Ministrė: Vokietija nevers pabėgėlių ukrainiečių grįžti namo

Vokietija neplanuoja daryti spaudimo pabėgėliams ukrainiečiams, kad jie grįžtų namo. Jie patys gali nuspręsti, kada važiuoti atgal į Ukrainą.

Tai pareiškė Vokietijos plėtros ministrė Svenja Schulze, praneša leidinys „Spiegel“.

„Sprendimą, ar jie nori grįžti į tėvynę ir kada, turi priimti pas mus prieglobstį radę ukrainiečiai. Vokietija nedaro jokio spaudimo ir nemoka jokių premijų už grįžimą“, – sakė ministrė.

Kartu S. Schulze pažymėjo, kad Ukrainoje trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Pasak jos, prie šios problemos sprendimo gali prisidėti ukrainiečiai, ieškantys apsaugos Vokietijoje, Lenkijoje ar kitose šalyse. Tačiau yra niuansas – „profesinė kvalifikacija, jų įgyta Vokietijoje ar kitose ES šalyse, dar nėra automatiškai pripažįstama Ukrainoje“, pažymėjo ji, ragindama Ukrainą kuo greičiau išspręsti šią problemą.

Gegužės pradžioje Vokietijos leidinys „Bild“ rašė, kad dauguma Vokietijoje atsidūrusių pabėgėlių ukrainiečių vis dar neranda darbo. Tuo metu Vokietijoje buvo užregistruota 1,1 mln. pabėgėlių iš Ukrainos, iš kurių 716 tūkst. yra darbingo 15–65 metų amžiaus. Tik 113 tūkst. jų turi oficialų darbą su socialiniu paketu, o dar 36 tūkst. dirba ne visą dieną. Daugelis ukrainiečių sakė, kad iš socialinės tarnybos gaunamos išmokos yra „labai geros“ ir jų pakanka pragyventi.

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad pabėgėliai ukrainiečiai, gavę Čekijoje laikinosios apsaugos statusą ir norintys grįžti į tėvynę, dabar turi galimybę pasinaudoti valstybės pagalba.

Čekijos vidaus reikalų ministerija realizuoja bandomąjį savanoriško grįžimo projektą, pagal kurį pabėgėliams bus apmokėti autobuso bilietai, o sergantys žmonės bus vežami greitosios pagalbos automobiliu.


Šiame straipsnyje: vokietijapabėgėliai ukrainiečiaikaras UkrainojeSvenja Schulze

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių