- Aurimas Ragelis, Paulius Perminas/BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Naujajame Seime turėtų dirbti aštuoni milijonieriai, rodo politikų turto deklaracijos.
Turtingiausias Seimo narys bus daugiamandatėje apygardoje išrinktas „Nemuno aušros“ atstovas Dainoras Bradauskas, po jo seka vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos lyderių Gintautas Paluckas.
Trečias eilėje – su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į parlamentą išrinktas Ignas Vėgėlė, ketvirtas – partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderis, buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.
Išrinktų į Seimą milijonierių sąraše taip pat – Liberalų sąjūdžio atstovas, šeštą kadenciją parlamente praleisiantis Arminas Lydeka, į parlamentą grįžtantis Šarūnas Birutis, buvęs europarlamentaras Bronis Ropė bei žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
Šis sąrašas sudarytas remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, o ji turi informaciją tik apie kandidatų turtą ir pajamas, bet ne jų šeimų.
Dainoras Bradauskas
Jis VRK anketoje nurodė turintis apie 3,2 mln. eurų turto. Išrinktasis parlamentaras praėjusiais metais turėjo 1,7 mln. eurų vertės privalomo registruoti turto, 1,2 mln. eurų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių bei apie 243 tūkst. eurų piniginių lėšų.
Su socialdemokratų sąrašu į parlamentą patekęs D. Bradauskas yra vadovavęs Valstybinei mokesčių inspekcijai, prieš septynerius metus jis buvo atleistas iš pareigų už šiurkščius tarnybinius pažeidimus.
2017-aisiais tuometinis finansų ministras Vilius Šapoka D. Bradauską atleido, gavęs Specialiųjų tyrimų tarnybos medžiagą apie slapta įrašytus jo pokalbius su buvusiu verslo koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG grupė“) viceprezidentu Raimundu Kurlianskiu.
Naujojo parlamentaro VRK anketoje nurodoma, jog jis buvo Tarybų Sąjungos komunistų partijos (1989–1990 metais), vėliau Liberalų ir centro sąjungos (1999–2000 metai), o po to ir Lietuvos socialdemokratų partijos (2019–2020 metai) nariu.
D. Bradausko kandidatūrą sąraše bei Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėje apygardoje 2020-ųjų Seimo rinkimuose kėlė ir tuomet valdančiajai koalicijai priklausiusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija.
Nurodoma, jog šiuo metu jis dirba įmonės „Bartžuvė“ projektų vadovu. Registrų centro duomenimis, D. Bradauskas valdo pusę šios įmonės akcijų.
Gintautas Paluckas
Praėjusių metų metinės gyventojo turto deklaracijos pagrindinių duomenų išraše politikas nurodė turintis maždaug 2,1 mln. eurų turto.
Privalomas registruoti turtas sudarė 402 tūkst. eurų, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai – 1,7 mln. eurų, piniginės lėšos – 36 tūkst. eurų.
Antrą kadenciją Seime dirbsiantis G. Paluckas 2010–2017 metais buvo buitinės technikos, elektros ir elektronikos prietaisų gamybos įmonės „Emus“ vadovas. Kaip rodo Registrų centro duomenys, jis tiesiogiai valdo pusę įmonės akcijų. Politikas taip pat valdo 49 proc. baterijų sistemas gaminančios įmonės „Garnis“ akcijų.
Socialdemokratas yra buvęs ir kitų įmonių vadovas ar akcininkas.
Šiais metais taip pat paaiškėjo, kad G. Paluckas su šeima turi po sklypą Brazilijoje ir Turkijoje.
Jis teigė, jog sklypas Brazilijoje įsigytas investiciniais tikslais praėjusiais metais, o sklypas Turkijoje įsigytas ten įsteigtos įmonės vardu 2020 metais. Pasak politiko, pastarajame pasodinti graikiški riešutmedžiai.
Buvęs partijos pirmininkas išrinktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje, jis sąraše buvo antras.
Ignas Vėgėlė
Daugiau kaip 31 tūkst. rinkėjų pirmumo balsų sulaukusio bei į antrą LVŽS sąrašo vietą iš paskutinės pakilusio advokato I. Vėgėlės turto vertė siekia apie 1,9 mln. eurų.
Jis dalyvavo ir prezidento rinkimuose, tačiau liko trečias. Naujojo Seimo nario privalomo registruoti turto suma siekia 1,6 mln. eurų. Jis nurodė turintis 256 tūkst. eurų bei vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių už 22 tūkst. eurų.
Anot Registrų centro, I. Vėgėlė tiesiogiai valdo visas Teisės ir ekonomikos tyrimų centro akcijas bei 30 proc. įmonės „Internetinė prekyba“ akcijų.
Jis dirba advokatų kontoroje „Ignas Vėgėlė ir partneriai“, anksčiau vadovavo Advokatų tarybai.
I. Vėgėlė yra buvęs Krikščionių demokratų sąjungos bei Lietuvos krikščionių demokratų partijų narys.
Į teisingumo ministrus „valstiečių“ siūlomas advokatas taip pat buvo „Vilpros grupės“ įmonių valdybų narys.
I. Vėgėlės šeimos valdoma „Vilpra“ prieš prezidento rinkimus turėjo aiškintis dėl tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“, „Laisvės TV“ ir Latvijos tiriamosios žurnalistikos centro „Re:Baltic“ atlikto tyrimo, jog įmonė į Kirgiziją eksportuodama kondicionierius galimai apeidinėjo Europos Sąjungos sankcijas Rusijai ir Baltarusijai.
Artūras Zuokas
Sostinės Naujininkų-Rasų apygardoje išrinkto partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininko Artūro Zuoko turtas siekia apie 1,5 mln. eurų: 1 mln. eurų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 381 tūkst. eurų privalomo registruoti turto bei 125 tūkst. eurų.
Jis šiuo metu yra Vilniaus miesto tarybos narys, įmonės „BNA Grupė“ akcininkas ir vadovas, jam taip pat priklauso beveik visos (96,56 proc.) bendrovės „Isala“ akcijos (30 proc. – tiesiogiai, o kita dalis per „BNA Grupę“).
Buvęs Vilniaus meras taip pat netiesiogiai valdo 95 proc. įmonės „BNA Ergo“ akcijų bei daugiau nei pusę Trakų miesto Žalgirio jachtklubo akcijų.
A.Zuokas 2008 metais buvo nuteistas dėl bandymo papirkti Vilniaus savivaldybės tarybos narį Vilmantą Drėmą, nors pats politikas mėgsta sakyti, jog yra teistas už gerus darbus.
A. Zuokas Vilniaus meru dirbo 2000–2003 metais, tada po kelių mėnesių pertraukos vėl buvo išrinktas ir dirbo iki 2007 metų. Dar kartą politikas meru dirbo 2011–2015 metais.
Arminas Lydeka
Pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą į parlamentą perrinktas A. Lydeka turi apie 1,4 mln. eurų turto. Protokolo specialistas šios partijos nariu yra nuo 2012 metų.
Jis nurodo turintis privalomo registruoti turto už 1,2 mln. eurų, taip pat beveik 200 tūkst. piniginių lėšų.
Šarūnas Birutis
Nalšios pietinėje vienmandatėje apygardoje išrinktas Šarūnas Birutis į parlamentą po aštuonerių metų pertraukos.
Socialdemokratų atstovas nurodė turintis apie 1 mln. eurų turto: privalomo registruoti turto –už 610 tūkst. eurų, vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių – už 310 tūkst. eurų bei 151 tūkst. eurų.
Š. Birutis 2012-aisiais į Seimą buvo išrinktas Ignalinos-Švenčionių apygardoje, tuomet jį iškėlė Darbo partija, kurios nariu jis buvo nuo 2003-iųjų iki 2018 metų.
Politikas taip pat ėjo kultūros ministro pareigas, buvo Europos Parlamento nariu.
Bronis Ropė
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas B. Ropė nurodo turintis taip pat apie 1 mln. eurų vertės turto.
Nuo 2014-ųjų Europos Parlamente dirbęs politikas turi apie 734 tūkst. eurų piniginių lėšų. Pasak 2023 metų VRK duomenų, politikas taip pat turi 175 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto bei 147 tūkst. eurų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių.
2014 metais jis dalyvavo ir prezidento rinkimuose, tačiau liko paskutinis.
B. Ropė yra buvęs Lietuvos krepšinio A lygos komiteto narys, Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos narys, Ignalinos atominės elektrinės uždarymo socialinių pasekmių fondo valdybos narys.
Nuo 1995-ųjų iki 2014 metų jis buvo Ignalinos rajono meru.
Kazys Starkevičius
Apie 1 mln. eurų vertės turto nurodė turintis ir dabartinis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Jis Seime konservatoriams atstovaus jau šeštą kadenciją.
Politikas nurodė turintis 957 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto bei 47 tūkst. eurų piniginių lėšų.
K. Starkevičius ilgą laiką užsiima ūkininkavimu. Anot Registrų centro, jis yra buvęs Kauno apskrities viršininko administracijos vadovu, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Skvernelis – apie didžiausius iššūkius, ligą ir tai, dėl ko užverda kraujas3
Kiekvieną sekmadienį humoristas Mantas Katleris „Paskutinei vakarienei“ kviečia vis kitą garsų Lietuvos žmogų. Tarp jų – ir sportininkai, ir muzikos pasaulio atstovai, ir politikai. Šį sekmadienį TV3 žiūrovai išvys a...
-
LŽP pirmininke dvejų metų kadencijai perrinkta Ieva Budraitė3
Neparlamentinės Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) pirmininke dvejų metų kadencijai perrinkta Ieva Budraitė. ...
-
VRK panaikino „čekiukų“ byloje nuteistos Birštono tarybos narės Zdanavičienės mandatą2
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino „čekiukų“ byloje kalta pripažintos Birštono savivaldybės tarybos narės Dainos Zdanavičienės mandatą. ...
-
V. Tutkus išėjo iš krikščioniškosios demokratijos partijos: pasirinko kitą8
Laikinai Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijai (LKDP) vadovavęs Valdas Tutkus grįžo į Lietuvos regionų partiją. ...
-
Parlamentinės partijos iškėlė kandidatus į Joniškio, Jonavos bei Panevėžio merus
Artėjant kovą vyksiantiems pirmalaikiams Panevėžio miesto, Joniškio bei Jonavos rajonų merų rinkimams, parlamentinės šalies partijos savivaldybėse jau iškėlė savo kandidatus. Tarp politinių jėgų atstovų – partijų skyri...
-
Šakalienė: reikia ieškoti naujų galimybių pritraukiant JAV investicijas gynybos srityje12
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako, kad reikia ieškoti naujų galimybių pritraukiant Jungtinių Amerikos Valstijų investicijas į Lietuvą, ypač – gynybos srityje. ...
-
Skvernelis siūlo Sausio 13-ąją paskelbti valstybės švente12
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo Sausio 13-ąją paskelbti valstybės švente. ...
-
Panevėžio mero posto ketina siekti šeši kandidatai, Jonavos ir Joniškio – po keturis
Dėl Panevėžio miesto mero posto kovą nori varžytis šeši politikai, dėl Jonavos ir Joniškio rajono merų – po keturis, penktadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). ...
-
Finansų ministras po viceministro pasisakymų: tai – vienintelis komentaras7
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako neabejojantis viceministro Valentino Gavrilovo lojalumu Lietuvos valstybei, todėl jis gali tęsti darbą. ...
-
Dėl finansų viceministro – pikta reakcija iš Prezidentūros13
Finansų viceministro Valentino Gavrilovo teiginius, kad jis ir toliau švęs gegužės 9-ąją kaip pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną Prezidentūra vadina nesuprantamais. ...