Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  • Teksto dydis:

Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia.

Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę pasikeisti ir kokia yra pavardės keitimo procedūra.

Paprasčiausias būdas pasikeisti asmenvardį yra sudarant santuoką, kai moteris ima vyro pavardę arba atvirkščiai.

„Tai yra asmens pageidavimas ir tai nėra draudžiama teisės aktais“, – sako E. Prilepskienė.

Kalbėdama apie nelietuviškų raidžių rašybą pavardėse, pašnekovė patvirtina, kad šiuo metu teisės aktai nenumato, kad asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose būtų galima naudoti nelietuviškus rašmenis.

„Tai sukelia problemų Lietuvos Respublikos piliečiams, nes tais atvejais, kai moteris išteka už kitos šalies piliečio ar vaikai gimsta mišriose šeimose, šeimos narių pavardės būna skirtingos. Dėl skirtingų rašmenų kartais kyla ir identifikavimo problemų“, – pripažįsta E. Prilepskienė.

Išsamiau – įraše.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ienė

ienė portretas
"Paprasčiausias būdas pasikeisti asmenvardį yra sudarant santuoką, kai moteris ima vyro pavardę arba atvirkščiai." Kai metrikacijos skyriuje manęs paklausė, kieno pavardę imu, atsakiau, kad vyro, bet man davė uošvienės pavardę, ir kaip jums - jau 20 metų nešioju uošvienės pavardę su galūne -ienė, nors vyro galūnė -is

susidūriau su problema

susidūriau su problema portretas
kai keičiant pavardę ,paėmiau senelio rusišką pavardę,raidė'' y '',buvo įrašyta'' i'', atseit taip parašyta arhyvinuose dokumentuose. Po kelerių metų ,prieš keičiant pasą kreipiausi į pavardžių keitimo skyriaus darbuotoją dėl raidės pakeitimo,tai man buvo atsakyta,kad negaliu keisti,turiu pristatyti dokumentus patvirtinančius tos pavardės taisiklingą parašymą.Įtariu,kad pavardžių keitimo skyriaus darbuotojas nusistates prieš rusiškas pavardes. Ar tai teisėta,neleisti keisti pavardėje raidę ? Juk už paslaugą moku pinigus . Ar turi teisę pavardžių skyriaus darbuotojas drausti keisti raidę,ar tai visgi sprendžia teismas ?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių