Raudondvaryje – raudonas kilimas pakaunės verslininkams

Sausio 16-ąją raudonas kilimas Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje ištiestas pakaunės verslininkams. Klausimas, ar ateityje tradicinis jų pagerbimo vakaras tebevyks čia, nes skaičius tų, kuriems nori padėkoti Kauno rajono savivaldybė, sparčiai auga. Prieš dešimt metų Kauno rajone buvo 2 508 verslo subjektai, o šiandien jų – 5 281, arba beveik dvigubai daugiau.

Yra kuo didžiuotis

„Verslas yra tai, kuo didžiuojamės ir rodome pavyzdžiu: į jūsų įmones kviečiame užsienio svečius, džiaugiamės sukurtomis darbo vietomis, kokybiška produkcija. Negalima nesižavėti jūsų gebėjimais įsitvirtinti pasaulio rinkose, sieti mokslą ir gamybą, diegti šiuolaikines technologijas, dirbtinį intelektą, formuoti aukštą įmonių kultūrą“, – šventėje kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kasmet pakaunėje sukuriama vis daugiau šalies bendrojo vidaus produkto. Finansų ministerijos duomenimis, pagal gyvenimo kokybės indeksą Kauno rajono savivaldybė yra pirmame penketuke, o pagal vidutinį darbo užmokestį atsilieka tik nuo Vilniaus ir Kauno.

Sėkmingai plėtojamos visos penkios Kauno rajono verslo zonos. Vien tik į Kauno laisvąją ekonominę zoną investuota jau daugiau kaip 1,56 mlrd. eurų, sukurta 9,5 tūkst. naujų darbo vietų. Rekordinėmis investicijomis ir aukšta įmonės kultūra stebina baldus gaminanti „Freda“.

Ypač daug investicijų Kauno LEZ sulaukė automobilių komponentų, medienos gaminių ir medicinos prietaisų gamybos srityse. Pernai čia įkurtuves šventė didžiausia Baltijos šalyse siuntų įmonė „Omniva LT“. Biruliškių kaime baigiantis įsikurti „Urban Hub“ prekybos miestelis taip pat bus didžiausias Baltijos regione.

„Kartu su Vyriausybe, Kauno LEZ valdymo bendrove ir oro uosto vadovais sprendžiame sudėtingas transporto jungčių problemas. Jau netrukus bus užbaigtas transporto mazgas, sujungsiantis pietinę ir šiaurinę LEZ dalis. Vyriausybės sprendimu bus plečiama ir pati LEZ teritorija, todėl laukia daug darbų“, – geromis žiniomis su verslo bendruomene dalijosi rajono vadovas.

Verslui dažniausiai rūpi saugi mokestinė aplinka, greitos biurokratinės procedūros, o savivaldai – draugiška socialinė partnerystė. Šiuos klausimus stengiamasi spręsti ne tik su atskiromis įmonėmis, bet ir su verslo asociacijomis. „Mane ypač džiugina partnerystė su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos verslo konfederacija, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Ačiū už jūsų metodines įžvalgas, mezgamus ryšius, keliamas problemas“, – dėkojo rajono vadovas.

Emocija: labiausiai apdovanojimu džiaugėsi Ingrida Vizbaraitė, bendrovės „Brolis timber“ vadovė, kurį atsiėmė kartu su kolega. Juos sveikino Kauno rajono meras V. Makūnas, vicemeras A. Nesteckis ir administracijos direktorius M. Rikteris. / Regimanto Zakšensko nuotr.

Ketvertukas iš Karmėlavos seniūnijos

Jau tradicija tapusiame renginyje tradiciškai pagerbti geriausieji. Skelbiant vienuolika nominacijų, dažniausiai, net keturis kartus, minėta Karmėlavos seniūnija.

Už investicijas Kauno rajone įvertintas Kauno oro uostas. Jam ilgalaikiame Lietuvos oro uostų tinklo plėtros plane iki 2052 m. numatytas svarbus vaidmuo: plėtra ir diegiamos inovacijos leis žengti svarbių žingsnių plėtojant konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį ir gerinant efektyvumą. Kauno oro uosto plėtra turėtų įtvirtinti regiono lyderio poziciją orlaivių remonto ir techninio aptarnavimo srityje ir išplėsti pajėgumus aptarnauti daugiau keleivių. Pernai kovo 29 d. paskelbtas Kauno oro uosto keleivių terminalo ir perono rekonstrukcijos darbų startas: pradėti beveik 33 mln. eurų vertės plėtros projektai oro uostui leis padidinti infrastruktūros pajėgumus ir aptarnauti 2 mln. keleivių per metus. Kauno oro uosto keleivių terminalo plėtros projektas, kurio vertė yra 17,7 mln. eurų (be PVM), įgyvendinamas Lietuvos oro uostų lėšomis.

Kauno oro uosto rekonstrukcijos darbus numatyta baigti šių metų antroje pusėje. Po jų gerokai padidės tiek atvykimo, tiek išvykimo erdvės – bendras terminalo plotas turėtų išaugti apie 4,4 tūkst. kv. m, o atnaujintos infrastruktūros pajėgumai leis aptarnauti iki šešių keleivinių skrydžių per valandą. Šiuo metu Kauno oro uostas yra pajėgus aptarnauti keturis keleivinius skrydžius vienu metu.

Nominacija už darbo vietų kūrimą šįkart atiteko bendrovei „Gintarinė vaistinė“. Praėjusių metų spalio 10 d. duomenimis, čia dirbo 967 asmenys, o vidutinis darbo užmokestis siekė 2 541,54 Eur.

Kai gerai dirbate jūs, lengviau spręsti problemas ir mums.

„Gintarinė vaistinė“ – ne tik darbo vieta. Tai aplinka, kurioje kiekviename žingsnyje jaučiamas rūpestis – darbuotoju, klientu, partneriu, visuomene. Mūsų darbuotojai, teikiantys profesionalias farmacines paslaugas, kasdien rūpinasi, kad Lietuvos žmonės būtų sveiki. Mūsų vaistinėse dirba profesionalias konsultacijas teikiantys specialistai […]. Esame atviri žmonėms, norintiems dirbti rūpestingoje ir draugiškoje aplinkoje, kurią vadiname savo išskirtinumu“, – taip prisistato Ramučiuose įsikūrusi bendrovė.

Kaimynystėje veikianti bendrovė „Brolis timber“ apdovanota už išskirtinę kokybę. 2022 m. gruodį LEZ teritorijoje, Sergeičikų I kaime, pastatyta bendrovės gamykla – pirmoji ir kol kas vienintelė termomedienos gamykla Lietuvoje. Medienos apdorojimo ciklai griežtai kontroliuojami, paruošimo procesas yra ekologiškas, nenaudojama jokių chemikalų, todėl produkcija yra tvari, nekenkia nei žmogui, nei aplinkai. Artimiausiuose bendrovės planuose – plėtra ir dar vienos gamyklos statybos.

Sportininkų rėmėjai

Socialiai atsakingo verslo įmone šiemet paskelbta „Hoptransa“ – pažangios logistikos įmonė, ilgametė Kauno rajono moterų „Kauno rajono Hoptrans–Sirenos“ ir vyrų krepšinio 3x3 „Raudondvaris Hoptrans“ komandų ir sporto renginių rėmėja. Būtent šios įmonės parama kovingiems vyrams leido sublizgėti Lietuvoje, sudaryti šalies rinktinės pagrindą ir iš olimpiados grįžti su bronza.

Pakaunės futbolininkų rėmėja – bendrovė „Hegelmann Transporte“ – apdovanota už indėlį į biudžetą. Per pirmuosius devynis 2024 m. mėnesius įmonė sumokėjo 5,943 mln. eurų GPM – daugiausia tarp pakaunėje veikiančių įmonių ir buvo 49-oje vietoje Lietuvoje. „Verslo žinių“ sudarytame didžiausių Lietuvos bendrovių sąraše „TOP 1 000“ pagal 2023 m. pajamas įmonė buvo 32-oje vietoje. Ji turi filialus Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, o prieš penkerius metus įsikūrė Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje. Pervežimą keliais, geležinkeliu, vandeniu ir oru sujungusi transporto bendrovė krovinių gabenimo tinklą išvystė ne tik Vakarų Europoje, bet ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Afrikoje. Trejus metus iš eilės „Hegelmann Transporte“ gavo „Top Employers Institute“ prestižinį „Top Employer Lietuva“ sertifikatą.

Svečiai: į renginį atvyko Seimo narys P. Visockas, Kauno rajono savivaldybės vicemerai L. Dilys, A. Nesteckis, administracijos direktorius M. Rikteris, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė O. Grigienė,  Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas A. Romanovskis ir kt. / Regimanto Zakšensko nuotr.

Nuo tortų iki dronų

Be nominacijos už indėlį į biudžetą, dar šešios nominacijos pasklido į įvairias pakaunės seniūnijas: pradedant priemiestine Akademijos, kurioje registruota „Serenity IN“, ir baigiant nutolusiomis Čekiškės ar Taurakiemio.

Socialiai atsakingu verslu taip pat drąsiai galima vadinti už sėkmingą verslo plėtrą apdovanotą bendrovę „Bijola“. Pasak seniūnės Nijolės Tarvydienės, bendrovė noriai ir dosniai paremia visus Garliavos seniūnijos organizuojamus renginius. Apie 100 rūšių tortų, pyragų, pyragaičių ir kitokių skanėstų gaminanti įmonė rinkoje veikia jau 28 metus, turi cukrainių ir parduotuvių Kauno rajone, Kaune ir Vilniuje, o artimiausiu metu ketina statyti kavinę Garliavoje ir joje rengti įvairias edukacijas vaikams. Pasak vienos iš įmonės akcininkių Jolantos Valaikienės, „Bijoloje“ yra darbuotojų, dirbančių nuo įmonės įkūrimo dienos, o bananinis „Genelis“ iš tortų sąrašo nesitraukia jau 28 metus!

„Darykime pasaulį geresnį drauge, kurdami ekologišką, sveiką ir saugią ateitį“, – ragina bendrovė „Agrodronas“, pelniusi nominaciją už inovatyvius sprendimus. Kokia įmonės veikla, išduoda pavadinimas: ji žemės ūkio sektoriui: daržininkams, uogininkystės ūkių savininkams, grūdinių augalų augintojams – siūlo plataus spektro dronų ir kitų robotizuotų žemės ūkio priemonių panaudojimo galimybių, dirba su naujausiais ir pažangiausiais dronais pasėliams purkšti.

Panašiu šūkiu vadovaujasi ir „Serenity IN“, už draugiškus aplinkai sprendimus įvertinta statybų įmonė, statanti ekologiškus mikronamus iš modulių, kuriuos pagaminti dažniausiai užtrunka apie tris mėnesius. Įmonės veiklą draugišką aplinkai daro lietuviškos aukščiausios kokybės medžiagos, gamyba naudojant mažiau medžiagų ir paliekant mažiau statybinių atliekų, grunto saugojimas, nes nereikia statyti betoninių pamatų.

Ekologija ir tvarumas itin svarbūs ir Justei Pinkevičienei, CELEMI idėjos autorei, kosmetikos fabriko „Cosmoway“ bendraturtei ir šiųmetei „Moteris versle“ nominantei. 2024 m. „Cosmoway“ pagamino 6 mln. įvairios produkcijos: 2 mln. buvo skirti Lietuvos rinkai, o likusi iškeliavo į JAV, Airiją, Vokietiją, Daniją. Įmonė daugiau kaip penkerius metus perka žaliąją energiją, pakuotėms stengiasi naudoti vis mažiau plastiko ar rinktis perdirbtą. Susidariusi palanki ekonominė situacija ir atsiradusi galimybė pasinaudoti ES parama paskatino bendrovę tapti energijos gamintoja: pernai „Cosmoway“ įsirengė174 kW galingumo saulės elektrinę ir dvi 11 kW elekromobilių įkrovimo stoteles su stovu.

Puoselėja tradicijas

Atsiimti apdovanojimą nominacijoje Šeimos verslas į sceną kviesti bendrovės „Čekiškės ūkis“ savininkai. 2017 m. įkurtas šeimos verslas puoselėja paveldą: gamina aštuoniolika skirtingų rūšių tradicinius rūkytus ir sūdytus mėsos gaminius pagal senovinius receptus išsaugodamas autentišką skonį. Įmonė yra sertifikuota Tautinio paveldo produktų gamintoja, parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2024“ apdovanota dviem medaliais: aukso – už šaltai rūkytą nugarinę be odos ir sidabro – už lašinių česnakinę užtepėlę.

Už turizmo skatinimą įvertinti kaimo turizmo sodybos „Miško gryčia“ savininkai Edita ir Šarūnas Duobiai buvo taip užtikrinti savo misija puoselėti senąsias lietuviškojo kaimo tradicijas, kad pernai pasiryžo iškeisti patogų gyvenimą didmiestyje į gyvenimą ir veiklą Vilkijos apylinkėse miško apsuptyje esančioje sodyboje. Šeima sėkmingai rengia edukacijas-degustacijas moksleiviams, kolektyvams, turistų grupėms, organizuoja šeimos šventes, kitus susibūrimus, kurių metu moko, kaip iškepti švilpikus, bulvines bandas, šventinį pyragą ar ištroškinti gaidį.

Koncertas: šventės dalyvius dainomis žavėjo atlikėja Liepa. / Regimanto Zakšensko nuotr.


Sukurta Kauno rajone

Šiais metais Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir Kauno rajono savivaldybės organizuotame konkurse „Sukurta Kauno rajone“ dalyvavo trylika įmonių ir pateikė penkiolika paraiškų.

Nugalėtojai nustatyti suskirsčius įmones pagal dydį į tris grupes. Gaminius (paslaugas) komisija vertino pagal išskirtinumo, unikalumo, kokybės, inovatyvumo, ekologiškumo, draugiškumo aplinkai ir kt. kriterijus.

Nugalėtojais pripažinti daugiausia balų surinkę produktai:

Tarp labai mažų įmonių (1–9 darbuotojai) – bendrovė SIMO LT už produktą „SIMO.io – bendra išmanių namų sistema“.

Tarp mažų įmonių (10–49 darbuotojai) – bendrovė „Aurora Group“ už interaktyvią knygą „Vaikystės dalykėliai“.

Tarp vidutinių ir stambių įmonių (50–249 ir 250 bei daugiau) – bendrovė „AKVATERA LT“ už produktą „Tauro Pro Line Ultra Natural Care 6IN1 Pure Mist daugiafunkcė priemonė kasdienei kūno priežiūrai“.

Specialusis prizas skirtas bendrovei „Aconitum“ už gaminį „Inolab Jeunesse NMN | SPN“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių