- Gintautas Degutis
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pastatų ūkio valdymo įmonių grupė "City Service" užbaigė sandorį Rusijoje ir įsigijo šešias bendroves, prižiūrinčias daugiabučius namus Sankt Peterburge.
Teks kovoti su įpročiais
Didžiausia Baltijos šalyse nekilnojamojo turto priežiūros grupė tikisi, kad įsigijusi šešias Sankt Peterburgo daugiabučių namų priežiūros bendroves gaus daugiau nei 320 mln. litų pajamų per metus. Vien šiemet iš naujai įsigytų bendrovių "City Service" tikisi sulaukti 180 mln. litų pajamų. Tiesa, pelno iš šių įmonių veiklos tikimasi tik kitąmet.
"Neabejotinai tai vienas svarbiausių įvykių mūsų bendrovės istorijoje. Norime pabrėžti, kad ir ateityje šioje rinkoje aktyviai ieškosime plėtros galimybių. Tačiau pirmiausia reikės daug ką pakeisti, efektyvinti veiklą. Rusijoje yra tokių dalykų, su kuriais reikia kovoti, pavyzdžiui, darbą, kurį Lietuvoje atliktų vienas žmogus, ten atlieka du–keturi asmenys – du daro, dar du prižiūri", – sakė "City Service" generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.
Devalvacija atpigino įmones
Kaip jau rašėme, Sankt Peterburge gegužės 15 d. vykusiame aukcione buvo parduotos šešių bendrovių 80 proc. įstatinio kapitalo dalys. Likusias bendrovių dalis toliau valdys miesto administracija. "City Service" grupė už bendroves pasiūlė 185,5 mln. rublių (14,7 mln. litų). Akcijų pirkimo sutartys su Sankt Peterburgo valdžia buvo pasirašytos gegužės 20 d. Jose numatyta, kad pinigus už akcijas bendrovė turi sumokėti iki rugsėjo 1 d.
"Aukcionas buvo numatytas gerokai anksčiau, bet Sankt Peterburgo valdžia jį nukėlė. Aišku, dėl to galime tik džiaugtis, nes pasikeitė rublio kursas ir mums pavyko sutaupyti net 20 proc. sumos", – džiaugėsi "City Service" vadovas.
Rusijos rinką jau pažįsta
Lietuvos įmonių grupė į Rusijos rinką žengė dar 2006 m. įsigydama bendrovę Sankt Peterburge. Prijungus naująsias įmones, "City Service" grupė prižiūrės daugiau nei dešimtadalį Sankt Peterburgo daugiabučių namų.
"Nuo 2006-ųjų propagavome privačių bendrovių atėjimą į šį miestą. Mūsų pastangos lėmė, kad šešios įmonės buvo privatizuotos. Per daugiau nei dvejus darbo Rusijoje metus gerokai padidinome pirmųjų įsigytų įmonių veiklos efektyvumą. Šią patirtį pritaikysime ir šešiose naujai prijungtose bendrovėse", – apie patirtį dirbant Rusijoje kalbėjo Ž.Lapinskas.
Bendrovės finansų ir administracijos direktorius Jonas Janukėnas pridūrė, kad iš įmonių, kai jos bus optimizuotos, tikimasi apie 7 proc. pelno maržos.
"Mes įgyjame pakankamai didelę veiklos apimtį ir apyvartą, tačiau pati investicija nėra tokia didelė, pirkinys bus finansuojamas įmonės lėšomis ir paskolomis. Taigi tikrai nemanome, kad šie metai bus prastesni nei praėję", – sakė J.Janukėnas.
Skaičiai ir faktai
Aukcione įsigytos bendrovės kartu prižiūri daugiau nei 10 mln. kv. m daugiabučių namų gyvenamojo ploto Sankt Peterburge. Prijungus šias įmones, Baltijos šalyse ir Rusijoje "City Service" grupės prižiūrimų pastatų plotas padidėjo nuo 13,4 mln. kv. m iki beveik 24 mln. kv. m. Grupės pajamos gaunamos ne Lietuvoje dabar viršys 50 proc. visų pajamų.
Lietuvos pastatų ūkio valdymo bendrovei iš viso priklauso 33 įmonės, veikiančios Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje ir Ukrainoje.
"City Service" grupė pernai uždirbo beveik 8,7 mln. litų grynojo pelno ir gavo 263,9 mln. litų pajamų, vien "City Service" grynasis pelnas buvo 8,6 mln. litų, pajamos – 140,9 mln. litų.
69,62 proc. "City Service" akcijų valdo "Rubicon group", dar 5,36 proc. įmonės įstatinio kapitalo priklauso koncerno akcininkams. "City Service" akcijos kotiruojamos Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
LEA: degalų vidutinės kainos Lietuvoje mažėja antrą savaitę iš eilės
Vidutinės degalų kainos Lietuvoje mažėja antrą savaitę iš eilės, praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). ...
-
Didžiausios „Achemos“ akcininkės atstovas: Laurinaičiui pirmumo teisė įsigyti akcijas netaikoma
Buvęs „Achemos grupės“ prezidentas Arūnas Laurinaitis ketvirtadienį pranešė, kad kreipėsi į teismą, nes didžiausia koncerno akcininkė Lyda Lubienė nepaiso jo pirmumo teisės įsigyti kontrolinį bendrovės akcijų paketą. ...
-
Užimtumo tarnyba sugriežtino finansinės paramos teikimo sąlygas
Užimtumo tarnyba (UŽT) praneša, kad nuo sausio 28 d. įsigaliojo „Aktyvios darbo rinkos politikos priemonių taikymo tvarkos aprašo“ pakeitimai kuriais patikslinti specialieji kriterijai, pagal kuriuos skiriamas finansavimas tarnybo...
-
Prezidentas Nausėda apie pensijų reformą: pats sistemos modelis – didelis žingsnis į priekį
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pasiūlymai iš esmės keisti antros pakopos pensijų kaupimo sistemą yra „didelis žingsnis į priekį“, o vietoj valstybės įnašo siūloma gyv...
-
Gudaitis: tai yra laisvės nuo orių pensijų reforma
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) siūlant iš esmės keisti antros pakopos pensijų kaupimo sistemą, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) vadovas Tadas Gudaitis sako, kad siūlomi pokyčiai yra radikalūs ir gri...
-
Įvardijo, kurių specialybių atstovai yra paklausiausi: jų siaubingai trūksta
Šiandieninėje darbo rinkoje situacija sparčiai kinta – tiek darbuotojų paklausa, tiek siūlomi atlyginimai ir darbo sąlygos. Apie šiuos pokyčius, taip pat apie tai, kokių kompetencijų šiuo metu reikalauja darbdaviai, plačiau ...
-
Pristatė akciją „Radarom“ ir gautą dovaną: čia yra ne geras, čia superinis daiktas
Įmonė „NT Service“ akcijai „Radarom“ padovanojo 50 komplektų antidronų „Sky Wiper Moto“. ...
-
Ruginienė: suprantu, kodėl pensijų fondams buvo sunku išgirsti šią žinutę
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė pabrėžia – jos pristatyti siūlymai antrosios pensijų pakopos pertvarkai sistemos nesugriautų. Politikės teigimu, gyventojai yra skatinami patys rinktis, kur ir kiek nori kaupti savo pensijai. ...
-
Prezidentas apie itin svarbų įvykį: galiu visus nuraminti
Prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja, kad savaitgalį numatytas Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizavimas su Vakarų Europa įvyks sklandžiai, o gyventojai nepajus šio proceso. ...
-
Gynybą finansuoti nori limonadais?
Kas kelerius metus Lietuvoje svarstomas cukraus mokesčio įvedimas – šįkart gynybos finansavimui. Kaimyninės šalys Lenkija ir Latvija jau turi tokį mokestį. ...