- Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Konservatorių gretose netylant kalboms, kad kadenciją baigianti premjerė Ingrida Šimonytė gali atsisakyti dalyvauti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose, galimybę kandidatuoti į šias pareigas svarsto vis daugiau partiečių. Apie planus varžytis dėl partijos pirmininko pareigų užsimena Seimo nariai Žygimantas Pavilionis bei Arvydas Anušauskas.
Ž. Pavilionis tikina galutinį sprendimą dėl kandidatavimo į TS-LKD pirmininkus priimsiąs gruodžio viduryje. Nors politikas neslepia manąs, kad geriausia kandidatė į šias pareigas būtų I. Šimonytė, vis tik parlamentaras tikina, greičiausiai ir pats išbandysiantis jėgas rinkimuose.
„Mano apsisprendimas nemažai priklausys ir nuo Ingridos apsisprendimo. Aš tikrai manau, kad ji galėtų labiausiai partiją suvienyti ir paruošti naujoms pergalėms, kurios tikrai ateis. Bet tikrai neatmetu galimybės, kad ir pats kandidatuosiu“, – Eltai teigė Ž. Pavilionis.
„Taigi, aš tarsiuosi – nuo to priklauso mano galutinis apsisprendimas. Bet tai, kaip dabar matau tą situaciją, pagal tą informaciją kurią dabar turiu, aš privalau dalyvauti“, – sakė politikas, neatskleisdamas, ką konkrečiau turi omenyje.
Nepritartų L. Kasčiūno kandidatūrai: pirmininkas turėtų būti labiau vienijantis
Ž. Pavilionis taip pat akcentuoja, kad labai svarbu, jog naujasis TS-LKD pirmininkas turėtų savybių, padedančių partiją vienyti, o ne skaldyti.
Tuo metu vertindamas potencialiu kandidatu viešoje erdvėje įvardinamo Lauryno Kasčiūno kandidatūrą į TS-LKD pirmininkus, politikas neslėpė turįs abejonių dėl šio politiko. Ž. Pavilionis kelia klausimą, ar kol kas savo apsisprendimo dėl kandidatavimo į partijos pirmininkus neatskleidęs politikas galėtų tapti konservatorių partija telkiančiu veiksniu.
„Aš su Laurynu vieningai dirbu užsienio ir saugumo klausimais, tačiau ne visais klausimais mūsų nuomonės sutampa. O aš manau, kad būsimasis partijos lyderis turi būti toks, kad apvienytų visą partiją, sugebėtų su ja sutarti, sugebėtų surasti tuos kompromisus. Tai manau, kad jis turėtų būti labiau vienijantis. Nes jeigu mes suradikalėtume, mes prarastume miestus“, – sakė Ž. Pavilionis.
„Manau, tai yra viena iš tų priežasčių, kodėl aš kandidatuoju“, – pridūrė jis.
Apie galimybę dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose leidžia suprasti svarstantis ir buvęs krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.
„Šiaip aš esu demokratinio pasirinkimo šalininkas. Manau, kad naudinga, kad skirtingų požiūrių žmonės kandidatuoja, išsako savo vertinimus dėl partijos, dėl ateities“, – sakė politikas.
Visgi A. Anušauskas, paklaustas, ar į pareigas kandidatuotų ir tuo atveju, jei dėl partijos pirmininko posto nuspręstų varžytis ir I. Šimonytė, tiesiogiai į klausimą neatsakė.
„Niekam nedraudžiama kandidatuoti. Net jeigu tik vienas skyrius iškels, gali žmogus kandidatuoti. Nėra jokių apribojimų“, – pabrėžė politikas.
„Aš manau, kad partijai visai į naudą ir pats demokratinis procesas, ir patys rinkimai ir kalba, ko reikėtų partijai po šių rinkimų – kokiu keliu ji toliau eis, koks turėtų būtų bendravimas viduje partijos ir t.t. Yra daug klausimų, tas dilemas sprendžia ne vienas partijos narys ir šiuo atveju aš taip pat esu nusiteikęs prie to prisidėti“, – akcentavo jis.
