Uostamiesčio darželinukams ieško vietų

Klaipėdos valdžios ir tėvų džiaugsmui eilės į uostamiesčio darželius šiek tiek aptirpo, tačiau į juos nuo rudens vis tiek nepateks per 500 vaikų. Todėl ketinama kreiptis net į dvi ministerijas, kad jos padėtų išspręsti šią problemą.

Klaipėdos valdžios ir tėvų džiaugsmui eilės į uostamiesčio darželius šiek tiek aptirpo, tačiau į juos nuo rudens vis tiek nepateks per 500 vaikų. Todėl ketinama kreiptis net į dvi ministerijas, kad jos padėtų išspręsti šią problemą.

Iškėlė į mokyklas

563 – tiek vaikų nuo rudens nepateks į uostamiesčio darželius, nors jų tėvai jau prieš kelerius metus buvo pateikę prašymą, kad atžalos lankytų ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

„Aišku, negerai, kad eilės į darželius yra, tačiau galima pasidžiaugti bent tuo, kad jos mažėja. Pavyzdžiui, pernai rugsėjį į darželius negalėjome priimti 740 vaikų, kuriems nebeliko vietų“, – skaičius vardijo Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas uostamiesčio savivaldybę įpareigojo ieškoti visų trumpalaikių ir ilgalaikių problemos sprendimo būdų.

„Per metus iš kelių darželių-mokyklų pradinukus iškėlėme į mokyklas ir įrengėme darželių grupes. Taip per visą miestą darželiuose atsirado apie 80 naujų vietų, todėl eilė šiek tiek sumažėjo. Tokių priemonių imsimės ir toliau“, – dėstė N.Laužikienė.

Reikia pakeisti skaičius

Jos teigimu, problemą pavyktų išspręsti, jei būtų pakeisti teisės aktai, reglamentuojantys, kiek vaikų turi būti lopšelio ir darželio grupėse. Dabar galiojančiuose dokumentuose nurodyta, kad lopšelinukų grupėje negali būti daugiau nei 15 vaikų, o darželinukų – 20.

„Tačiau praktika rodo visai ką kita. Vaikai serga, į darželį neatvedami dėl kitokių priežasčių, todėl nebūna taip, kad visada grupėje būtų 15 lopšelinukų ir 20 darželinukų. Tai – tik teoriniai skaičiai. Todėl jei atitinkamai būtų pakeisti į 20 ir 25, į darželius galėtume priimti daugiau vaikų, o grupės vis tiek nebūtų perpildytos, nes kasdien yra nelankančiųjų“, – aiškino N.Laužikienė.

Ji patikino, jog Klaipėdos savivaldybė rengia raštą Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijoms, kad būtų peržiūrėti teisės aktai, reglamentuojantys vaikų skaičių lopšelių ir darželių grupėse.

Stengsis padėti

Klaipėdoje pamažu steigiasi ir privatūs darželiai. Uostamiesčio savivaldybei Klaipėdos meras pavedė išsiaiškinti, kaip valdžia jiems galėtų padėti finansiškai.

„Vertinant biudžetinį finansavimą, Klaipėdos savivaldybės skiriamą jai pavaldiems darželiams, vienam vaikui per metus vidutiniškai tenka 3,8 tūkst. litų, o patalpos nekainuoja nė lito. Privačių darželių steigėjai jokių dotacijų negauna“, – teigė meras.

Todėl ir kainos valdiškuose bei privačiuose darželiuose labai skiriasi. Pavyzdžiui, per mėnesį už savivaldybės darželį reikia mokėti apie 250 litų, o už privatų – apie 1 tūkst. litų.

„Ieškosime galimybių, kaip finansiškai padėti privatiems darželiams, kad jie galėtų sumažinti paslaugos kainą, o tada daugiau vaikų gautų vietą ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, – tvirtino N.Laužikienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Rega

Rega portretas
Lopšelyje 20 vaikų tikra nesąmonė.Su tokio amžiaus vaikais sunku dirbti kai jų ateina virš dešimties. Mačiau kaip auklėtojos suprakaitavusios rengia mažylius, o vėliau pačios suserga. Lopšelyje užtektų 10-12 vaikų.

va taip

va taip portretas
Svirpliuko darzeli lankeme, grupeje buvo 2 vaikai is Palangos.Dar nemaza dalis is visokiu kaimu buvusiu kolukiu , (dabar priemiesciais vadinamu) tuom viskas ir pasakyta. Reikia ziureti pagal realias gyvenamas vietas, o ne mamyciu pageidavimus pas kokia aukletoja nori vaika vesti.

mamule

mamule portretas
tai tegul poniutė iš savivaldybės padirbėja su 25 pypliais - pažiūrėsim koks bus ugdymas
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių