Neaišku, ar vilniečiai ir balandį už šildymą mokės mažiau

  • Teksto dydis:

„2002 metais pasirašyta sutartis savyje turi labai daug ydų, ir labai palieka daug neapibrėžtumų. Joje yra pasakyta, kad nuomininkas gali inicijuoti sutarties peržiūrėjimą, ką tai reiškia, šiandien sunku prognozuoti. Tokią grėsmę, kad „Vilniaus energija“, pamačiusi, kad jiems kaina yra sumažinta, gali mesti raktus ir išeiti, mes ją vertiname. Galbūt nėra ji labai grėsminga, bet bet kokiu atveju ji egzistuoja“, - teigė jis.

Komisijos pirmininkė I.Žilienė teigė, kad „Vilniaus energija“ skundžia visus komisijos nutarimus, tad neabejoja, jog bus apskųstas ir šis. Tačiau, anot jos, jei teismas nepritaikys laikinųjų apsaugos priemonių, mažesnės šilumos kainos šį šildymo sezoną galios.

„Vilniaus energija“ su kainomis nesutinka

Kainų komisijos posėdyje dalyvavo penki „Vilniaus energijos“ atstovai, po posėdžio jie su žiniasklaida nebendravo.

„Vilniaus energijos“ atstovas Nerijus Mikalajūnas paklaustas, ar naujos šilumos kainos bus skundžiamos teismui, BNS teigė, kad įmonė imsis „visų prieinamų teisinių priemonių“.

„Tiek „Vilniaus energija“, tiek jos akcininkė „Veolia“ naudos visas prieinamas teisines priemones gintis nuo sufabrikuotų kaltinimų ir iš jų atsirandančių pasekmių“, - BNS teigė N.Mikalajūnas.

Bendrovei atstovaujanti teisininkė Dovilė Greblikienė posėdyje piktinosi, kad bendrovei taikomos išskirtinės sąlygos, nes tame pačiame posėdyje netvirtinamos iš šilumos, ir karšto vandens kainos, nors tai daroma kitiems šilumos tiekėjams.

Kainų komisija atkirto, kad išskirtinių sąlygų šiuo atveju nėra, o teisės aktai nenumato, kad būtinai visos kainos būtų tvirtinamos tame pačiame posėdyje.

„Norėtumėme komisijos paprašyti netvirtinti skyriaus siūlymo, nes manome, kad pažymoje teiginiai yra neteisingi“, - posėdyjesakė D.Greblikienė.

Komisijos atstovai tikino, kad „Vilniaus energija“ neteikė visų reikalingų duomenų, nedetalizuoti skaičiavimai ir panaši informacija.

Vilniaus vicemeras V. Benkunskas posėdyje teigė, kad savivaldybė kol kas pastabų neturi, mat taryba vertins šilumos kainas, kai bus patvirtinta bazinė kaina.

Nutarime taip pat numatyta, kad pasibaigus sostinės šilumos ūkio nuomos sutarčiai, „Vilniaus energija“ turės patekti Kainų komisijai informaciją, kiek lėšų iš 24,3 mln. eurų sugrąžino vartotojams ir kiek liko tai padaryti. Komisija siekė, kad ši informacija būtų pateikta per 10 darbo dienų, tačiau atsižvelgus į „Vilniaus energijos“ prašymą, nustatytas 20 darbo dienų terminas.

Kainų komisija rugsėjo viduryje paskelbė, jog „Vilniaus energija“ 2012-2014 metais nepagrįstai gavo 24,3 mln. eurų viršpelnio. Komisijos pirmininkė Inga Žilienė anksčiau pripažino, kad sugrąžinti vartotojams lėšas bus sudėtinga, nes „Vilniaus energija“ nuo kitų metų balandžio nebenuomos sostinės šilumos ūkio.

2017 metų balandį baigiasi Vilniaus šilumos tinklų ir „Vilniaus energijos“ šilumos ūkio nuomos sutartis - įmonė pasitrauks iš šilumos tiekimo rinkos Vilniuje.

„Vilniaus energija“ aprūpina šiluma apie 80 proc. Vilniaus pastatų, kuriuose gyvena apie 90 proc. miesto gyventojų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių