Buvęs Virdžinijos gubernatorius ir jo žmona pripažinti kaltais dėl korupcijos

  • Teksto dydis:

JAV teismas ketvirtadienį pripažino buvusį Virdžinijos gubernatorių Robertą McDonnellą (Robertą Makdonelą) ir jo žmoną kaltais dėl korupcijos, nes jie priimdavo lengvatines paskolas ir dovanas ir verslininkų mainais į politinę pagalbą.

Susikompromitavęs respublikonas buvo pripažintas kaltu pagal 11 kaltinimų, įskaitant elektroninį sukčiavimą ir turto įgijimą, naudojantis savo tarnybine padėtimi.

Buvusio gubernatoriaus žmona Maureen McDonnell (Morin Makdonel) pripažinta kalta pagal devynis kaltinimus, tačiau abu kaltinamieji pripažinti nekaltais dėl finansų deklaracijų klastojimo.

„Tai sunki ir nuvilianti diena sandraugai ir jos piliečiams, – Virdžinijos rytų apygardos federalinis prokuroras Dana Boente (Dana Bentė) sakė žurnalistams prie teismo rūmų valstijos sostinėje Ričmonde. – Valstybės tarnyba dažnai reikalauja pasiaukojimo ir beveik visuomet reikalauja finansinio pasiaukojimo.“

Nors sutuoktinių advokatai dar gali apskųsti nutartį, McDonnellams dabar gresia dešimtmečiai laisvės atėmimo, o dėl šios bangos nuvilnijo susirūpinimas politiniuose sluoksniuose sostinėje Vašingtone, kuri ribojasi su Virdžinija.

Teismo nutartis žymėjo dramatišką nuopuolį 60-mečiui R.McDonnellui, kuris vadovavo šiai valstijai nuo 2010-ųjų iki šių metų sausio.

Jis buvo laikomas nepriekaištingos reputacijos kylančia politikos žvaigžde ir buvo Respublikonų gubernatorių asociacijos pirmininkas.

Prieš 2012 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją R.McDonnellas buvo laikomas vienu iš pagrindinių pretendentų tapti respublikonų kandidato Mitto Romney (Mito Romnio) kampanijos partneriu.

Pasak pareigūnų, sutuoktiniai ne kartą kreipėsi į verslininką Jonnie Williamsą (Džonį Viljamsą) vyresnįjį, kuris jiems parūpindavo lengvatinių paskolų, prabangių drabužių ir kitokių dovanų, taip pat apmokėdavo keliones ir skrydžius privačiais lėktuvais. Bendra šių paslaugų vertė buvo didesnė negu 177 tūkst. dolerių (apie 465 tūkst. litų).

Federaliniai prokurorai sakė, kad sutuoktiniai atsidėkodavo stengdamiesi padėti J.Williamso verslui. Šis verslininkas anksčiau užsiėmė rūkalų gamyba, bet dabar užsiima maisto papildų pardavimu.

R.McDonnellas atsiprašė dėl savo „blogų sprendimų“ ir sakė, jog dabar gailisi, kad priimdavo dovanas ir lengvatines paskolas, tačiau pažymėjo, kad jas visas grąžino ir sumokėjo palūkanas, todėl nepažeidė jokių įstatymų.

Buvęs gubernatorius kūkčiojo, kai buvo skaitomas prisiekusiųjų sprendimas, rašo dienraštis „The Washington Post“.

Federalinis teisėjas Jamesas Spenceris (Džeimsas Spenseris) nurodė, kad nuosprendis šioje byloje bus skelbiamas ateinančių metų sausio 6-ąją.

Pasak prokurorų, McDonnellai 2010 metais kreipėsi pagalbos į J.Williamsą, kuris tuomet vadovavo bendrovei „Star Scientific“. Šios bendrovės akcijos yra kotiruojamos NASDAQ.

Prieš sutuoktinių dukros vestuves J.Williamsas apmokėjo 11 tūkst. dolerių (apie 29 tūkst. litų) kainavusias mados dizainerio Oscaro de la Rentos (Oskaro de La Rentos) paslaugas ir 5 685 dolerius (apie 15 tūkst. litų) kainavusį M.McDonnell apsilankymą „Louis Vuitton“ parduotuvėje, kur gubernatoriaus žmona pirko batelius ir rankinę.

Tuo tarpu jos vyras gavo dovanų laikrodį „Rolex“ su išgraviruotu užrašu „71-asis Virdžinijos gubernatorius“.

Ši byla taip pat iškėlė į viešumą numanomas šios poros santuokos problemas. Jų advokatai teigė, kad R.McDonnellas nebūtų galėjęs susimokyti su savo žmona, nes jiedu vienas su kitu beveik nesikalba, o Maureen esą buvo „įsimylėjusi“ J.Williamsą.

Dabartinis Virdžinijos gubernatorius Terry McAuliffe'as (Teris Makolifas) savo pranešime nurodė esantis nuliūdintas šios bylos „ir poveikio, kurį ji padarė mūsų sandraugos reputacijai“.

Trys ankstesni Virdžinijos gubernatoriai, įskaitant vieną iš šalies tėvų Thomą Jeffersoną (Tomą Džefersoną), tapo JAV prezidentais. Kaip pranešama, R.McDonnellas yra pirmasis šios valstijos vadovas, pripažintas kaltu baudžiamojoje byloje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių