KT vertins, ar mirus pacientui teisę į žalos atlyginimą turi ir brolis su seserimi

  • Teksto dydis:

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis, ar Konstitucijai neprieštarauja tvarka, kuri nustato baigtinį sąrašą asmenų, galinčių pretenduoti į žalos atlyginimą dėl paciento mirties.

KT ketvirtadienį pranešė priėmęs nagrinėti prašymą įvertinti, ar Konstitucijai neprieštarauja Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatos, įtvirtinančios, kokie asmenys turi teisę į žalos atlyginimą.

Į KT kreipėsi Vilniaus apygardos teismas, sustabdęs civilinę bylą dėl paciento gyvybei padarytos žalos atlyginimo. Šioje byloje reikalavimą dėl žalos atlyginimo sveikatos priežiūros įstaigai pareiškė mirusio nepilnamečio paciento nepilnamečiai brolis ir sesuo.

Įstatymas šiuo metu numato, kad teisę į turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą tokiu atveju turi nepilnamečiai vaikai, sutuoktinis, nedarbingi tėvai ar kiti faktiniai nedarbingi išlaikytiniai. Teisę į neturtinės žalos atlyginimą taip pat turi mirusio paciento darbingi tėvai ir pilnamečiai vaikai, kuriuos su pacientu siejo ypač artimas ir glaudus ryšys.

Vilniaus apygardos teismo manymu, pagal tokį reguliavimą ne visi asmenys, patyrę turtinę ar neturtinę žalą, turi teisę į žalos atlyginimą dėl pacientui sutrikdytos sveikatos ar mirties.

Pasak teismo, turtinė ar neturtinė žala tokia pačia tvarka turėtų būti atlyginama ir kai kuriems kitiems žalą patyrusiems asmenims, nenurodytiems Žalos atlyginimo įstatymo 13 straipsnyje, kuriuos su pacientu siejo ypač artimas ir glaudus ryšys, kaip antai paciento broliams, seserims.



NAUJAUSI KOMENTARAI

paprastas sprendimas

paprastas sprendimas portretas
Ligonio artimiesiems žalos atlyginimas priklauso, jeigu juo rūpinosi, gaišo laiką, turėjo su ligonio slaugymu susijusių išlaidų, pergyvenimų. Nes gana dažnai "artimieji" savo mobingu, artimą savo ir į kapus nuvaro, džiaugiasi kad atsikratė. Tuomet jiems niekas nepriklauso, gal net atvirkščiai.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių