Po vienu stogu – trys šeimos

Šiais laikais neįprasta, kad vienuose namuose gyventų kelios kartos. Tačiau tai labai smagu ir patogu, tvirtina Mikaičiai ir Krėpštos. Likimas lėmė, kad dvi iš trijų seserų Bandzaityčių su savo sutuoktiniais ir mama gyvena gimtuosiuose namuose.

Namai vis labiau pilnėja

Žinomų kauniečių Mikaičių ir Krėpštų šeimos kartu ir gyvena, ir atostogauja, ir švenčia. Kūčios – pas Mikaičius, Kalėdos – pas Krėpštas, o per Velykas visi renkasi Aleksote pas trečią seserį Ramunę. "Per šventes prie stalo visi jau sunkiai sutelpame", – juokavo Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta, su žmona Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos fortepijono mokytoja Rasa Krėpštiene užauginęs dukrą Liną ir sūnų Simoną, o šie jau padovanojo du anūkus ir anūkę. Gustui – šešeri, Viltei – penkeri metai, Džiugui – aštuoni mėnesiai. Dar vienas stebuklas jau pakeliui, turėtų gimti sausį. Lina ir Simonas su šeimomis gyvena atskirai, tačiau tėvus aplanko ne tik per šventes.

Kitoje Aukštutiniuose Kaniūkuose esančio namo dalyje įsikūrę Kauno miesto tarybos narys Rimantas Mikaitis su žmona Giedre, vadovaujančia Ryšių istorijos muziejui, ir penkiolikamečiu sūnumi Marijonu. Poros dukra Rasa gyvena atskirai.

Trečiame bute gyvena Rasos ir Giedrės mama – žymi Kauno klinikų medikė, medicinos mokslų daktarė, rentgenologė Regina Danutė Bandzaitienė.

Pykčiai – tik vaikystėje

Pasiklausius sesių ir jų vyrų atrodo, kad moterys neišskiriamos. Dabar visos jos, kartu praleisdamos netgi ir labai daug laiko, mėgaujasi viena kitos kompanija, nors vaikystėje buvo visko.

"Aš buvau mažiausia sesė. Jos mane palikdavo už vartelių ir išeidavo žaisti pas drauges. Dabar pykčių tarp mūsų nebūna", – pasakojo G.Mikaitienė.

Ar daug skirtumų tarp jos ir kartu gyvenančios sesės? "Nosimis labai panašios, smakrais irgi. Vertybinės savybės – tos pačios, taip pat abi esame energingos, tik aktyvumo formos skiriasi. Aš bėgioju, ji lanko jogą. Žiemą aš slidinėju, ji mėgsta važiuoti į šiltus kraštus", – vardijo jauniausioji sesė.

G.Mikaitienė ir R.Krėpštienė mėgsta kultūrinius renginius, domisi parodomis, lanko spektaklius. "Kartu mėgstame grybauti. Visos trys mėgstame. Ir mūsų vyrai mėgsta. Valome juos irgi visi kartu arba pasidalijame darbais", – gyrė sutuoktinį Giedrė.

Prabilusi apie maistą, papasakojo, kad nuo vaikystės visos giminės šventės būdavo suneštinės. "Pavyzdžiui, per Kalėdas viena sesė visada marinuoja žuvį, kita pyragus kepa, – pasakojo G.Mikaitienė. – Aš stalų dekoracijomis užsiimu. Turiu kelias firmines mišraines, kurias ir pagaminu šventėms. Dar nuo senų laikų turime išsaugojusios sąrašiukus, už ką kuri atsakinga. Jais vadovaujamės iki šiol."

Papirko uošvės vaišės

Nors seserys labai panašios, antrąsias puses nusižiūrėjo labai skirtingomis aplinkybėmis. Krėpštų meilė užgimė bendrabučio vakarėlyje, Mikaičių – per sporto varžybas.

Krėpštos susipažino konservatorijos bendrabutyje Vilniuje. Ten abu mokėsi. "Viename renginių žiūriu – stovi salės kampelyje tokia visai simpatiška. Pakviečiau šokti", – pasakojo J.Krėpšta.

Kuo Rasa labiausiai krito į akį? J.Krėpšta nusišypsojo. Kartu su prisiminimais apie žmonos žavesį iškilo ir uošvės gabumai gaminti maistą. "Nežinau, ar čia viską ir pasakoti... Nuo penktos klasės augau M.K.Čiurlionio meno mokykloje-internate. Nebuvome paikinami maistu", – užuolankomis pradėjo pasakoti filharmonijos vadovas.

Jis, kilęs iš Žemaitijos, tuomet neturėjo galimybių dažnai grįžti namo ir parsivežti pilnus krepšius lauktuvių, o Rasa dažnai važiuodavo namo ir grįždavo tikrai ne tuščiomis. "Jos mama – labai puiki šeimininkė. Pridėdavo jai visokių mišrainių, ach.. – nurijo seilę J.Krėpšta, – vyniotinių. Aš tuomet juk dažniausiai valgydavau dešreles, keptas bulves, kiaušinius."

Pora susituokė po pusantrų metų draugystės. Abu tebegyveno bendrabutyje. Dar po metų gimė dukra Lina. Justinas jau gavęs diplomą, bet Rasai tuomet buvo likę metai mokslų. Tam, kad būtų lengviau auginti mažylį ir studijuoti, nuspręsta prisiglausti pas uošvius.

"Kai atsikraustėme, Rasos sesuo Giedrė dar buvo mažiukė – moksleivė. Ramunė buvo studentė ir namo grįždavo retai", – pasakojo J.Krėpšta. Jaunai šeimai buvo skirtas kambarėlis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Judita

Judita portretas
Sėkmės ir ateityje!

kam čia įdomūs tie reklaminiai niekai?

kam čia įdomūs tie reklaminiai niekai? portretas
mikakaitis ropščiasi į seimą? Nieko nebus.

manau kad

manau kad portretas
saunuolai kad sugeba nesusipykti
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių