JAV paštas skelbia stabdantis siuntinius iš Kinijos

  • Teksto dydis:

JAV pašto tarnyba (USPS) antradienį paskelbė, kad laikinai sustabdo siuntinius iš Kinijos ir Honkongo, prezidentui Donaldui Trumpui nuo antradienio įvedus papildomą 10 proc. tarifą importui iš Kinijos.

Sustabdymas galios iki atskiro pranešimo, nurodė USPS.

Pagal savaitgalį paskelbtą D. Trumpo įsaką panaikinama ir neapmuitinimo išimtis mažos vertės – iki 800 dolerių (774 eurų) – siuntiniams.

Ši išimtis buvo atsidūrusi dėmesio centre, nes pastaraisiais metais labai padaugėjo maža verte deklaruojamų siuntinių.

JAV pareigūnai tai iš dalies aiškino kinų internetinių parduotuvių „Shein“ ir „Temu“ augimu. Sustabdymas, apie kurį paskelbta antradienį, galėtų paveikti siuntinius iš abiejų šių kompanijų.

Vašingtonas siekė griežtinti tvarką, sakydamas, kad išaugus siuntų srautui sunkiau tikrinti prekes dėl galimos saugumo rizikos.

Tačiau USPS antradienį jokių priežasčių nenurodė.

Sprendimas taip pat galėtų paveikti kitas internetinės prekybos kompanijas, tokias kaip „Amazon“.

D. Trumpas pareiškė, kad neskuba kalbėtis su savo kolega iš Kinijos Xi Jinpingu, nors tikėtasi, kad jiedu surengs derybas dėl muitų.

Pekinas pareiškė, kad reaguodamas į antradienį įsigaliojusius papildomus Amerikos tarifus pritaikys muitus JAV importuojamiems energijos ištekliams, transporto priemonėms ir įrangai.

Dieną prieš tai D. Trumpas mėnesiui sustabdė muitų taikymą Meksikai ir Kanadai, kai abi šalys pažadėjo sugriežtinti priemones, skirtas kovoti su fentanilio srautais ir dokumentų neturinčių migrantų perėjimu į Jungtines Valstijas.

D. Trumpas anksčiau buvo užsiminęs, kad derybos su Xi Jinpingu galėtų įvykti šios savaitės pradžioje, tačiau antradienį po pietų kreipdamasis į žurnalistus Baltuosiuose rūmuose jis sakė, kad neskuba kalbėtis su Kinijos vadovu.

JAV akcijų rinkos antradienį atsigavo, tačiau trečiadienį atsidarius rinkoms kinų akcijos patyrė svyravimų, nes JAV pašto tarnyba pranešė, kad „iki atskiro pranešimo“ sustabdo siuntas iš Kinijos ir Honkongo.

Ji teigė, kad laiškams tai įtakos neturės.

„Piktavališki mokesčiai“

D. Trumpas įvedė naujus 10 proc. tarifus Kinijos prekėms ir papildė jau galiojančius muitus didžiausiam Vašingtono ekonominiam konkurentui. Meksikai ir Kanadai buvo nustatyti 25 proc. muitai.

D. Trumpo įsaku dėl muitų taip pat panaikinta mažos vertės siuntoms taikyta neapmuitinimo išimtis – dėl šio žingsnio į šalį gali vėluoti Kinijoje įsteigtų internetinių parduotuvių „Shein“ ir „Temu“ siuntos.

Pirmadienį Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karoline Leavitt (Kerolain Livit) sakė, kad D. Trumpas turėtų pasikalbėti su Xi Jinpingu, tačiau antradienį teigė neturinti „naujos informacijos apie tai, kada tas pokalbis įvyks“.

„Jis neketina leisti Kinijai toliau tiekti ir platinti mirtinai pavojingą fentanilį mūsų šalyje, tai ir buvo šio tarifo priežastis“, – sakė K. Leavitt žurnalistams.

Kinija savo ruožtu nustatė 15 proc. muitus iš JAV importuojamoms akmens anglims ir suskystintoms gamtinėms dujoms, o žalios naftos, žemės ūkio technikos, didelių variklių transporto priemonių ir pikapų importui taikomi 10 proc. muitai.

Pekinas teigia, kad taip pat tikrins JAV technologijų milžinę „Google“ ir JAV mados grupę, kuriai priklauso „Tommy Hilfiger“ ir „Calvin Klein“.

Kinijos vyriausybė pareiškė, kad šios priemonės yra atsakas į Vašingtono „vienašališką tarifų didinimą“. Ji teigė, kad taip pat pateiks skundą Pasaulio prekybos organizacijai dėl „piktavališkų mokesčių“.

Be to, ji nustatė naujas retųjų metalų ir cheminių medžiagų, įskaitant volframą, telūrą, bismutą ir molibdeną, naudojamų įvairiuose pramoniniuose prietaisuose, eksporto kontrolės priemones.

Kinija yra svarbi JAV energijos eksporto rinka, ir, remiantis kinų muitinės duomenimis, praėjusiais metais naftos, anglių ir suskystintų gamtinių dujų importas sudarė daugiau kaip 7 mlrd. dolerių.

Tačiau šią sumą nustelbia Kinijos importas iš draugiškesnių valstybių, tokių kaip Rusija.


Šiame straipsnyje: jav kinijaprekybos karaisiuntos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių