- Sniegė Balčiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Biudžetininkų pareiginės algos bazinis dydis kitais metais prieškrizinio lygio nepasieks, tačiau kiek padidės – Vyriausybės siūlomus 1,5 euro ar 2–6,5 euro, kaip siekia kai kurie parlamentarai.
Sprendimą priims Seimas – valdantieji šiuo klausimu vieningo sutarimo neturi, tuo tarpu opozicija nori, kad valstybės tarnautojų algų didėjimas neatsiliktų nuo privataus sektoriaus.
Premjeras Saulius Skvernelis ir finansų ministras Vilius Šapoka abejoja, ar valstybė rastų lėšų šį dydį pakelti iki 137 eurų.
Seimo Socialinių reikalų reikalų ir darbo komitetas yra nutaręs, kad politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų bei biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis, taikomas 2018 metais, nuo sausio turėtų išaugti 6,5 euro – iki 137 eurų. Tai 5 eurais daugiau negu nori Vyriausybė, siūliusi bazinį dydį kelti iki 132 eurų.
S. Skvernelis sako, kad 137 eurų riba – „nerealus skaičius“.
„Pasiskaičiuokite, kiek lėšų reikės“, – pirmadienį BNS teigė premjeras ir paklaustas, ar jis prieš, kad pareiginės algos bazinis dydis nuo sausio augtų iki 137 eurų, atsakė: „Taip.“
„Šitas (komiteto siūlymas dėl 137 eurų – BNS) sprendimas turi būti peržiūrėtas, nes jis pareikalautų apie 100 mln. eurų papildomų išlaidų ir jis nėra padengtas jokiais realiais šaltiniai. Toks sprendimas negalėtų būti priimtas“, – BNS sakė ir V.Šapoka.
Socialinių reikalų reikalų ir darbo komiteto vicepirmininkas Tomas Tomilinas BNS pranešė, kad antradienį „valstiečiai“ teiks pataisą, kad pareiginė algos bazinis dydis nuo sausio augtų 2 eurais – iki 132,5 eurų. Tam papildomai biudžete reikėtų rasti 10 mln. eurų.
„Didinti viešajam sektoriui algas reikia tik po sektoriaus reformos. Jeigu didinsime algas dabar, niekada tos reformos nebus“, – teigė parlamentaras.
Didinti viešajam sektoriui algas reikia tik po sektoriaus reformos. Jeigu didinsime algas dabar, niekada tos reformos nebus.
Opozicijai priklausančių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis BNS pareiškė, kad pareiginės algos bazinio dydžio grąžinimas į prieškrizinį lygį yra vienas iš prioritetų, nes valstybės tarnautojams algos buvo labai ilgai nekeltos.
„Čia yra vienas iš prioritetų – atstatyti ir turėti teisingumą valstybėje. Algos buvo labai ilgai nekeltos. Akivaizdu, kad ir taisant pajamų nelygybę būtų vienas iš būdų ją taisyti, nes privačiame sektoriuje algos labai stipriai auga, o valstybiniem sektoriuje stagnuoja. O tas nenoras atsižvelgti į realų gyvenimą už lango, rodo, kad premjeras ir ministras atitrūkę nuo realybės“, – teigė G. Landsbergis.
Valdančiųjų koalicijos narė iš socialdemokratų darbo frakcijos Rimantė Šalaševičiūtė teigė remianti Socialinių reikalų reikalų ir darbo komiteto sprendimą dėl bazinio atlyginimo kėlimo iki 137 eurų.
„Valstybės tarnautojams tikrai turėtų būti didinami atlyginimai (...). Jeigu atlyginimai keliami visiems, ypatingai privačiuose struktūrose, valstybės tarnautojai yra nusipelnę turėti didesnį atlyginimą irgi“, – teigė parlamentarė.
Dabar pareiginės algos bazinis dydis siekia 130,5 euro, jis nesikeitė nuo ekonominės krizės.
Bazinis dydis biudžetininkų algoms skaičiuoti buvo sumažintas nuo 2009 metų, kai Lietuvą krėtė ekonominė krizė. Iki tol jis siekė 141,9 euro.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Iš JAV – antausis Lietuvai3
JAV pristačius naują dirbtinio intelekto (DI) lustų eksporto kontrolės etapą, kuris apims apribojimus tiekimui į daugumą pasaulio šalių, išimtis bus taikoma tik 18-ai artimiausių JAV partnerių, tačiau Lietuvos sąraše nėra. ...
-
Olekas: JAV sprendimas rodo, kad Gabrieliaus Landsbergio politika nedavė vaisių5
Trečiadienį portalas 15min paskelbė, kad JAV, siekdamos užtikrinti, jog dirbtinio intelekto vystymui naudojami lustai nepatektų į Kiniją ar Rusiją, ribos jų eksportą visoms valstybėms, išskyrus 18 artimiausių partnerių, kurių gretose Lietu...
-
VST pradeda saugoti „LitPol Link“ objektus – skirstyklą ir transformatorių pastotę
Viešojo saugumo tarnyba (VST) trečiadienį pradeda saugoti elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“, per kurią Baltijos šalys vasarį sinchronizuosis su kontinentine Europa, objektus – skirstyklą ir transformatorių pastot...
-
LEA: Inčukalnio gamtinių dujų saugykla sausio 1 d. buvo užpildyta beveik 65 proc.1
2024 m. gruodį fiksuotas mažesnis gamtinių dujų vartojimas ir Klaipėdos SGD terminalo darbas lėmė, kad Inčukalnio gamtinių dujų saugykla sausio 1 d. buvo užpildyta beveik 65 proc. – tai artimas lygis aukščiausiam daugiamečiam užpildy...
-
„Ryanair“ nuo birželio skraidins iš Kauno į Peskarą Italijoje4
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo birželio skraidins iš Kauno į Peskarą Italijoje. ...
-
LEA: Lietuvoje elektros didmeninė kaina mažesnė nei Latvijoje bei Estijoje
Pirmąją sausio pusę vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje, „Nord Pool“ biržoje, siekė 0,086 Eur/kWh be PVM ir buvo 6 proc. mažesnė už vidutinę kainą Latvijoje ir Estijoje, praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). ...
-
Seimas: nuo šių metų balandžio startuoliai turės atitikti naują kriterijų
Nuo šių metų balandžio startuoliai turės atitikti naują kriterijų – turėti didelį inovacijomis grįstą verslo plėtros potencialą. Valstybė labiau skatins būtent tokias įmones. ...
-
Maitinimo sektoriui sužibo viltis: Paluckas žada diskutuoti apie PVM lengvatą3
Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maisto produktams ir viešojo maitinimo įstaigoms klausimą Seimas nagrinės pavasario sesijoje. Nors Vyriausybės vadovas neatsako, ar tokią atsakomybę palaikytų, ...
-
Užfiksuotas metų rekordas: šis butas – brangiausias per visą Lietuvos istoriją6
2024 metų brangiausiai Vilniuje parduotų butų sąrašas stebina savo solidumu ir įspūdingomis sumomis. ...
-
Pakelis sviesto – 4 eurai: ar galime tikėtis tokio „siurprizo“?13
Praėjusiais metais Lietuvoje pieno kaina augo bene labiausiai ES – 11 proc. Praėjusių metų rudenį įsibėgėjo pieno produktų kainų augimas. 2024 m. lapkritį, palyginti su ankstesnių metų lapkričiu, šviežias nenugriebtas pienas pabrang...