Siekdami diskusijų dėl naujos tvarkos, pienininkai įsipareigoja laikytis senosios

Didžiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės, siekdamos užtikrinti  sklandų teisėkūros procesą, svarstant naują pieno supirkimo tvarką reguliuojantį įstatymą, įsipareigojo laikytis ligšiolinio įstatymo nuostatų, net jei šis liepos 1-ąją nustos galioti.

Ketvirtadienį bendrovių „Pieno žvaigždės“, „Vilkyškių pieninė“ ir „Rokiškio sūris“ paskelbtą memorandumą su šiuo įsipareigojimu pasirašė ir „Žemaitijos pienas”. Prie memorandumo kviečiami jungtis visi pieno sektoriaus dalyviai, perkantys ar parduodantys žalią pieną, prekiaujantys pieno gaminiais, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas 2015 m. buvo priimtas nepagrįstai taikant ypatingos skubos tvarką. Todėl įstatymas turi būti priimtas iš naujo, šįkart jau laikantis nustatytos tvarkos, atlikus poveikio konkurencijai ir ekonomikai vertinimus.

Tačiau tai padaryti būtina iki liepos 1 d. Priešingu atveju vadinamasis Pieno įstatymas nustos galioti.

Birželio 15 d. Žemės ūkio ministerija įstatymo pataisas pateikė Vyriausybei, tačiau, nelaukiant Ministrų Kabineto išvadų, tos pačios pataisos birželio 19 d. įregistruotos ir Seime.

Pieno tarybai, anot jos pirmininko Gintaro Bertašiaus, svarstyti apskritai buvo pateikta visai kita įstatymo pataisų redakcija. Jai taryba nepritarė dėl sąžiningos konkurencijos bei vartotojų interesų pažeidimų. Smulkių ir stambiųjų pieno ūkių atstovai, žemės ūkio kooperatyvai ir pieno perdirbimo įmonės siūlė pataisas tobulinti. Kritines pastabas pateikė ir Konkurencijos taryba, Ekonomikos ir inovacijų bei Teisingumo ministerijos.

Pasak Pienininkų asociacijos „Pieno centras” vadovo Egidijaus Simonio, susiklosčiusi situacija lemia, kad neįmanoma iki liepos 1 d. priimti naują įstatymą, laikantis civilizuoto teisėkūros proceso.

„Viso pieno sektoriaus tvarumą, sąžiningą konkurenciją ir vartotojų interesus užtikrins tik visapusiškai ir kruopščiai išdiskutuotas įstatymas. Kol to nėra, užtikriname, kad visus šiuos metus savanoriškai laikysimės ligšiolinio įstatymo nuostatų“, - sako E. Simonis.

Pasak jo, tikimasi, kad Seimas ir Vyriausybė, rengiant naują sektoriaus reguliavimą, laikysis nustatyto įstatymų leidybos proceso ir sudarys sąlygas teikti pasiūlymus bei konstruktyviai diskutuoti dėl teisinio reguliavimo visose teisėkūros stadijose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių