Sparčiai plintantis sukčiavimo būdas: pasidalijo patarimais, kaip nepakliūti į pinkles

Sukčiai nusitaikė ir į sergančiuosius, ir į norinčius užsiregistruoti pas gydytoją. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių į sukčių pinkles patenka besijungdami prie elektroninio tinklalapio e.sveikata. Vieni netenka kelių šimtų, kiti ir tūkstančių eurų. 

„Lapkritį ir gruodį pradėjo plisti e.sveikatos netikro portalo nuorodos. Tokiu būdu, jungdamiesi prie svetainės, žmonės pakliūva į sukčių sukurtą portalą, kur pasinaudodami savo prisijungimo duomenimis praranda pinigus“, – pranešė policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė. 

Antradienį nukentėjo gargždiškis ir palangiškis. Abu bandė prisijungti prie elektroninio tinklalapio e.sveikata. Vienam toks bandymas kainavo beveik pusantro tūkstančio, kitas neteko beveik 900 eurų.

Lygiai taip pat kone tūkstančio neteko ir Marijampolės gyventoja. Į sukčių pinkles įkliuvo ir Raseinių rajono gyventojas, netekęs beveik 300, o šiaulietė prarado per 700 eurų. Policija sako, kad per kelis mėnesius taip nukentėjo kelios dešimtys žmonių. 

„Žmonės dažnai net nesupranta, kad prarado pinigus būtent prisijungę per netikrą e.sveikatos platformą. Yra tokių atvejų, kad jie vėliau pastebi, jog iš jų sąskaitų yra nuskaičiuoti pinigai“, – teigė R. Janavičiūtė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Pasak policijos, pinigus iš žmonių sukčiai vilioja sukūrę fiktyvią, bet į oficialią labai panašią interneto svetainę.  

„Patariama nevesti į paieškos sistemą e.sveikata.lt, bet suvesti visą pilną adresą, žiūrėti, kad nebūtų papildomų taškų, ženklų ar brūkšnelių, kurių neturėtų būti oficialioje svetainėje. Taip pat atsidarius svetainę reikėtų joje panaršyti, pažiūrėti ar atsidaro kiti skyreliai“, – patarimais dalinosi Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Policija ne kartą yra įspėjusi apie nusikaltėlių naudojamus panašius sukčiavimo būdus. 

„Kartais skambina ir siūlo investuoti, taip pat teigia, kad užblokuotos Google paskyros. Taip pat gali prisistatyti kurjeriais, „Sodros“, VMI, bankų darbuotojais. Sukčiai iš tikrųjų yra labai kūrybingi“, – kalbėjo A. Grauslienė.

Policija dėl visų sukčiavimo atvejų, kurių vis gausėja, pradeda tyrimus. Bet neslepia, jog išsiaiškinti pavyksta tik maždaug kas penktą. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių