Apie susitikimą su A. Bilotaite: ministrė slepiasi už skaičių

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė teigia, kad į jų posėdį atvykusios vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atsakymai dėl pareigūnų atlyginimo kėlimo socialdemokratų neįtikino. Savo ruožtu, A. Bilotaitė tikina, esą skaičiai kalba patys už save, o algos auga nuosekliai.

„Ministrė pasislėpė už skaičių ir už procentų, į klausimą, kiek kils statutinių tarnautojų realios pajamos, kurie dirba jos vadovaujamose įstaigose, atsakymo nesulaukėme“, ­– Eltai komentavo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Politikės teigimu, LSDP frakcija aptars, kaip vertina susitikimo rezultatus ir spręs, kokių veiksmų imtis.

„Iš dalies gavę atsakymus, nesulaukėme tikslaus atsakymo, kad galėtumėme pasakyti žmonėms, kurie dirba Migracijos departamente, Policijos departamente, kad būtų ramūs, iš tiesų galėsite gauti ir geresnes algas, ir turėsite visas priemones, kad užtikrintumėte žmonių, gyvenančių Lietuvoje saugumą“, – pridūrė R. Budbergytė.

Savo ruožtu, dalykiškai nusiteikusi A. Bilotaitė tikino, kad finansavimas pareigūnų atlyginimams kelti auga nuosekliai.

„Tai tikrai yra ženklus pokytis, skaičiai kalba už save. Didiname finansavimą, suvokdami pareigūnų svarbą ir tą reikia daryti nuosekliai“, – po susitikimo su socialdemokratais komentavo ministrė.

„Apgailestaujame, kad tokio tempo nebuvo ankstesnėje Vyriausybėje, jeigu jis būtų buvęs, tai pareigūnai šiandien mažiau klausimų keltų“, – pridūrė ji.

Ministrė pasislėpė už skaičių ir už procentų, į klausimą, kiek kils statutinių tarnautojų realios pajamos, kurie dirba jos vadovaujamose įstaigose, atsakymo nesulaukėme.

Kyla klausimų dėl santykių su Migracijos departamentu

Frakcijos posėdyje buvo klausiama ir dėl Migracijos departamento finansinių poreikių tenkinimo. A. Bilotaitė užtikrintai teigė, kad departamentas ministerijai nurodė mažesnę sumą.

„Migracijos departamentas pateikė 2,2 mln. poreikį, suradome beveik visą sumą. Vėliau paaiškėjo, kad poreikis buvo didesnis, jis mums nebuvo pateiktas.  Mes tą vėliau išgirdome iš profesinių sąjungų“, – atsakydama teigė ministrė.

A. Bilotaitė pridūrė, kad ministerija daro viską, siekdama atliepti finansavimo poreikį.

Į tokį atsakymą reaguodama R. Budbergytė suabejojo ministrės santykiais su departamento vadovybe.

„Ministre, ar jūs tikrai palaikote deramą dialogą su Migracijos departamentu. Nes man tikrai kyla abejonių“, – sakė frakcijos seniūnė.

ELTA primena, kad Seimas po pateikimo pritarė vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pateiktoms Vidaus tarnybos statuto pataisoms, kuriomis siekiama didinti pareigūnų motyvaciją, gerinti jų pritraukimą ir išlaikymą tarnyboje, tobulinti darbo užmokesčio sistemą.

Šiuo metu Vidaus tarnybos statute nustatomas tik minimalus pareigybių grupių pareiginės algos koeficientas – priėmus įstatymo pataisas, centrinių statutinių įstaigų vadovai patvirtins pareigūnų darbo apmokėjimo sistemas, pagal kurias pareigūnams bus mokamas darbo užmokestis. Naujoje redakcijoje numatoma, kad pareigūnai turėtų galimybę derėtis dėl apmokėjimo sistemos ir kolektyvinėmis sutartimis.

Rastas kompromisas ir dėl pareigūnų perkėlimo tvarkos – iki 3 mėn. sutrumpintas laikotarpis, kai esant tarnybiniam būtinumui pareigūnas be jo sutikimo gali būti perkeliamas į kitas pareigas į kitą vietovę. Bendras pareigūno perkėlimo į kitas pareigas laikotarpis per 3 jo tarnybos metus negali būti ilgesnis negu 6 mėnesiai.

Vidaus tarnybos statuto pataisomis kartu siūloma sumažinti priedą prie algos už stažą valstybės tarnyboje. Šiuo metu šis priedas negali viršyti 30 proc. pareiginės algos, siūloma, kad šis priedas neviršytų 20 proc. pareiginės algos.

Be to, tarnybos stažas bus vienas kriterijų nustatant pareiginės algos dydžius ir sudarys galimybę vėlesniais tarnybos metais didinti pareiginę algą. Priedą už laipsnį siūloma inkorporuoti į minimalų pareiginės algos koeficientą – dėl to padidės pareigūnams mokamas priedas už tarnybos stažą, kuris skaičiuojamas nuo pareiginės algos.

Visgi, ši Vidaus reikalų ministerijos (VRM) iniciatyva sulaukė kritikos iš pareigūnų profsąjungų atstovų. Spalį protestus prie ministerijų rengusi Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) mano, kad Vidaus tarnybos statuto pakeitimais bloginamos pareigūnų darbo sąlygos. Tai, pasak jų, nedidina statutinės tarnybos patrauklumo ir visiškai demotyvuoja ne vienerius metus kantriai tarnybą tęsiančius bei neįkainojama patirtį turinčius pareigūnus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
viskas tik į gerą, mažesnės algos tik jūsų labui

Užduotis ministrei

Užduotis ministrei   portretas
Labai keistai atrodo jos visa misija pr tuos trejus metus VRM. Toks jausmas, kad policija turi būti galutinai sunaikinta ir tapti tik pavaldi valdančiųjų dvarui... Kadriniai pareigūnai, profai patriotai ujami lauk, policinikų eilinių nuolat trūksta, problemos nesprendžiamos absoliučiai. Nebesijaučiame saugūs visiškai

amg

amg portretas
tupesnes ministres lietuva dar nemate
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių