Įstatymo pataisa padės išspręsti sporto trenerių trūkumą

Socialdemokratų frakcijos Seime narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narys Tomas Bičiūnas užregistravo Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisų projektą, kuriuo siekiama išspręsti sporto trenerių trūkumą.

Įstatymo pakeitimo projektas leistų asmenims, turintiems galiojančius sporto leidimus ir ne mažiau kaip vienerius metus nepertraukiamai dirbantiems sporto srityje, ir toliau užsiimti fizinio aktyvumo ar sporto specialistų, instruktorių veikla, teikti fizinio aktyvumo ar sporto specialistų paslaugas.

Parlamentaro T. Bičiūno teigimu, Lietuva artimiausiu metu gali netekti tūkstančių trenerių, mat įsigalioja ydinga anksčiau pakeisto Sporto įstatymo nuostata.

„Veikti reikia nedelsiant. Situacija Lietuvos sporte yra tragiška – tą atskleidė ir Tokijo olimpinių žaidynių rezultatai. Sportininkų ruošimui trūksta pinigų, o dabar netekti galimybės dirbti gali tūkstančiai trenerių“, – akcentuoja Seimo narys.

T. Bičiūnas primena, kad 2018 m., pakeitus Sporto įstatymą, prasidėjo pereinamasis laikotarpis, kuris baigsis 2024 m. rugsėjo 1 d. ir sporto treneriais galės dirbti tik tie asmenys, kurie Lietuvos sporto universitete bus baigę specializuotas trenerių studijas.

Anot parlamentaro, tai lems itin didelį trenerių skaičiaus sumažėjimą, nes daugelis žmonių studijas baigė kituose universitetuose.

Sportininkų juk neskirstome į kairiuosius ar dešiniuosius, jų pasiekimais džiaugiamės visi kartu.

Socialdemokratas pabrėžia, kad prieš trejus metus pakeitus Sporto įstatymą buvo nustatytas pereinamasis laikotarpis ir panaikinta iki tol galiojusi nuostata, kad asmenims, norintiems įgyti teisę dirbti teorinį ir praktinį darbą sporto srityje, bet neturintiems sporto krypties aukštojo išsilavinimo, pakanka pas akreditaciją turinčius asmenis baigti ne trumpesnę nei 700 akademinių valandų trukmės vienos sporto šakos arba kūno kultūros mokymo programą.

„Kai pasibaigs pereinamasis laikotarpis, baigsis visi iki tol galioję leidimai asmenims, neturintiems sporto krypties aukštojo išsilavinimo, be teisės juos pratęsti. Tarp jų bus ir tie, kurie dirba su aukščiausio meistriškumo sportininkais, kalbame apie tūkstančius asmenų“, – pabrėžia T. Bičiūnas.

Jis pastebi, kad valdantieji yra linkę „nepraleisti“ opozicijos atstovų teikiamų įstatymų projektų vien dėl to, kad tai – opozicijos pasiūlymai.

„Tačiau šiuo atveju kalbame apie kritinę situaciją, kurioje turime imtis neatidėliotinų veiksmų. Sportininkų juk neskirstome į kairiuosius ar dešiniuosius, jų pasiekimais džiaugiamės visi kartu. Jei norime, kad Lietuvos sportas pakiltų iš duobės, kurioje dabar yra, turime veikti išvien“, – teigia T. Bičiūnas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių