Ketveri metai: be tauškalų ar demokratijos?

Atsisakė mandatų

Tačiau miesto tarybą praretino ne tik įsiterpę Seimo rinkimai, bet ir pačių politikų apsisprendimas. Štai konservatorius Liudas Mikalauskas gyvenamąją vietą deklaravo kitoje savivaldybėje, todėl nebegalėjo eiti Kauno tarybos nario pareigų.

Pakeitimų būta ir tarp valdančiųjų. V.Matijošaičio pagrindiniu pagalbininku laikytas Povilas Mačiulis nusprendė prisijungti prie Vygaudo Ušacko rikimų štabo, o vėliau įsiliejo į Gitano Nausėdos komandą ir dabar padės jam siekti prezidento posto. Dėl tokių permainų P.Mačiulis atsisakė vicemero posto ir Kauno tarybos nario mandato. Vietoj jo prisiekė Ingrida Visockienė. Ilgai laukti nereikėjo ir iš tarybos pasitraukė dar vienas mero bendražygis – Tomas Bagdonavičius. Jis vietą užleido Ingai Juodeškienei.

Artėjant naujiems savivaldybių tarybų rinkimams, iš "Vieningo Kauno" gretų pasitraukė Edita Plūkienė. Ji tikino, kad naujos kadencijos rinkimuose jos neliko sąrašuose, todėl ji nebūna ten, kur nesijaučia, kad yra reikalinga, todėl atsisakė ir turimo tarybos nario mandato. Atsilaisvinęs postas leido Aurelijui Kaziui Zuozai dviem posėdžiams pabūti Kauno miesto tarybos nariu. Ko gero, šis politikas turėjo vieną trumpiausių kadencijų.

Netikėti pokyčiai

Pasikeitimų būta ir daugiu. Štai socialdemokratas Vasilijus Popovas vicemero poste prabuvo apie pusantrų metų, o vėliau įteikė atsistatydinimo raštą, kad iš pareigų pasitraukia dėl sveikatos problemų. Tačiau jo vietą uėmė ne kitas socialdemokratas, o "Vieningo Kauno" frakcijos narė Rasa Šnapštienė.

Mero komandą paliko ir vienas artimiausių bendražygių, savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. Jo kelias pasuko į verslą, o jo vietą užėmė iki tol administracijos direktoriaus pavaduotoju dirbęs Vilius Šiliauskas. Dar kiek anksčiau administracijos komandą paliko liberalas Sigitas Šliažas. Jį pakeitė taip pat liberalė Nijolė Putrienė.

Nauja miesto taryba prisieks balandžio 16 d. Kauno meras "Kauno dienai" kol kas neatskleidė, kas vietoj S.Kairio sės į vicemero kėdę. V.Matijošaitis tik patikino, kad į tarybą neišrinktas liberalas toliau dirbs kaip jo patarėjas.

Kol kas miesto vadovas per daug nedaugžodžiavo ir apie administracijos komandos sudėtį. