- Pranešimas spaudai
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
-
S. Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete
Ukrainietiškas švilpukas, koncertinės kanklės, Hulusi fleita iš Kinijos, švilpukai, klarnetas ir net senoviniai iš Norvegijos šiaurės pargabenti vargonai, skaičiuojantys kelis šimtus metų – šių ir daugelio kitų instrumentų gyvą skambesį bei istorijas nuo šiol galima išgirsti multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio edukaciniame vaizdo klipe, muzikiniame portale ltinstrumentai.lt. Skaitmeninę šio portalo biblioteką taip pat papildė net 11 kūrinių natos, kurios prieinamos visiems, norintiems muzikuoti namuose arba muzikos pamokose.
Skatina domėjimąsi instrumentine muzika
Muzikinis edukacinis portalas ltinstrumentai.lt, kurį sukūrė S. Petreikis ir jo vadovaujama VšĮ „Saulės muzika“, gyvuoja jau šešerius metus. Portalas skirtas populiarinti savarankišką muzikavimą namuose arba mokykloje ir atrasti ne tik lietuvių liaudies, bet ir kitus instrumentus iš viso pasaulio.
Portale ltinstrumentai.lt galima rasti išsamius senųjų Lietuvos instrumentų aprašymus, edukacinius vaizdo įrašus, kuriuose pristatomi skirtingi instrumentai, bei gausią natų biblioteką.
„Siekiame suteikti išteklius bei įkvėpimą ir muzikos mokytojams, ir savarankiškai susikūrusiems ansambliams, ir visiems muzikuojantiems. Platesnė mūsų portalo misija – pagyvinti susidomėjimą instrumentine muzika, kuris šiuo metu mažėja. Be to, norime atkreipti dėmesį į folk ir pasaulio muzikos žanrus kaip alternatyvą klasikinei bei džiazo muzikai. Kuo daugiau bus grojančių įvairiais muzikos instrumentais, tuo daugiau bus klausytojų, o kuo daugiau klausytojų, tuo daugiau ir suprantančiųjų, kokia svarbi yra akustinė gyvų instrumentų idėja“, – sakė projekto sumanytojas S. Petreikis.
Partnerio nuotr.
Skaičiuojama, kad per mėnesį portale apsilanko apie 500 lankytojų, portalas sulaukė palaikymo ir iš muzikos pedagogų bendruomenės.
Pusvalandžio kelionė po pasaulį su instrumentais
Naujausias edukacinis vaizdo klipas „Skambančios pilys ir keliaujantys muzikantai“, tai – pažintis su 15 instrumentų, kuriais groja pats S. Petreikis ir jam talkinanti muzikantų komanda: muzikantas Donatas Petreikis, kanklininkė Aistė Bružaitė, vargonininkas Rimvydas Mitkus, perkusininkas Domantas Razmus, gitaristas Chirs Ruebens.
Partnerio nuotr.
„Kaip ir ankstesniame edukaciniame klipe apie archaiškus liaudies instrumentus, šiame pasakojame apie instrumentus ieškome naujų garsų, tad žiūrovai gali matyti ne tik pačius instrumentus, bet ir pajausti muzikos atlikimo procesą, vyksmą, kurį pabrėžia gatvės menininko Viačeslavo Mickevičiaus atliekami triukai. Neslėpėme filmavimo užkulisių, tad vaizdo klipe galima pamatyti kaip dirba operatorius, matome ir mažųjų gyvo pasirodymo klausytojų įsitraukimą“, – pasakojo S. Petreikis.
Partnerio nuotr.
„Norime perteikti grojimo kaip žaidimo idėją. Juk daugelyje pasaulio kalbų grojimas ir reiškia „žaisti“. Muzikos atlikimo kaip žaidimo suvokimas padeda drąsiau žengti į grojimo pasaulį, o tai labai svarbu mūsų kultūroje, kurioje muzikavimas dažnai pateikiamas kaip labai sudėtingas, didelio meistriškumo reikalaujantis darbas. Mes einame priešinga linkme ir siekiame atkleisti muzikavimo žaidybinę, net terapinę pusę. Tikime, kad būtent toks požiūris padeda muzikai plėstis ir vis didesniam skaičiui žmonių išbandyti muzikavimą kaip laisvalaikio praleidimo, terapijos, poilsio būdą“, – pabrėžė S. Petreikis.
Edukacinį muzikinį vaizdo klipą „Skambančios pilys ir keliaujantys muzikantai“ kūrė gausi profesionalų komanda: režisierius Juozas Bobina, garso inžinierius Normantas Ulevičius. Klipas nufilmuotas „Dūmų fabriko“ erdvėje.
Partnerio nuotr.
Natų biblioteką papildė visiems prieinamos melodijos
Kaip kitą ne mažiau svarbią savo ir portalo ltinstrumentai.lt misiją, Saulius Petreikis įvardija dalijamasi natomis ir kūriniais, kurie padės žengti pirmuosius žingsnius muzikos pagrindus turintiems žmonėms.
„Mūsų portalo skaitmeninę nemokamą biblioteką papildė 11 kompozicijų natos net 16-ai instrumentų. Šie kūriniai atsirado iš siekio dalytis ir įkvėpti. Visos natos pritaikytos atlikimui pianinu ir vis kitam soliniam instrumentui, bet kūriniai parinkti taip, kad prie jų galima būtų prijungti su bet kuriuo instrumentu ar net visa grupe instrumentų, tad muzikantų, kaip ir instrumentų, skaičius – neribotas. Siekiame dalytis kūriniais, kurie būtų įkandami įvairaus pasirengimo muzikantams, todėl viskas ko reikia – mokėti skaityti natas. Svarbiausia, ko siekiame dalydamiesi savo natomis – parodyti, kaip gimsta muzikas ir kokios įvairios yra skirtingų instrumentų apjungimo galimybės. Tikimės, kad ši iniciatyva įkvėps ne tik muzika besidominčius žmones patiems imtis muzikavimo, bet ir paskatins kitus kompozitorius bei muzikantus plačiau dalytis savo sukurtomis melodijomis“, – sakė S. Petreikis.
Aranžuotes parengė D. Petreikis, o klavyrą Rahel Talts.
Šiuo metu skaitmeninėje tinstrumentai.lt bibliotekoje galima rasti 11 kompozicijų, pritaikytų skirtingiems instrumentams.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LATGA, Vilniaus miesto savivaldybė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vilniuje atverta Ukrainos menininkų paroda „Karo lauko menas“
Minint Laisvės gynėjų dieną Vilniuje atidaryta Ukrainos menininkų paroda „Karo lauko menas“. Parodos organizatoriai pažymi, kad eksponuojamais darbais ne tik atskleidžiama karo realybė, bet ir siekiama parodyti, jog net ir sudėtingiausiomi...
-
Į laivą-muziejų plūdo tūkstančiai lankytojų
Uostamiestis unikalumu pasižymi daugelyje sričių. Viena jų – muziejai. Miesto širdyje prišvartuotas laivas-muziejus „Sūduvis“ pernai sulaukė per 25 tūkst. lankytojų. ...
-
Olando Kepurės skardis – lankomiausias objektas
Aplinkosaugininkai pripažįsta, kad Olando Kepurės skardis – vienas lankomiausių šalies objektų. ...
-
Dviejų talentų susitikimas virto kino filmu
„Rašydamas matau scenas, mano proza sąmoningai minimalistinė, joje mažai aprašymų“, – taip savo kūrybos kinematografiškumą aiškina rašytojas Jaroslavas Melnikas. Pagal jo apsakymų rinkinį „Roja...
-
Romualdo Augūno skrydis virš kasdienybės
Dokumentinės fotografijos žanre kuriantis Romualdas Augūnas pristato personalinę savo kūrybos parodą ir albumą „Skrydis virš kasdienybės“. Jame – netikėtos Kauno spalvos ir rakursai. ...
-
Į Vilniaus knygų mugę atvyks Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič
Į Vilniaus knygų mugę atvyks baltarusių rašytoja, politinė aktyvistė, Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič. ...
-
Nepaprasti Kinijos moterų gyvenimai – biografinėje knygoje „Laukinės gulbės“
Vienas įtakingiausių XX a. negrožinės literatūros kūrinių – Jung Chang biografinė knyga „Laukinės gulbės. Trys Kinijos dukros“ iki šiol uždrausta Kinijoje, bet ją jau galime skaityti lietuviškai. Knygą išleid...
-
Prasideda 18-asis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis
18-ąjį kartą trečiadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. ...
-
Birutis su 27 ES šalių kolegomis išreiškė paramą programai „Kūrybiška Europa“
Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su kitų 27-ių Europos Sąjungos (ES) šalių kultūros ministrais laišku kreipėsi į Europos Komisiją (EK). Jame ministrai išreiškė paramą programai „Kūrybiška Eur...
-
Kūrėjas įamžina istoriją: skulptūra turi būti šilta, artima žmogui1
Kaune gimęs ir ten mokslus baigęs skulptorius Gintautas Jonkus save laiko klaipėdiečiu. Čia kūrėjas praleido didžiąją savo gyvenimo dalį, čia jis savo darbais įamžina Klaipėdos istoriją ir jos žmones. Skulptoriaus darbų, skirtų svarbiems &sc...