- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvai netrukus reikės pateikti jau penktąjį savo kandidatą į eurokomisarus. Bet dar niekada šis postas nebuvo aptarinėjamas taip plačiai, su tiek rietenų, jaudulio ir aistrų. Galbūt todėl, kad anksčiau kandidato pavardė nebuvo Gabrielius Landsbergis. Kodėl būtent dabar prezidentą, koalicijos partnerius, opoziciją ir visuomenę taip ėmė jaudinti ši kėdė Briuselyje? Plačiau apie tai – LNK reportaže.
Kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, Europos komisijos pirmininkas Romanas Prodis dešimties būsimųjų narių paprašė nurodyti kandidatus į eurokomisarus. R. Prodis pageidavo, kad mažiausiai trys iš jų būtų moterys.
Premjeras Algirdas Brazauskas pasirinko savo vyriausybės finansų ministrę Dalią Grybauskaitę. Prezidentas nesipriešino. D. Grybauskaitė tapo pirmąją Lietuvos eurokomisare su finansinio programavimo ir biudžeto portfeliu ir maždaug 65 tūkst. litų alga.
Kai D. Grybauskaitę išrinko prezidente, į jos vietą premjeras Andrius Kubilius pasiūlė savo finansų ministrą Algirdą Šemetą.
Trečias Lietuvos eurokomisaras – už sveikatos ir maisto saugą atsakingas Vytenis Andriukaitis. Sveikatos apsaugos ministrą pateikė tuometis socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius.
„Mane patį šokiravo. Ir kai manęs klausė, kaip ten tu gyvensi su tuo atlyginimu, keistas klausimas, juokaujant galima pasakyt, teks priprast“, – 2014 m. kalbėjo V. Andriukaitis.
Ketvirtas Lietuvos eurokomisaras – už vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Virginijus Sinkevičius. 29-erių politiką į Europos komisiją išsiuntė Valstiečių premjeras Saulius Skvernelis. Prezidentas Gitanas Nausėda pritarė.
Tai vykdavo kitaip nei dėl būsimo – penktojo – Lietuvos atstovo. Dabartinio kandidato vardas – G. Landsbergis.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Manau, čia įtaką turi tai, kad visi žino, jog tai turėtų būti gerbiamas G. Landsbergis, bet Konservatorių partija apie tai nieko nesako“, – teigė Seimo narys Algirdas Sysas.
„Jeigu apie jį čia būtų kalba, o apie jį ir yra kalba, tegu konservatoriai nesimaivo, jis yra labai kontraversiškai visuomenėj vertinamas. Kaip žinome, vienas nepopuliariausių politikų“, – kalbėjo Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Taip pat aistras žadina artėjantys rinkimai.
„Mane nustebino E. Gentvilo toks kritiškas pasamprotavimas, kad kažkokie priekaištai, kad trūksta pasikalbėjimų. Matyt, visiems yra įdomu paneršti toj rinkėjų erdvėj, kurie yra neigiamai nusiteikę G. Landsbergio atžvilgiu“, – sakė Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma.
Tiesa, rinkimai artėjo ir kai A. Brazauskas teikė D. Grybauskaitę, bet, priešingai nei G. Landsbergis, ji nebuvo partijos lyderė. Politikai mano, jog tai dar viena priežastis susijaudinti – pridėjus rinkimus, tai sprogstamasis mišinys.
Dar vienas dirgiklis – prezidentas Gitanas Nausėda.
Man atrodo, G. Landsbergio gyvenimą apsunkina Landsbergio pavardė, bet tai yra mažai racionalus apsunkinimas.
„Prezidentas labai pretenzingai iš karto pasakė, nebandykit manęs apeiti, aš žinau labai gerų kandidatų. Anksčiau tokių dalykų tikrai nebūdavo“, – akcentavo J. Razma.
G. Nausėda teigė, kad už G. Landsbergį mato geresnių kandidatų, kad Lietuvai reikėtų su ekonomika susijusio portfelio, o G. Landsbergis ir ekonomika – nesusiję.
Pirmoji Lietuvos eurokomisarė D. Grybauskaitė prieš kelias savaites pareiškė, kad Lietuva vėluoja, kad geriausi postai jau išdalinti. O kas G. Landsbergio gyvenimą apsunkina, yra pasisakiusi ir premjerė.
„Man atrodo, G. Landsbergio gyvenimą apsunkina Landsbergio pavardė, bet tai yra mažai racionalus apsunkinimas“, – teigė Ingrida Šimonytė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Širinskienė: pakankamai realiai vertinu Žemaitaičio ultimatumą išeiti iš koalicijos5
Prie Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ prisijungusi Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskienė mano, jog buvusio bendražygio, „Nemuno aušros“ pirmininko dar prieš šventes iškelti ultimatumai dėl g...
-
Seimas baigė pratęstą rudens sesiją
Seimas antradienį baigė pratęstą rudens sesiją. ...
-
Seimas priėmė rezoliuciją dėl Holokausto atminimo stiprinimo ir kovos su antisemitizmu4
Seimas antradienį pritarė rezoliucijai, kuria paminėjo svarbias Holokausto atminimo dienas ir įtvirtino įsipareigojimą kovoti su antisemitizmu, ksenofobija ir kitomis neapykantos formomis. ...
-
Trumpo inauguracijoje Lietuvos vadovai nedalyvaus3
Kitą savaitę vyksiančioje išrinktojo Jungtinių Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijoje Lietuvos vadovai nedalyvaus. ...
-
Skvernelis: laisvadienio lapkričio 2-ąją gali nebelikti12
Į šventinių dienų sąrašą Sausio 13-ąją įtraukti siūlantis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo klausimu pirmiausia derėtų rasti bendrą parlamentarų sutarimą. Visgi, anot valdančiajai daugumai priklausančios...
-
Budrys: Pekinui būtų naivu tikėtis iš mūsų politinių nuolaidų dėl ambasados2
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, jog Pekinui būtų naivu tikėtis politinių nuolaidų dėl ambasados Lietuvoje atkūrimo. ...
-
Seime – siūlymas išbraukti vieną nedarbo dieną
Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui pasiūlius į šventinių dienų sąrašą įtraukti Laisvės gynėjų dieną, Seimo liberalai nusitaikė į gegužės 1-ąją švenčiamą Tarptautinę darbo dieną. ...
-
Šimonytė „Teltonikos“ vadovo pareiškimus įvertino labai kategoriškai: girdėjau, jis religingas35
„Teltonikos“ įkūrėjui Arvydui Paukščiui užsimenant apie galimus buvusios Vyriausybės bandymus kenkti jo įmonių grupei, kadenciją baigusi premjerė Ingrida Šimonytė tikina – verslininko insinuacijos yra melas. Konservat...
-
Adamkaus medikai iš klinikų dar nepaleidžia
Buvęs Lietuvos vadovas Valdas Adamkus artimiausias dienas dar praleis Santaros klinikose, kur bus stebima jo sveikatos būklė, antradienį pranešė ligoninės administracija. ...
-
Čmilytė-Nielsen apie Širinskienės sprendimą: tai tik pradžia8
Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen nestebina Agnės Širinskienės sprendimas trauktis iš „Nemuno aušros“ frakcijos. Pasak jos, tebuvo laiko klausimas, kada pradės byrėti Remigijaus Žemaitaičio ...