Kadenciją baigianti premjerė I. Šimonytė praėjusią savaitę teigė priėmusi sprendimą ir sau atsakiusi į klausimą, ar dalyvaus sausio mėnesį vyksiančiuose TS-LKD pirmininko rinkimuose. Visgi, savo sprendimo politikė kol kas neviešina.
Tarp galimų kandidatų taip pat yra įvardintos L. Kasčiūno bei Pauliaus Saudargo pavardės. Nors abu politikai kol kas neatmetė galimybės kandidatuoti į TS-LKD pirmininko poziciją, jie galutinį savo apsisprendimą tikina pateiksiantys vėliau.
ELTA primena, kad po nesėkmingų Seimo rinkimų TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui pasitraukus iš pareigų, vadovavimą konservatorių partijai laikinai perėmė jo pirmoji pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Naujojo partijos pirmininko rinkimai planuojami sausio mėnesį.
TS-LKD Seimo rinkimuose iškovojo 28 mandatus.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vytautas Landsbergis: raginimai Kyjivui tartis su Maskva primena Lietuvos situaciją 1991-aisiais
Pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad raginimai Ukrainai derėtis su karą prieš ją pradėjusia Rusija primena situaciją prieš 34 metus Lietuvai siekiant Vakarų valstybių pripažinimo. ...
-
Žemaitaitis sako nieko nežinantis apie Širinskienės pasitraukimą iš „Nemuno aušros“2
„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigia nieko nežinantis apie Agnės Širinskienės pasitraukimą iš „aušriečių“ gretų. ...
-
Žiniasklaida: Širinskienė ketina palikti „Nemuno aušrą“ ir jungtis prie demokratų „Vardan Lietuvos“8
Dar prieš šventes apie galimą pasitraukimą iš „Nemuno aušros“ prakalbusi Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskienė ketina palikti partiją, su kuria pateko į parlamentą, ir jungsis prie Demokratų sąjungos &bd...
-
Apie Baltarusijos ir Lietuvos kultūrinį artumą prakalbęs ministras tikslina savo mintį4
Apie kultūrinį Baltarusijos ir Lietuvos artumą prakalbęs vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius tikslina savo poziciją ir tikina omenyje turėjęs ne Minsko režimo valdomą kaimyninę valstybę, o baltarusių tautą. ...
-
Budrys: Karaliaučius yra mūsų istorijos dalis ir jos ištrinti nepavyks4
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, kad Kaliningrado, dar vadinama Karaliaučiaus, sritis yra Lietuvos istorijos dalis ir „jos ištrinti nepavyks“. ...
-
Lobovas pašalintas iš Jonavos mero rinkimų4
Artėjant kovą vyksiantiems pirmalaikiams Jonavos rajono mero rinkimams, juose neleista dalyvauti riaušių prie Seimo byloje kaltinamam Andrejui Lobovui. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, pastarasis sumokėjo užstatą nesilaikydamas nuro...
-
Budrys apie Trumpo pareiškimus: siūlau to nedaryti1
Išrinktajam Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentui Donaldui Trumpui pareiškus apie galimybę paversti Kanadą jo šalies dalimi ar užimti Grenlandiją bei Panamos kanalą, Lietuvos diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys tikina &nda...
-
Viceministras Antrojo pasaulinio karo pabaigą pradės minėti gegužės 8-ąją10
Gegužės 9 dieną Antrojo pasaulinio karo pabaigą minėdavęs finansų viceministras Valentinas Gavrilovas pripažįsta, kad toks elgesys visuomenei sukėlė daug klausimų. Todėl, pasak viceministro, suprasdamas, kad užimant oficialias pareigas jis turi a...
-
Atsargos pulkininkas: jau matome veikiant vieną iš pavojingiausių hibridinio karo elementų8
Minint Laisvės gynėjų dieną, Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriaus pareigūnas, atsargos pulkininkas Saulius Guzevičius iš istorinės Seimo Kovo 11-osios Akto salės tribūnos atkreipė dėmesį į informacinio karo pavojų. ...
-
Nausėda: iki šiol netrūksta linkinčių mums blogo – neleiskime to12
Laisvės gynėjų dienos minėjimuose dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda ragina niekada nenusileisti vis dar gajiems bandymams ištrinti ir suklastoti Lietuvos istoriją. ...