Makiažo meistrė L. Šimulytė ieško rakto į moters sielą

Klaipėdietę Liną Šimulytę gerai pažįsta būsimieji vizažo meistrai, taip pat muzikinio televizijos projekto "Lietuvos balsas" dalyviai. Kosmetologė ir makiažo specialistė šiandien džiaugiasi, jog kažkada išdrįso mesti nemėgstamas studijas ir paklausyti širdies balso. Net patyrusi verslo nesėkmę Lina nesuabejojo, kad yra teisingame kelyje.

Teko uždaryti studiją

– Pirmas bandymas įsukti savo verslą nebuvo sėkmingas. Kodėl?

– Klaipėdoje tuo metu vyko daug permainų, nebuvau pirmoji, atidariusi nuosavą grožio studiją. Gal kiek paskubėjau, savas verslas reikalauja komandos, pritrūko tam tikrų įgūdžių, ėmė strigti mano pačios kūryba, tobulėjimas. Nutariau uždaryti studiją, tačiau pažadėjau sugrįžti. Šiuo savo pavyzdžiu parodau tai, ko daugelis bijo, – nesėkmės. Nemeluosiu, išgyvenau, kaip atrodysiu kitų žmonių akyse, tačiau dėl nieko nesigailiu. Užaugau ir kaip profesionalas, ir kaip žmogus. Visą dėmesį ir laisvą laiką paskyriau darbui su klientais ir asmeniniam tobulėjimui.

– Tiesa, kad baigusi vidurinę mokyklą pasirinkote ekologijos studijas?

– Tėvai padėjo išsirinkti studijų kryptį, be to, mokykloje gerai sekėsi biologija. Tačiau mokslai šlubavo, užduotys pasirodydavo per sunkios, įvertinimai ir motyvacijos stoka leido suprasti, kad tik vykdau pareigą. Pasakiau sau, kad taip tęstis negali. Kursinio darbo gynimo išvakarėse, kai situacija tapo visai beviltiška, mečiau studijas. Bijojau tėvų reakcijos, jie buvo šokiruoti tokio mano poelgio, bet suprato, kad neturi pasirinkimo, kaip tik pritarti. Kitą dieną  atsiverčiau žurnalą "Kur stoti?" ir nusprendžiau, kad noriu būti grimerė, suktis tarp žvaigždžių užkulisiuose. Leidau išsipildyti pirmai man į galvą šovusiai minčiai, ko suaugusieji paprastai nedaro. Pasirinkau kosmetologijos studijas tarsi įrodymą artimiems žmonėms, kad kažką galiu. Besimokydama Klaipėdos kolegijoje, sutikau nuostabią dėstytoją Lolitą Žulpienę. Jei 1990 m. Lietuva būtų turėjusi internetą, dabar L.Žulpienė būtų tikrų tikriausia vizažo žvaigždė. Vyresnės klientės – Klaipėdos ponios tikrai ją atsimena, nes Lolita darė įtaką moterų grožio, estetikos, išvaizdos suvokimo vystymuisi. Ji ir mane įkvėpė bei palaikė.

"Jautrūs kaip moterys"

– Kaip už kadro atrodo darbas su televizijos žmonėmis? Kas vyksta ten, kur žiūrovai negali būti, – užkulisiuose?

– Tai nuostabi patirtis, dirbti televizijos užkulisiuose man labai patinka. Kalbant apie "Lietuvos balsą", sutikau daug žmonių, kurie 10–15 metų už mane jaunesni, tačiau mąsto ir mato naujoviškai, kitaip. Po kelerių metų tai bus nuostabi banga profesionalių ir talentingų atlikėjų, kurie darys įtaką ne tik muzikos, bet ir mados pasauliui. Jų veržlumas ir novatoriškumas įkvepia.

– Kokių keisčiausių klientų poreikių jums asmeniškai teko sulaukti?

– Prieš pasirodant kiekvienam klientui labai nerimauju, nesvarbu, ar tai žymus žmogus, ar išleistuvėms besiruošianti mokinukė. Dažniausiai visi kuriozai vyksta pačios paslaugos metu. Būna, kad su klientais kikename iki ašarų arba nuotakos iš jaudulio pradeda verkti. Šie momentai įsimintiniausi, nes makiažas paprastai būna paskutinė stotelė prieš lemtingą ceremoniją. Smagu, kad dėl visų naudojamų makiažo technikų ašaros nėra problema.

– O stipriosios lyties atstovus taip pat grimuojate?

– Grimas jaunikiams seniai nebe naujiena. Dėl pasikeitusių technologijų, atsiradus HD formatui, tapo daug pigiau vizažistui nugrimuoti vyrą nei vėliau nuotraukų retušavimo specialistui dirbti su jaunikio veidu, kuris irgi nebūna tobulas. HD formatas labai išryškina veido odos nelygumus, kuriuos greičiau ir patogiau sutvarkyti makiažo meistrui. Žinoma, filmavimui, fotosesijai ar eiti prie altoriaus ruošiami vyrai nėra tiek daug grimuojami, kaip galima įsivaizduoti.

– Ar ir blakstienas jiems dažote?

– Vadinu tai blakstienų spalvinamu, jeigu jos labai baltos ir pūkinės. Bet tai vienetiniai atvejai. Paprastai sušukuojami antakiai, drėkinama ir suvienodinama odos spalva skysta ir sausa pudromis, lūpos šiek tiek patepamos vazelinu. Vyrai – vienodai jautrūs, kaip ir moterys, todėl svarbu juos aptarnauti tinkamai, elgtis pagarbiai, švelniai, nekikenti, nesišaipyti, nebent pats klientas nori pasijuokti iš situacijos. Tuomet mielai palaikau dialogą.

Prašo padaryti M.Monroe

– Ko gero, makiažu neatpažįstamai pakeičiate moterį. O gal priešingai – tik paryškinate veido bruožus?

– Ir taip, ir ne. Makiažo galia – beribė. Viskas priklauso nuo situacijos, vietos, progos, tą pačią moterį gali transformuoti arba pabrėžti jos privalumus. Savo klientui padarysiu tokį makiažą, kokio jam reikės. Visada malonu girdėti ponių pageidavimus: "Lina, šiandien yra ypatinga diena. Eisiu į teminį vakarą ir man reikia atrodyti kaip Marilyn Monroe."



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kita kliente

Kita kliente portretas
O aš noriu padėkoti Linai, kad jau ilgus metus mane padažo įvairioms mano šventėms ir lieku visada patenkinta ir graži. Net po to būna gaila nusivalyti makiažą :))

Kliente

Kliente portretas
Teko darytis makiaza..gal padazyta buvau ir neblogai,bet visai nelaike

na taip

na taip portretas
meistrė o pačios veidas ...hmm..kaip čia pasakius..Nedaro įspūdžio.Gal būt čia toks stilius-makijažas be makijažo?Kaip kad dabar yra menas be Meno
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių