Patvinusios upės alina gyventojus: iššūkių kilo ir pas pacientę skubėjusiai GMP brigadai

Klaipėdos apskrityje dėl atlydžio šią savaitę kamuojasi daugybė žmonių – su potvyniu kiemuose kovoja ne tik Klaipėdos rajono žmonės. Šventojiškiai taip pat semia vandenį iš namų rūsių, o iš krantų besiveržianti Minija skandina Kintų žuvininkystės ūkį ir restoraną.

Semia Šventosios kurortą

Šventosios Pašventupio gatvės gyventojai dienraščiui pasakojo, kad, smarkiai pakilus vandeniui, jų namus sunkiai pasiekė net greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis.

"Gerai, kad medikai atvažiavo kiek anksčiau, po kelių valandų jau būtų nepasiekę namo. Juk viskas po vandeniu, nežinantis situacijos gali ir į griovį nuvairuoti. Vanduo staiga pakilo, tačiau šiuo metu jau po truputį senka", – ketvirtadienį pasakojo šventojiškis Edvardas.

Vienu metu iš namų dviračiu jau nebeišvažiavau, prisėmiau guminius batus, nors jie iki kelių.

Vyras teigė, kad žmona kovoja su sunkia liga, tad medikų prireikė, kai ėmė strigti širdies darbas.

"Pats pikas buvo pirmadienį ir antradienį. Vienu metu iš namų dviračiu jau nebeišvažiavau, prisėmiau guminius batus, nors jie iki kelių. Mes esame už 100 metrų nuo upės. O vanduo priartėjo iki pat namo", – pasakojo vyras.

Šventojiškiai tikina, jog bėda kilo dėl to, kad vėjas neleidžia nutekėti upės vandenims.

"Vėjas pučia į krantą. Kartais net nelyjant, tik vėjui pasikeitus, vanduo ima kilti. Automobilį laikiau aikštelėje prie seniūnijos", – kalbėjo vyras.

Artėja: iš krantų liejasi ne tik Šventosios upė, bet ir melioraciniai kanalai, kurie tvindo viską aplink. Šventojiškių nuotr.

Pumpuoja siurblinėmis

Vandenį keiksnoja ir Šventosios Lieknų gatvės gyventojai. Žmonės pro langus stebi išsiliejusį kanalą, vanduo užtvindė privačius sklypus.

Jis pasiekė ir prie kanalo esančių daugiabučių rūsius.

"Kanalas nudrenuotas po keliu ir pasiekia Šventosios upę. Šalia yra melioracinė siurblinė, vanduo pumpuojamas, bet jam nėra kur dėtis. Šventoji pilna iki kraštų", – tikino Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė.

Šalia yra melioracinė siurblinė, vanduo pumpuojamas, bet jam nėra kur dėtis.

Seniūnė pasakojo, kad šventojiškiai jaučiasi kaip rusniškiai.

"Mes juk – pajūrio kraštas. Mokslininkai sako, kad jūra visai priartės. Tačiau rusniškiai kažkaip gyvena, išgyvensime ir mes", – pasakojo seniūnė.

V.Skeberdytė tikino, kad vandens pilni ne tik kanalai, bet ir aplinkinės pievos bei pamiškės.

"Jei nebus šalčio, gali būti, kad vanduo pasirodys ir ant Šventosios gatvės. Bet vilkimės, kad orai gerės", – vylėsi seniūnė.

Perspėja dėl polaidžio

Bendrovė "Klaipėdos vanduo" perspėjo, kad dėl gausių kritulių ir itin staigaus polaidžio galimi teritorijų užpylimai.

Hidrometeorologijos tarnyba informavo, kad vandens lygis Dangės upėje gerokai padidėjęs.

Vasario 8-ąją vandens lygis buvo priartėjęs iki 2,7 m žymos. Stichinė riba yra 2,8 m, o maksimali – 2,36 m.

Jei nebus šalčio, gali būti, kad vanduo pasirodys ir ant Šventosios gatvės. Bet vilkimės, kad orai gerės.

Minija ties Gargždais išsiliejo iš krantų ir ėmė semti Gargždų parko teritoriją.

Vasario 10-ąją vandens lygis ėmė kristi, tačiau ne taip sparčiai.

"Dumpių nuotekų valykla dirba didesnėmis pajėgomis. Įprastai per mėnesį išvaloma apie 1 milijoną kubinių metrų nuotekų, sausį, o ypač paskutinę savaitę išvalomų nuotekų skaičius išaugo dvigubai – iki 2 milijonų kubinių metrų", – informavo bendrovė "Klaipėdos vanduo"

Buitinių nuotekų tinklai ir siurblinės dėl polaidžio užtvindomi labai dideliu kiekiu gruntinio ir paviršinio vandens, o gyventojams dėl to kyla problemų išleisti buitines nuotekas iš namų.

Siurbliai dirba maksimaliomis pajėgomis, tačiau prireikia hidrodinaminių mašinų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

gėlininkas

gėlininkas portretas
mielieji norite gyventi arčiau vandens,ką tik vasara mažau eiti,dabar žiemą vanduo pas jus ateina į švečius,pažiurėti kaip jus gyvenat,

Jonas

Jonas portretas
O pasaulio vandenynas kyla.2030 metais bus pakilęs ir dėl Mėnulio padėties Žemės atžvilgiu .

taip

taip  portretas
Yra teritorijos kurios užliejamos, patys pirkėjai ar asmeniškai pasistatę kalti Todėl visas išlaidas ir rizikas privalo prissimti patys
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių