. Manau, nėra jokio reikalo tikrinti šilumos apskaitos prietaisą, nes jų būklė nuolat tikrinama.