Geriate vandenį iš gręžinio ar šulinio? Sužinokite, ar jis tinkamas vartoti

  • Teksto dydis:

Gyventojai, vartojantys vandenį iš šulinių bei kitų savarankiškai naudojamų vandens rezervuarų, kviečiami greitai ir paprastai sužinoti, kokios kokybės vandenį geria kasdien. Tarp visų „Klaipėdos vandens“ teikiamų e. paslaugų nuo šiol galima rasti ir laboratorinius geriamojo vandens cheminius bei mikrobiologinius tyrimus, kuriuos gyventojai užsisakyti gali vos kelių mygtukų paspaudimu savitarnos svetainėje.

Naudodamiesi „Klaipėdos vandens“ e. paslaugomis plataus spektro geriamojo vandens tyrimus užsakyti gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Šie tyrimai leidžia išsiaiškinti, ar geriamasis vanduo yra tinkamas vartoti ir ar jame nėra jokių besidauginančių mikroorganizmų.

Pasak Audronės Teresiūtės, „Klaipėdos vandens“ Kokybės valdymo skyriaus vadovės, dauguma vandenyje gyvenančių žmogaus organizmui nedraugiškų mikroorganizmų nepasižymi išskirtinėmis savybėmis, tad apie jų egzistavimą žmonės, vartojantys šulinio vandenį, gali net neįtarti.

„Geriamasis vanduo užterštas toksinais, pavyzdžiui, nitritais ir nitratais, neturi specifinio kvapo, skonio ar spalvos. Šių medžiagų iš vandens nepašalina buitiniai filtrai ar virinimas. Tokį vandenį ypač pavojinga vartoti nėštumo metu ir kūdikiams iki šešių mėnesių amžiaus, nes patekęs į organizmą gali sutrikdyti kraujo deguonies pernešimą ir sukelti vidinį deguonies stygių. Be to, geriamajame vandenyje taip pat aptinkamos koliforminės bakterijos, žarninės lazdelės ir žarniniai enterokokai, kurie gali sukelti įvairių žarnyno infekcijų. Visiems gyventojams, kurie vartoja vandenį iš šulinių ir ne gilesnių nei 50 m gręžinių, rekomenduojame sužinoti, kokios kokybės vandenį geriate kasdien“, – patarė „Klaipėdos vandens“ Kokybės valdymo skyriaus vadovė.

Taip pat, atsižvelgiant į vartotojų poreikius, teikiamos papildomos paslaugos, susijusios su nuotekų tyrimais. Nuo birželio Nuotekų tyrimų laboratorijoje jau teikiama nuotekų mėginių saugojimo paslauga, kuri kainuoja 6,05 Eur (su PVM). Mėginio paėmimo protokole, klientams išreiškus norą dėl laikino nuotekų mėginio saugojimo pakartotiniams tyrimams, mėginys bus užkonservuojamas ir saugomas dešimt darbo dienų po tyrimų rezultatų išsiuntimo.

Primename, kad užsisakyti norimus geriamojo vandens laboratorinius tyrimus galite tiesiog prisijungę prie savitarnos svetainės adresu https://savitarna.vanduo.lt/. Naudojantis e. paslaugomis patogu ne tik pateikti prašymą dėl laboratorinių tyrimų, bet ir deklaruoti skaitiklių duomenis bei apmokėti sąskaitas neišeinant iš namų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
susimokėkit ir vanduo bus geriamas.

Ramus

Ramus portretas
Geriu alu. Bet jau reikia mazinti kieki, nes pilvas neteisngai supranta alaus teikiama nauda.

Gerkit ir nesustoti, bet

Gerkit ir nesustoti, bet portretas
Pasimatuoti pilvo apimtis neužmirškite. Moters šlaunies apimtis privalo būti didesnė už talijos išmatavimus. Kai dienai išgirsite po tris ir daugiau litrų vandens, jūsų talija bus 200 cm, o šlaunis bus iki 20 cm apimties ir teks pirkti galafe kelnes.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių