- Valdas Pryšmantas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Konkurencijos tarybos (KT) pasiūlymas tobulinti tolimojo susisiekimo autobusais reformą skirtas ne projekto autorei Susisiekimo ministerijai, o Seimo nariams, siūlantiems suvaržymus naujiems vežėjams, sako susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas. Tarybos atstovai sako, kad ji turėjo pastabų ir ministerijai, ir Seimo nariams.
Anot M. Tarnausko, KT kritika skirta Seimo Ekonomikos komitete pateiktiems pasiūlymams, susijusiems su skirtingomis sąlygomis naujiems vežėjams ir rinkos senbuviams.
„Kalbama ne apie įstatymą, kurį atnešė Vyriausybė ir vėliau pateikė Seimui, nes šiam projektui taryba jokių pastabų neturėjo. Tą kritiką suprantame kaip skirtą komitete siūlomiems pakeitimams apie nevienodas sąlygas Seimo narių registruotuose pasiūlymuose. Iš esmės tai įėjimo į rinką sąlygos“, – BNS trečiadienį sakė M. Tarnauskas.
„Mūsų projektas yra suderintas, rengiant jį konsultavomės su visomis institucijomis, dėl jo esame ramūs“, – teigė viceministras.
KT antradienį pranešė, kad Seime svarstomi Kelių transporto kodekso pakeitimai galėtų sudaryti nevienodas konkurencijos sąlygas – rinkoje jau veikiantiems vežėjams, kurie iki 2023-iųjų kreipsis naujo leidimo, būtų taikomos kitokios sąlygos nei jų konkurentams, tik siekiantiems patekti į rinką.
Anot tarybos, rinkos senbuviams nereikėtų sudaryti infrastruktūros naudojimo sutarčių su autobusų stotimis ir pateikti banko ar draudimo bendrovės išduotą keleivių vežimo užtikrinimo garantiją. Tuo metu naujas vežėjas, siekiantis vežti keleivius tuo pačiu maršrutu, turėtų pasirašyti sutartis su stotimis ir suderinti tvarkaraštį ne tik pagal traukinių maršrutų laikus, bet ir pagal jau veikiančio vežėjo maršrutų laiką.
Konkurencijos tarybos narė Medeina Augustinavičienė teigia, kad taryba priminė pastabas, anksčiau teiktas ministerijai, taip pat – ir Seimo narių pasiūlymams.
„Raštu priminėme pastabas, kurios anksčiau buvo teiktos ministerijai, taigi, pakartotinai pateikėme savo nuomonę dėl oficialiai Ekonomikos komiteto svarstymui pateikto teisės akto projekto. Šiam bendrajam iš Vyriausybės atėjusiam projektui komitetas jau yra pritaręs, tad tik priminėme savo nuomonę“, – komentare BNS trečiadienį teigė M. Augustinavičienė.
Pasak jos, taryba taip pat sureagavo į Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje gruodžio 14-ąją pateiktus, tačiau oficialiai neregistruotus Seimo narių pasiūlymus.
„Taryba pateikė pastabas į Ekonomikos komiteto narių pasiūlymus, kurie nebuvo oficialiai registruoti, tačiau formaliai įtraukti į komiteto posėdžio darbotvarkę ir pateikti dokumentuose darbiniu formatu. Darydama prielaidą, kad pasiūlymai gali būti vėliau oficialiai ir skubiai registruoti, taryba savo pastabas pateikė iš anksto, siekdama atkreipti Seimo narių dėmesį į tam tikrų aspektų prieštaravimą Konkurencijos tarybos ir teismo įpareigojimams“, – teigia KT narė.
Anot jos, Seimo narių pasiūlymai dar labiau pablogintų Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo, įpareigojančio Lietuvos transporto saugos administraciją (LTSA) iki šių metų pabaigos organizuoti naujų vežėjų konkursą, vykdymą.
„Mūsų požiūriu, šie pasiūlymai dar labiau pablogintų teismo sprendimo įgyvendinimą ir patį vežėjų lygybės principą. Taip pat išsakėme nuomonę, kad jie prieštarauja tam tikroms bendrojo projekto nuostatoms, kurioms komitetas jau yra pritaręs“, – sakė M. Augustinavičienė.
LTSA Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Eglė Kučinskaitė sako, kad vežėjų atrankos konkursas paskelbtas gruodžio 9-ąją.
„Buvome įpareigoti iki metų pabaigos tai padaryti, įvykdyti Konkurencijos tarybos įpareigojimą, tą ir padarėme“, – BNS sakė ji.
Konkurse bus atrinkti vežėjai, kurie veš keleivius LTSA nustatytais tolimojo susisiekimo maršrutais nuo kitų metų balandžio.
Susisiekimo ministerija Kelių transporto kodekso pataisas Seimui pateikė lapkričio pradžioje. Jas kol kas svarstė tik Ekonomikos komitetas, kuris pataisų svarstyti nebaigė ir padarė pertrauką.
Gruodžio 20-ąją konservatorius Jurgis Razma Seime, be to, įregistravo kodekso pakeitimus, kuriais siūloma tik keisti kai kurias formuluotes, nesusijusias su naujų vežėjų konkurencingumo sąlygomis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?2
Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas. ...
-
Nausėda: siekiant sukurti diviziją iki 2030-ųjų gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo BVP13
Norint iki 2030 metų Lietuvoje sukurti diviziją gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), sako prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
Nuo vasario 1 d. keičiasi „Vilniaus vandenų“ kai kurių paslaugų kainų tarifai
Nuo 2025 m. vasario 1 d. Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų butų gyventojams didės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos, praneša Vilniaus vandenys. ...
-
Kalėdoms lietuviai linkę rinktis praktiškas dovanas, joms išleis iki 250 eurų
Didesnė dalis šalies gyventojų Kalėdoms renkasi praktiškas dovanas, o artėjant šventėms itin šokteli dovanų čekių bei kortelių pardavimai, BNS sako Lietuvos prekybos centrų atstovai. ...
-
Švenčių organizatoriai: Kalėdų senelių rinka Lietuvoje profesionalėja
Kalėdų Senelio paslauga Lietuvoje tampa vis profesionalesnė – žmonės dažniau renkasi ne pagal kainą, o pagal kokybę, sako tokią paslaugą teikiančių įmonių vadovai. ...
-
Populiarėja dirbtinės Kalėdų eglutės, mažiau medelių parduoda miškininkai6
Ruošdamiesi Kalėdoms gyventojai vis dažniau renkasi dirbtines egles, pastebi prekybininkai. Tačiau itin išaugus ir gyvų medelių pasiūlai, mažiau kirstinių eglių parduoda Valstybinių miškų urėdija. ...
-
Dalis restoranų per Kūčias bus pilni, vis dažniau vakarienė užsakoma į namus6
Kalėdų išvakarėse, katalikams Lietuvoje švenčiant Kūčias, vakare dirbs ne visi restoranai, tačiau kiti laukia svečių ir tikisi visiško užimtumo. ...
-
Premjeras: Lietuvoje bus kuriama valstybinė institucija, atsakinga už gynybos priemonių įsigijimą9
Premjeras Gintautas Paluckas patvirtino, kad Lietuvoje ketinama steigti valstybei pavaldžią instituciją, atsakingą už gynybos priemonių pirkimus. ...
-
Lenkijos PSE ir „Litgrid“ galutinai sutarė investuoti į „Harmony Link“
Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorei PSE patvirtinus sprendimą dėl investicijų į elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ statybą, įsigaliojo ir toks pat Lietuvos operatorės „Litgrid“ sprendimas. ...
-
Paluckas: 2025 m. valstybės biudžete gynybos finansavimas siekia 3,91 proc. nuo BVP7
Premjeras Gintautas Paluckas teigia, kad patvirtiname kitų metų valstybės biudžete 800 mln. eurų padidinus skolinimosi limitą šalies gynybos poreikiams, krašto apsaugos finansavimo dalis sieks 3,91 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). ...