E. Gentvilas apie Seimo narių atlyginimus: valkatoms atrodo, kad tai daug

Naujai išrinkti Seimo nariai gaus daug didesnes algas nei jų pirmtakai – algos pakilo beveik dvigubai. Eilinis Seimo narys per mėnesį uždirbs 3780 eurus ir 59 centus.

„Tikiuosi, kad galėsime daugiau dėmesio skirti atostogoms su šeima ar tiesiog greičiau išsimokėti paskolą“, – teigė Seimo narys Lukas Savickas.

Nors seimūnai džiaugiasi, kad algos beveik padvigubėjo, gyventojai mano kitaip.

„Manau, kad tai yra daug, tikrai daug. Paskaičiuokite, kiek kiti žmonės uždirba: medicinos personalas, mokytojai, o ką jų darbas ne toks vertingas kaip jų?“ – kalbėjo vilnietė Audronė.

„Tegul jie pabando pagyventi už 700 ar 900 eurų ir pažiūrėsime, ar jiems pavyktų pragyventi už tokius pinigus. Tragedija ir gėda“, – piktinosi Vilniaus Betmenas Renatas Kačinauskas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Dalis liaudies galvoja, kad politikai ateina į Seimą tik dėl pinigų. Tačiau seimūno atlyginimas gerokai mažesnis nei, pavyzdžiui, programuotojo. Kadenciją baigę seimūnai uždirbdavo 2183 eurų ir 8 centus.

„Turiu paskolą, išgyvenu tą patį, ką ir visi lietuviai pabrangus paskolai, padidėjus palūkanoms. Laukiu, kada euriboras smuks taip, kad iš tikrųjų paskola sumažės. Turiu mažą vaiką, kuriam reikia nupirkti visokių dalykų, tai negaliu pasakyti, kad susitaupiau per šią kadenciją kažką apčiuopiamo“, – atviravo kadenciją baigęs Seimo narys Vytautas Mitalas.

„Tikrai nesame prabangiai gyvenantys žmonės“, – akcentavo L. Savickas.

„Turime truputį kito turto, tad tai generuoja šiek tiek pajamų. Puikiai žinau kolegas, kurie pasiėmė kreditus gyvenamajam būstui nusipirkti ir jiems teko skaičiuoti kiekvieną euriuką“, – teigė Seimo narys Arminas Lydeka.

„Ir sutaupyti įmanoma, ir išgyventi įmanoma, žiūrint, kokie poreikiai“, – pabrėžė Seimo narys Saulius Skvernelis.

Tikrai nesame prabangiai gyvenantys žmonės.

Beje seimūnų alga nekilo daugiau nei 15 metų – nuo 2008 metų krizės.

„Šios algos buvo neadekvačios. Tai buvo atlyginimai arti 2 tūkst. eurų – gaudavo 7 tūkst. litų . Po to susimažino iki 5500, dabar čia per visokias minimalias kompensacijas – 2100 eurų. Valkatoms galbūt atrodo, kad tai labai daug“, – kalbėjo Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Lietuvos parlamentarų atlyginimai yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje, mažiau gauna tik Rumunijos, Bulgarijos, Maltos, Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Latvijos politikai. Austrijos politikai gauna daugiau nei 10 tūkst. eurų algą, Vokietijoje uždirba 9 tūkst. eurų, Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Airijoje, Belgijoje, Prancūzijoje algos viršija 7 tūkst. eurų.

„Italijoje parlamentaro alga „į rankas“ yra 15,5 tūkst. eurų. Ar mums reikia to siekti? Ne, nereikia, nes italų parlamentarai yra išlepinti ir taip neturėtų būti“, – tikino E. Gentvilas.

Beje, 3780 eurų uždirbs eilinis Seimo narys. Komiteto pirmininkas gaus 4320 eurų  ir 67 centus, o Seimo pirmininkas – 5292 eurus ir 82 centus.

„Man ir nebuvo blogai – viskas tvarkoje. Visiškai ne apie save galvoju. Praėjusią dieną žmogus parašė, kad nori ant sesers kapo nuvažiuoti, bet neturi pinigų, tai nusiunčiau jam tų pinigų. Visada pasistengiu padėti, bet, aišku, žmonės tai išgirdę puls piktnaudžiauti. Tai ne, taip jau nebus“, – teigė E. Gentvilas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu jo

Nu jo portretas
Ieškau darbo bet dabar be 3500e. neisiu dyrbt nebūsiu valkata☺.

Lietuvis

Lietuvis portretas
Prasigeres kandziulnikas vyt nx is seimo

Arijus

Arijus portretas
O suskis iš vagių gaujos visada ir lieka tokiu
VISI KOMENTARAI 84

Galerijos

Daugiau straipsnių