Prašo prezidento vetuoti įstatymo projektą: bus darbuotojų, kuriems jis labai pakenks

  • Teksto dydis:

Dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Liberalų sąjūdžio frakcijų narių kreipėsi į šalies vadovą Gitaną Nausėdą, prašydami grąžinti Valstybės tarnybos įstatymo projektą pakartotinai svarstyti Seimui.

Šio įstatymo nuostatos įtvirtino valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose sudarytų komisijų pareigą peržiūrėti institucijos ar įstaigos pareigybių sąraše esančias valstybės tarnautojų pareigybes ir valstybės tarnautojo sąvokos neatitinkančias valstybės tarnautojų pareigybes iki 2025 metų sausio 1 dienos, panaikinti arba vietoj jų įsteigti darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybes. 

Nauju teisiniu reguliavimu yra numatyta keisti Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas, nustatant naują terminą iki 2026 m. sausio 1 d. Nors įstatymo įgyvendinamieji terminai jau yra suėję, o nustatytos įstatymo įgyvendinimo nuostatos jau yra įvykdytos. 

Pasak parlamentaro Audriaus Petrošiaus, toks įstatymo pakeitimas į nelygiavertę padėtį pastato mažiausiai 625 valstybės tarnautojus, lyginant su tais, kurių atžvilgiu įstatymas nebuvo spėtas pritaikyti ir jų situacijos teisiškai pakeisti nėra galimybių.

„(...) Negalima teisės aktų priiminėti chaotiškai, keisti jų galiojimo atgaline data. Todėl kreipdamiesi į Prezidentą ir prašydami jo įstatymo projektą vetuoti, akcentuojame, kad yra pažeisti vieni pagrindinių teisės principų – ne tik įstatymo galiojimo atgaline data, bet ir sudaromos prielaidos teisės aktus gerbiančių ir juos vykdančių žmonių lygiateisiškumo principo pažeidimui“, – pranešime cituojamas politikas. 

Į prezidentą besikreipusių parlamentarų teigimu, šio įstatymo pateikimo stadijoje buvo pažeista ne viena procedūra, klausimo tolimesnis svarstymas buvo neteisėtas, dėl to jau buvo kreiptasi  į Seimo etikos ir procedūrų komisiją.

„Prezidentui pasirašius teisės aktą, politikai įgyja pagrindą sprendimo teisėtumą tikrinti Konstituciniame Teisme. Ir labai didelė tikimybė, kad nesilaikant tvarkos Seime priimtas teisės aktas privalės būti naikinamas“, - akcentavo A. Petrošius.

Elta primena, kad Seimas valstybės tarnybos reformos termino pratęsimui pritarė antradienį vykusio paskutinio sesijos posėdžio metu. Už šias pataisas balsavo 78 Seimo nariai, prieš – vienas, susilaikė 8 parlamentarai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių