Kaip nepriaugti svorio žiemą: 8 paprasti patarimai

  • Teksto dydis:

Kaip nepriaugti svorio žiemą: 8 paprasti patarimai, kurių gali laikytis kiekvienas

Žiemą mažiau judame ir dažniau gulime ant sofos, o jei prie to dar pridėsime žiemos blogą savijautą, kuri verčia mus sumažinti socialinį aktyvumą ir pablogėjusią nuotaiką kompensuoti maistu, logiška, kad žiemą tampa sunku kontroliuoti svorį.

Nedidelis svorio padidėjimas šiuo metų laiku yra beveik neišvengiama realybė: tyrimai parodė, kad nuo lapkričio vidurio iki sausio vidurio suaugusieji vidutiniškai priauga bent pusę kilogramo. Ką tokiu atveju daryti? Pakeitę kai kuriuos mitybos ir gyvenimo būdo įpročius, iš žiemos miego galite išeiti jei ne įprastos, tai geresnės formos. Štai 8 patarimai, kaip nepriaugti svorio. Apie tai rašo "Vogue Italia".

Daugiau judėkite

Bet kuriuo metų laiku viską lemia paprasta suvartotų ir sudegintų kalorijų lygtis, t. y. energijos balansas. Stenkitės kuo daugiau judėti: lipkite laiptais, į biurą ar parduotuvę eikite pėsčiomis, per pietų pertrauką pasivaikščiokite parke, eikite sparčiu žingsniu. Stenkitės mankštintis kasdien, net ir iš pradžių trumpai (10-15 min. per dieną), rinkdamiesi įvairius užsiėmimus: jogą, pilatesą, kikboksą, šokius, kardio treniruotes, HIIT. Ir keiskite fizinės veiklos rūšis, kaitaliodami kardio treniruotes su jėgos ir lankstumo treniruotėmis, kad stiprintumėte raumenis.

Praktikuokite "sąmoningą valgymą".

Žiemą kyla pavojus ir psichikos sveikatai, ypač metų pabaigoje, kai dėl susikaupusių darbų ir įsipareigojimų svorio galite perdegti. Valgydami laikykitės "dėmesingo valgymo" principo: stenkitės valgyti lėtai, kiekvieną kąsnį kramtydami 20-30 kartų, kaip rekomenduoja ekspertai. Taip bus lengviau pagauti organizmo siunčiamą sotumo signalą ir išvengti persivalgymo.

Pirmenybė teikiama visaverčiams maisto produktams

Pripildykite savo lėkštę visaverčiais maisto produktais. Rinkitės šviežius sezoninius vaisius ir daržoves, kiaušinius, šviežią mėsą ir žuvį, ankštines daržoves, neskaldytus grūdus, riešutus ir sėklas, viską pagardinkite nerafinuotais aliejais, pavyzdžiui, alyvuogių, kokosų ar avokadų aliejumi. Bent pusę lėkštės turėtų sudaryti šviežios daržovės. Kiekvieno valgymo metu būtinai valgykite baltymus, įskaitant augalinius: baltymai virškinami lėčiau, todėl jų virškinimui organizmas sunaudoja daugiau energijos ir sudegina daugiau kalorijų.

Naudokite prieskonius

Sveika mityba nereiškia, kad maistas yra blankus, priešingai. Sezoninį maistą paverskite dar skanesniu ir aromatingesniu, pridėdami ciberžolės, kmynų, imbiero ir daug vitaminų turinčių žolelių, pavyzdžiui, petražolių, bazilikų ir kalendrų. Jei mėgstate aitriąsias paprikas, naudokite ir jas, nes jose yra veikliosios medžiagos kapsaicino, kuris skatina medžiagų apykaitą.

Ribokite porcijas

Kad nepersivalgytumėte, naudokite mažesnio skersmens lėkštę. Taip pat stenkitės patiekti maistą gražiai, kad galėtumėte valgyti lėtai ir mėgautis skoniais.

Rinkitės sveikus užkandžius

Jei dirbate namuose, akivaizdu, kad mažiau judate ir dažnai užkandžiaujate, nes šaldytuvas visą laiką po ranka. Idealu valgyti tris kartus per dieną be užkandžių, bet jei jums sunku išsiversti, rinkitės sveikus, maistingus ir mažai kalorijų turinčius užkandžius. Paimkite morkos, saliero ar raudonosios paprikos griežinėlių ir pamerkite juos į humusą arba riekelėmis supjaustytus obuolius ir kriaušes patepkite žemės riešutų pasta. Taip pat geras užkandis yra sauja migdolų arba moliūgų ir saulėgrąžų sėklų, arba stiklinė neriebaus jogurto su smulkintais šviežiais vaisiais, o dar geriau - kefyro, nes jame gausu probiotikų.

Stebėkite, ką geriate

Daug kalorijų, kurias sukaupiame žiemą, gali būti paslėpta gėrimuose, ir ne tik saldžiuose gazuotuose gėrimuose. Net "sveiki" gėrimai, pavyzdžiui, daug cukraus turintys vaisių sulčių pakeliai, geriamasis vaisių jogurtas ir sportiniai gėrimai, gali būti nepageidaujamų kalorijų šaltinis. Jau nekalbant apie alkoholinius gėrimus. Jei įmanoma, pirmenybę teikite žolelių arbatoms ir šviežių vaisių sultims. Nepamirškite gerti daug vandens, ypač tarp valgymų: alkis dažnai maskuoja skysčių poreikį.

Gerai išsimiegokite

Miegas svarbus ne tik energijai ir bendrai sveikatai: dėl bemiegės nakties padidėja grelino, alkio hormono, kiekis, todėl norisi valgyti nesveiką ir kaloringą maistą. Čikagos universiteto tyrimo išvadose teigiama, kad miego trukmė tiesiogiai susijusi su suvartojamų kalorijų kiekiu, taigi ir svoriu. Trumpai tariant, tie, kurie miega daugiau, valgo mažiau. Taigi stenkitės visada eiti miegoti tuo pačiu metu, reguliuokite kambario temperatūrą ir pasistenkite bent valandą prieš miegą padėti į šalį išmanųjį telefoną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių