Ant Kalvystės muziejaus sienos – net 200 moksleivių darbų

Uostamiestyje buvo oficialiai pristatytas naujas jau daugelio miestiečių ir turistų pamėgtas lankytinas objektas – Kalvystės muziejaus siena, ant kurios – net 200 moksleivių darbų, juose įamžinti Klaipėdos istorijos pėdsakai.

2022 m. startavo projektas „Klaipėdos istorijos ženklai“, skirtas paminėti miesto 770-ąjį gimtadienį. Šią iniciatyvą pasiūlė Klaipėdos švietimo skyrius. Projekte iš viso dalyvavo 300 mokinių iš 14 uostamiesčio mokyklų.

Projektą koordinavo Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos mokytojos Vida Daukšienė ir Romanna Kulik, projekto partneriai – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus bei Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras.

Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė padėkojo už projekto įgyvendinimą ir palinkėjo kūrybinių idėjų ateityje.

Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė sakė, kad moksleivių darbuose įamžinti patys svarbiausi Klaipėdos objektai.

Tai mūsų miesto istorija, kuri labai patraukliai bus pristatoma visiems turistams.

„Šaltkalvio gatvėje – šventė. Mes čia matome daugybę pliusų, pirmiausia – tai dar viena edukacinė erdvė pamokoms apie miesto istoriją, o jūs, vaikai, projekto dalyviai, tapote mūsų miesto ambasadoriais. Tai mūsų miesto istorija, kuri labai patraukliai bus pristatoma visiems turistams“, – kalbėjo V. Bubliauskienė ir palinkėjo, kad projektas turėtų tąsą, o vaikams tai būtų įkvėpimas kurti.

R. Kulik taip pat padėkojo už palaikymą, labiausiai – jaunųjų klaipėdiečių tėvams.

„Buvo sudėtingas kelias, kurį teko nueiti iki projekto įgyvendinimo, užtruko nemažai laiko. Kas susipažinę su keramika, tai supranta, tačiau kiekviena minutė buvo to verta, nes vaikai pajuto, kokia svarbi jų kūryba miestiečiams“, – sakė R. Kulik.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

V. Daukšienė sakė, kad projektas truko pusantrų metų. Kūrybinis procesas buvo išties įdomus, nes vaikai atrado Klaipėdą skirtingai, bet originaliai.

„Tikimės ir toliau, kad miestiečiai įvertins Klaipėdos vaikų kūrybą ir sudarys sąlygas, o tie, kurie tai geba, mums galės kurti toliau“, – tikino V. Daukšienė.

Perkirpus raudoną juostą, kelis sveikinimo žodžius tarė ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys. Būtent jis pasiūlė Kalvystės muziejaus sienoje eksponuoti mokinių darbus.

Profesorius taip pat pažymėjo, kad siena tapo traukos objektu dar prieš oficialiai ją atveriant, nes žmonės vis sustodavo nusifotografuoti.

Po sveikinimų vyko padėkų ir dovanų įteikimas visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Už tai kad Klaipėdoje atsirado viešai Moksleivių saviraiškos centro organizuojamų moksleivių būrelių veiklos darbai tai puiku. Lengva "n mestelėti "idėją,kaip dažnai mėgsta savivaldybė, bet kaip jas įgyvendinti? Todėl tegul Švietimo sk. dėkoja keramikei V.Daukšienei, Moksl, saviraiškos centro dir. Krutuliui už jų atsakingai įgyvendintą projektą. NEAIŠKU VIENA . Ši vieta, ši siena apjuosia miesto šviesuolio ,Pers, sąjūdžio idėjų skleidėjo Dionyzo Varkalio kalvystės dirbtuvių kiemą,vietą kur D.V. darbo 30 m.Niekas nė žodžio apie jį neužsiminė, net muziejaus dir. Genys.. O kur jo bendražygiai dingo? Gaila, kad D.Varkalį kažkodėl jie pamiršo. Ką pasakys kiti klaipėdiečiai?..

Vėtra

Vėtra portretas
Labai gražus ir prasmingas sumanymas. Daugiau tokių iniciatyvų .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių