- Jūratė Skėrytė (BNS)
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Gitanas Nausėda
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
Prezidentas Gitanas Nausėda teigia atmetęs aplinkos ir teisingumo ministrų kandidatūras, nes jie negalėjo nurodyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetų.
„Vertinau ne tik kandidato kvalifikaciją, bet ir jo įžvalgas dėl ateities, vienas svarbiausių klausimų buvo, kokie kandidatų prioritetai atsižvelgiant į tai, kad 2027 metų pirmąjį pusmetį Lietuva perims pirmininkavimą ES Tarybai“, – trečiadienį žurnalistams Prezidentūroje sakė valstybės vadovas.
„Šiems dviem kandidatams nepavyko į šį klausimą atsakyti ir tai buvo esminis minusas. Manau, kad tai vienas svarbiausių dalykų, kad kandidatas aiškiai žinotų, ko ketina siekti pirmininkavimo laikotarpiu“, – teigė jis.
Pasak G. Nausėdos, kilo abejonių ir dėl kai kurių kandidatų vadybinių gebėjimų.
„Prie didžiausios pagarbos jų akademinei kvalifikacijai vis dėlto ministro pozicija reikalauja ir tam tikrų specialiųjų žinių, o dar svarbiau – reikalauja bendro požiūrio į sektorių, gebėjimo gerai suvokti sektoriaus interesus ir būti pasirengusiam už tą sektorių labai tvirtai stovėti“, – teigė prezidentas.
„Turint omeny, kad Žemės ūkio ministerijai vadovaus tikrai tvirtai žinantis, ko nori žmogus, tai Aplinkos ministerijai taip pat turėtų vadovauti stiprus ministras, kad galima būtų sukurti tam tikrą interesų atsvarą, esant jai sprendimai galėtų būti optimalūs“, – pridūrė jis.
Prezidentas trečiadienį patvirtino naująją Vyriausybę, tačiau joje nėra aplinkos ir teisingumo ministrų.
Į aplinkos ministrus siūlytas Gamtos tyrimų centro vadovas Sigitas Podėnas, į teisingumo ministrus – buvęs Kalėjimų tarnybos vadovas Virginijus Kulikauskas. Į abi pozicijas kandidatus delegavo „Nemuno aušra“.
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas sakė šių dviejų kandidatų į ministrus prezidentui neteikęs, nes per pokalbius su šalies vadovu išryškėjo tam tikras pretendentų „kompetencijų arba profilio ribotumas“.
Šiems dviem kandidatams nepavyko į šį klausimą atsakyti ir tai buvo esminis minusas.
G. Nausėda neatmetė, kad aplinkos ir teisingumo ministrai bus paskirti iki to laiko, kai kitą savaitę bus patvirtinta Vyriausybės programa.
Jis tvirtino žinąs, kad jau svarstomos naujos kandidatūros. Anot prezidento, sprendžiant iš pirminės informacijos, tai bus pakankamai rimti kandidatai, todėl situacija, kai nėra dviejų ministrų, gali būti laikina.
„Teisiniu ir politiniu požiūriu ji nieko nereiškia, nes Vyriausybė prisieks ir pradės dirbti po savaitės, o per tą savaitę galima tuos du likusius kandidatus surasti. Ir aš manau, kad tokia tikimybė yra labai didelė“, – trečiadienį sakė G. Nausėda.
Bendrai vertindamas socialdemokrato G. Palucko Ministrų kabinetą prezidentas jį apibūdino kaip pajėgesnį, palyginti su kadenciją baigiančios konservatorės Ingridos Šimonytės Vyriausybe.
„Manau ir atsakingai pareiškiu, kad ši Vyriausybės dalis, kokią jau turime, lyginant ministrus pagal portfelius su ankstesniąja Vyriausybe, atrodo net pajėgesnė nei ankstesnioji Vyriausybė“, – sakė valstybės vadovas.
Kitas vertus, jis prognozavo, jog naujoji Vyriausybė susidurs su dar daugiau iššūkių nei kadenciją baigianti valdžia, nors šiai teko atremti neteisėtos migracijos bangą iš Baltarusijos, valdyti COVID-19 pandemiją, priimti pabėgėlius iš Ukrainos, amortizuoti energetikos kainų šuolius ir pan.
„Pirma, dėl išorinių priežasčių, kaip matote geopolitinės įtampos aplink mus ne mažėja, o tik tvenkiasi. Antra, dėl vidinių priežasčių, nes ši koalicija tikriausiai nedirbs tokiu principu kaip dirbo ankstesnioji, kuomet konservatoriai kitus koalicijos partnerius buvo nustūmę ir liepę tylėti kamputyje. Šitoje koalicijoje veikiausiai šie du koalicijos partneriai (demokratai ir „Nemuno aušra“ – BNS) su tokiu statusu nesutiks ir dėl to gali būti daugiau įtampos“, – teigė G. Nausėda.
Jis teigiamai įvertino ir trečiadienį paskelbtą 19-osios Vyriausybės programos projektą.
„Šiandienos akimis žiūrint, Vyriausybės programa man asmeniškai teikia daug vilčių, ypač socialinės politikos srityje. Ji atkartoja daug nuostatų, dėl kurių mes kovojome su ankstesne Vyriausybe dėl jų įgyvendinimo“, – sakė prezidentas.
Jis atkreipė dėmesį į įsipareigojimą kasmet didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, sparčiau kelti pensijas, šeimos politikos stiprinimą, gynybos išlaidų didinimą, tvirtas užsienio politikos nuostatas.
„Tai teikia vilčių, kad esminių strateginių konfliktų tarp valdžios institucijų nebus ir mes galėsime tikrai gana konstruktyviai dirbti“, – sakė valstybės vadovas.
Ketvirtadienį Seimui planuojama pateikti Vyriausybės programą, jos priėmimas numatytas gruodžio 12 dieną. Tai padarius prisieks ir pareigas pradės eiti 19-asis Ministrų kabinetas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šalies vadovai sveikina žydus su Chanukos šventės pradžia5
Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Gintautas Paluckas bei užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys trečiadienį sveikina Lietuvos bei pasaulio žydus su Chanukos šventės pradžia. ...
-
Žemaitaitis: matau, kad Skvernelis nerimsta75
Nešventiškos Kalėdų išvakarės vos pradėjusioje dirbti koalicijoje. Remigijus Žemaitaitis grasina, kad jo nepaskyrus į Seimo vadovybę, Seimo Pirmininko postą reikėtų atimti ir iš Sauliaus Skvernelio. Šis ragina susik...
-
Jei ne Šimonytė, tai kas?41
Konservatoriai prieš didžiąsias metų šventes sulaukė nemalonių naujienų. Ekspremjerė Ingrida Šimonytė, laikyta pagrindine kandidate į partijos pirmininkes, paskelbė nesieksianti šio posto ir atsitrauksianti į užkulisius....
-
Politologai: Šimonytės sprendimas gali lemti krizę dešiniajame partijos flange20
Buvusiai premjerei Ingridai Šimonytei paskelbus, kad nesieks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkės posto, dešiniajam partijos flangui gali pritrūkti lyderių, svarsto politologai. Pasak Mykolo Romerio...
-
Pavilionis sieks konservatorių partijos pirmininko posto20
Konservatorius Žygimantas Pavilionis sieks tapti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku. Apie tai politikas pranešė antradienį socialiniame tinkle „Facebook“. ...
-
Mano, kad Blinkevičiūtė nedalyvaus socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose5
Artėjant Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimams, kairiosios politinės jėgos nariai neabejoja, kad tarp siūlomų kandidatų atsidurs premjero Gintauto Palucko ir dabartinės lyderės Vilijos Blinkevičiūtės pavardės. Visgi, social...
-
Šimonytė nekandidatuos į konservatorių partijos pirmininkus82
Ekspremjerė Ingrida Šimonytė nusprendė nekandidatuoti į Tėvynės Sąjungos sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkus. ...
-
Su Nyderlandų kolega susitikęs Paluckas vylėsi, kad NATO sutars dėl 3 proc. BVP gynybai11
Rukloje su Nyderlandų premjeru Dicku Schoofu (Diku Šhofu) susitikęs Lietuvos ministras pirmininkas Gintautas Paluckas vylėsi, kad NATO būsimame viršūnių susitikime sutars dėl mažiausiai 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybos finan...
-
Kubilius: yra signalų, kad Rusija agresijai prieš Vakarus gali pasiruošti per penkerius metus32
Už gynybą ir kosmosą atsakingas eurokomisaras Andrius Kubilius Vakarų Vyriausybių vadovus ragina suklusti. ...
-
Palucko patarėjais dirbs buvęs parlamentaras Jukna bei teisininkas Radčenka4
Premjero Gintauto Palucko patarėjų komandą papildė teisininkas, publicistas Aleksandras Radčenka bei buvęs europarlamentaras Vigilijus Jukna. ...