Trečiadieniais pietus atstoja muziejus

Kultūrai neabejingų miestiečių ir užsienio turistų nuo Kauno muziejų neatbaido ir pabrangę bilietai.

Likus kelioms minutėms iki 11 val. atrakinamos durys į patalpas, kuriose knibždėte knibžda nelabųjų, tačiau lankytojų eilių šalia M.K.Čiurlionio Velnių muziejaus nematyti. "Sausį visuomet jaučiame štilį", – skubėdama laiptais prasitarė viena salėje eksponatus prižiūrinčių moterų.

1966 m. duris atvėrusiame vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje šiuo metu saugoma apie 3 tūkst. raguotojų eksponatų. Darbuotojai džiaugiasi, esą Velnių muziejus, ko gero, vienintelis, kurio eksponatų bagažu nuolatos rūpinasi lankytojai. Vienoje stiklinių spintų galima pamatyti 2008 m. lankytojų dovanotus velniukus: nelabasis, kurį paliko rusų žurnalistai, vienos šalies ambasadoriaus vyriškų marškinių sąsagos, iš odos ir gyvulio nagų suregztas velnias.

"Yra žmonių, kurie tiki, kad namuose laikyti velnio statulėles – blogas ženklas, todėl turimais nelabaisiais bando atsikratyti atnešdami mums", – pasakojo Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių skyriaus vedėja Jurgita Rimkutė-Vainiuvienė.

Muziejininkė prisiminė kelis atvejus, kai ryte atėjusi į darbą, velniukų skulptūrėles rado užkištas už muziejaus durų rankenų arba paliktas prie durų slenksčio.

Dažniausi muziejaus lankytojai, J.Rimkutės-Vainiuvienės teigimu,– užsieniečių grupės. Antri pagal aktyvumą – moksleiviai iš provincijų. Šoktelėjus kuro, maisto produktų ir kitų prekių kainoms, muziejaus darbuotojai taip pat buvo priversti pabranginti bilietus. Dabar teks mokėti ne penkis, o šešis litus.

"Neatsisakome tradicijos nuo rugsėjo iki birželio dovanoti lankytojams nemokamus trečiadienius. Tomis dienomis žmonių skaičius smarkiai išauga", – pastebėjo skyriaus vedėja.

Nemokami trečiadieniai miestiečių būrius pritraukia ir į Nacionalinį M.K.Čiurlionio dailės muziejų. "Nepatikėsite, bet trečiadieniais, per pietų pertrauką, čia užsuka kostiumuoti bankininkai", – šyptelėjo muziejaus direktoriaus pavaduotoja viešiesiems ryšiams Daina Kamarauskienė.

Šiuo metu muziejuje eksponuojami M.K.Čiurlionio ir XIV–XIX a. lietuvių menininkų darbai. Pastarųjų greitu metu nematysite dėl vykdomų remonto darbų.

Remonto nuotaikomis beveik du mėnesius gyvena ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus personalas, tačiau jiems tai netrukdo su šypsena pasitikti slenkstį minančius moksleivių, darželinukų ir jaunuolių, norinčių susipažinti su lietuvių karyba, būrius.

"Tai mūsų pagrindinis kontingentas. Užsieniečiai užsuka tik retsykiais, gal juos baugina muziejaus pavadinimas?" – svarstė muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas. Jis sakė, kad šiuo metu užsukę į muziejų nematysite kai kurių archeologinių iškasenų iki Antrojo pasaulinio karo eksponatų.

"Daugeliui smalsu, ar neuždaryta S.Dariaus ir S.Girėno skrydį menanti salė. Ne. Ji viena lankomiausių vietų", – tikino A.Pociūnas. Beje, bilietų kainos šiame muziejuje nepakito – kaip ir anksčiau mokėsite keturis litus.


Lankomiausi Kauno muziejai

1. Velnių muziejus.

2. M.K.Čiurlionio muziejus.

3. IX fortas.

4. Sugiharos namai.

5. Keramikos muziejus.


Šiame straipsnyje: muziejusmuziejai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius1

Saulius1 portretas
Tai vis tik - KĄ tai reiškia, kad velniai visus domina?
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių