Seime lankysis trys Tibeto parlamento tremtyje atstovai

  • Teksto dydis:

Seime pirmadienį lankysis trys Tibeto parlamento tremtyje atstovai, jie dalyvaus diskusijoje apie Tibetą ir žmogaus teises.

Su Youdonu Aukatsangu (Joudonu Aukatsangu), Tenpa Yarpheliu (Tenpa Jarpeliu) ir Wangdu Dorjee (Vangdu Dorži) taip pat atvyksta Dalai Lamos atstovas Šiaurės Europai, Lenkijai ir Baltijos šalims Sonamas Tseringas Frasi (Sonamas Cering Frasis).

Prieš oficialią diskusija bus surengta spaudos konferencija. Joje dalyvaus Tibeto atstovai, Seimo parlamentinių ryšių su Tibetu grupės pirmininkas Andrius Navickas, „Tibeto namų“ vadovas Vytis Vidūnas.

Po spaudos konferencijos su svečiais  susitiks Seimo pirmininkės pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė.

Diskusijoje „Tibeto klausimas, kuriant pagarba žmogaus teisėms pagrįstą pasaulio tvarką“ dalyvaus visuomeninių organizacijų atstovai, Tibeto parlamentarai tremtyje.

Joje tibetiečiai ketina plačiau papasakoti apie Tibeto parlamento tremtyje veiklą, pasidalinti naujausia informacija apie tai, kas vyksta Tibete.

Per daugelį šimtmečių Tibete mainėsi nepriklausomybės ir kinų valdymo laikotarpiai. Pekinas teigia 1951 metais „taikiai išvadavęs“ šį kalnuotą regioną, kur pradėjo vystyti pasenusią infrastruktūrą bei švietimo sistemas.

Tačiau daugelis tibetiečių išeivių kaltina centrinę vyriausybę religinėmis represijomis ir jų kultūros ardymu.

Tibeto budistų dvasinis lyderis tremtyje Dalai Lama ir jo sekėjai Dharamšaloje Indijos Himalajuose gyvena nuo 1959 metų, kai pabėgo iš Tibeto po nesėkmingo tibetiečių sukilimo prieš Kinijos valdymą.

Kinija nepripažįsta tibetiečių vyriausybės tremtyje ir jokiame dialoge su Dalai Lamos atstovais nedalyvavo nuo 2010 metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

D.

D. portretas
ATSIPRAŠAU : turėjo būtį "tarsi Kinijos..."

D.

D. portretas
Tibetas, Taivanas... Tari Kinijos nė nebūtų... Ką pasiekėm ?.. Ką pasieksim ?...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių