- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Dauguma klaipėdiečių sulauks pirmųjų sąskaitų už kiemų tvarkymą. Išlaidos bus skirtingos – svyruos nuo euro iki penkių. Tai priklauso nuo namo ir jam priskirtos teritorijos dydžio. Tačiau ne visi gyventojai paiso naujos tvarkos – dalis namų dar neturi kiemų tvarkytojų. Jiems grasinama baudomis.
Dauguma klaipėdiečių sulauks pirmųjų sąskaitų už kiemų tvarkymą. Išlaidos bus skirtingos – svyruos nuo euro iki penkių. Tai priklauso nuo namo ir jam priskirtos teritorijos dydžio. Tačiau ne visi gyventojai paiso naujos tvarkos – dalis namų dar neturi kiemų tvarkytojų. Jiems grasinama baudomis.
Rūpesčių kelia bendrijos
Miesto tarybos sprendimas, kad gyventojai patys turi rūpintis tvarka daugiabučių namų kiemuose, įsigaliojo prieš mėnesį. Tačiau ne visi per šį laiką išsirinko tvarkytojus.
Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė pasakojo, kad dėl namų administratorių problemų nekilo. Valdos liko tvarkyti teritorijų, kurios priskirtos didžiajai daliai jų administruojamų pastatų. Administratorių paslaugų atsisakė tik vienas kitas namas.
Daugiau rūpesčių kyla dėl namų, kurie yra įkūrę daugiabučių namų savininkų bendrijas. Iš viso pastarųjų mieste yra 390. Iš jų 178 nusprendė kiemus tvarkyti pačios, 22 perka šią paslaugą iš namų valdų. 61 bendrija dar nėra apsisprendusi, kas valys jai priskirtą teritoriją.
"Tendencija tokia, kad administratoriai toliau tvarkys daugumos prižiūrimų namų kiemus. Namų valdų paslaugų dažniau atsisako bendrijos. Tačiau su kitomis dar vyksta derybos. Skaičiai dar gali keistis", – komentavo vedėja.
Pasak I.Šakalienės, dauguma namų valdų paslaugų atsisakiusios bendrijos pačios pirko kiemų tvarkymo paslaugą. Pavienės susirado kiemsargį, kuris rūpinsis tvarka.
Nepatiko priskirta teritorija
Klausimų kyla ir dar dėl 129 bendrijų, kurios dar net nesikreipė į savivaldybę dėl joms priskirtos teritorijos ribų nustatymo. Tačiau I.Šakalienė spėjo, kad į šį sąrašą gali būti įtrauktos ir tos, kurios iki šiol pačios rūpinosi tvarka kiemuose. Skaičiuojama, kad tokių Klaipėdoje yra apie 150.
"Tikėtina, kad didžioji dalis iš tų 129 ir bus tokių, kurios savivaldybei niekada nebuvo perdavusios kiemų tvarkymo. Manau, kad viskas tiksliai paaiškės per porą mėnesių. Dabar turime tik dalį informacijos", – teigė vedėja.
Kelios bendrijos kreipėsi į miesto savivaldybę, nes nesutiko su priskirtos teritorijos ribomis.
Gyventojai nėra patenkinti, kad patiems reikia prižiūrėti aikšteles, kuriose stovi konteineriai. Nenorima valyti ir įvažų į kiemus, kuriais naudojasi ne vieno namo žmonės.
"Konteinerius dažnai išverčia benamiai. Prie jų būna netvarka. Kodėl gyventojai turi tai tvarkyti? Be to, žmonės, gyvenantys privačiuose namuose, prikrauna visokių žolių, medžių šakų. Neaišku, kas primeta padangų, o mes turėsime mokėti už tvarkymą?" – klausė vienas gyventojas.
Pasak vyro, keliu, kuris veda į giliau kvartale esančius kiemus, taip pat naudojasi ne vieno namo gyventojai, o jo valymas priskirtas tik vienam pastatui.
I.Šakalienė pripažino, kad dėl ribų patikslinimo buvo gauti keturi prašymai. Su viena bendrija jau susitarta. Dėl kitų tikimasi išsiaiškinti artimiausiu metu.
Patikrins sniegas ir plikšala
Uostamiesčio savivaldybė kiemų tvarkytojų dar neapsirinkusias bendrijas įspėja tai padaryti kuo greičiau. Viešosios tvarkos skyrius jau stebi, ar priskirtos teritorijos yra tvarkomos tinkamai.
I.Šakalienė tvirtino, kad dabar rengiamas sąrašas, kokiu grafiku valomos teritorijos. Grafikas bus perduotas Viešosios tvarkos skyriui, kad pastarojo darbuotojai galėtų įvertinti situaciją.
Pati vedėja taip pat apvažiavo miestą ir, pasak jos, kol kas didelių pokyčių nėra pastebėta. Nepavydėtina situacija yra dėl konteinerių aikštelių.
"Žmonės prie jų prikrauna stambių atliekų, padangų, nors tai draudžiama. Niekaip neįpranta tinkamai atsikratyti. Juk aikštelėse stambias atliekas galima priduoti nemokamai. Be to, galima sumokėti tris eurus, tada ir atvažiuos, išveš. Koks žmogus turi būti, kad numestų tokias atliekas po langais? Netvarką konteinerių aikštelėse kelia ir benamiai", – tvirtino vedėja.
I.Šakalienės nuomone, vis dėlto po kelių mėnesių turėtų būti geresnė tvarka kiemuose. Pagal naująją tvarką jie turi būti valomi tris kartus per savaitę. Iki šiol tai buvo daroma dusyk.
"Kai prasidės griežtesnė kontrolė, bus ir geresnis rezultatas. Svarbiausia, jog pereinamuoju laikotarpiu situacija nėra pablogėjusi. Manau, kad geriausiai, kas tvarkosi, o kas – ne, būtų matyti, jei pasnigtų ar prasidėtų plikšala. Tačiau tikėkimės, kad stichijos greitai neužklups. Žmonės išsirinks tvarkytojus ir pradės rūpintis kiemais", – pridūrė vedėja.
Nubausti ras ką
Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai, kaip tvarkomi kiemai, dabar stebi pietinėje miesto dalyje. Apžiūrėjus šią teritoriją, bus persikelta į šiaurinę pusę.
"Kiekvieną dieną žvalgome kiemus, vertiname situaciją. Bendras vaizdas tikrai nėra blogas. Lapai grėbiami, šiukšlės surenkamos. Gal šiuo laiku ir tos taršos nebėra didelės", – komentavo Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys.
Jis pabrėžė, kad kol kas nebus skubama bausti, nustačius kiemų priežiūros pažeidimų.
Jei bendrija neturės tvarkytojo, pirmiausia su ja bus kalbama, kad paskirtų. Atradus netvarkytą kiemą, bus aiškinama, kad privalu juo rūpintis.
"Reikia laiko, kol pereisime prie naujos tvarkos", – mano vedėjas.
Tačiau, jei situacija nesikeis ir ateityje, bus nustatomi tie patys pažeidėjai, gresia nuobaudos.
Pasak V.Valio, baudą galima skirti ir gyventojams, kurie privalo užtikrinti tvarką kieme, ir įmonei ar kiemsargiui, kuris tvarko, taip pat bendrijai ar namo prižiūrėtojui.
"Nubausti tikrai rasime ką, bet ne toks kol kas mūsų tikslas. Svarbiausia bus kiekvienu atveju nustatyti, kam priskirta teritorija. Kiemą privaloma valyti tris kartus per savaitę. Jei pamatysime numestą butelį ar nuorūką, nepulsime bausti. Sužinosime, kurią dieną valoma, ir vėl važiuosime tikrinti. Jei šiukšlės tebegulės, tada teks siųsti reikalavimą, kad susitvarkytų", – aiškino vedėjas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Karinės jūrų pajėgos NATO misijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie išplaukė1
Karinės jūrų pajėgos NATO kritinės infrastruktūros apsaugos operacijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie trečiadienį išplaukė į jūrą, BNS nurodė Lietuvos kariuomenė. ...
-
Uostamiestis mini Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-ąsias metines1
Sausio 15-ąją uostamiestyje, Skulptūrų parke, prie paminklo „Už Laisvę žuvusiems“, tradiciškai buvo paminėtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės. Jų metu buvo prisiminti svarbūs 1923-iųjų istorin...
-
Vaikų „linksmybės“: sniego gniūžtėmis – į automobilius1
Vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje buvo pastebėti du vaikai, į mašinas mėtantys sniego gniūžtes. Vyriškiui išlipus jų sudrausminti vos neįvyko nelaimė – vienas nepilnametis atsitrenkė į važiuo...
-
Olando Kepurės skardis – lankomiausias objektas
Aplinkosaugininkai pripažįsta, kad Olando Kepurės skardis – vienas lankomiausių šalies objektų. ...
-
Dėl vaizdo kameros Jūrininkų prospekte – sumaištis: kam šita „akytė“?
Jūrininkų prospekte esančio daugiabučio namo pirmojo aukšto balkone įrengta vaizdo stebėjimo kamera. Klaipėdiečiai svarsto, ką buto gyventojas stebi – vaikų žaidimų aikštelę, teritoriją po balkonu, o gal tiesiog praeivius? ...
-
Pristatytas Klaipėdos veiklos plano projektas 2025–2027 m.: kasmet prireiks per 500 mln. eurų
Klaipėdos gyventojams pristatytas 2025–2027 metų Strateginio veiklos plano projektas. Planuojama, kad programoms įgyvendinti kasmet prireiks po daugiau kaip 500 mln. eurų. ...
-
Klaipėdoje priedangų skaičius tebeauga
Klaipėdoje daugėja priedangų – jų skaičius šiuo metu siekia 90. Pavojaus atveju jose pasislėpti galėtų apie 31 tūkst. žmonių. Nuolatos ieškoma ir kitų galimų naujų priedangų vietų. O gyventojams skaitomos paskaitos civilin...
-
Tragiško likimo majorui Oksui skirs knygą1
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės šiandien bus minimos ne tik uostamiestyje, bet ir Kaune, kur bus pagerbtas ir vienas pagrindinių šios kovinės operacijos vadų – Juozas Tomkus, slapyvardžiu Oksas. Ši trag...
-
Naujovė bažnyčioje – mišios anglų kalba5
Nuo šiol kartą per mėnesį Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje mišios vyks anglų kalba. Jos bus skirtos uostamiestyje ir aplink jį gyvenantiems užsieniečiams. Tikimasi, kad tai padės integruotis ir įsitraukti į bendruomen...
-
Klaipėdoje minimos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės
Klaipėdoje trečiadienį minimos šio krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės. ...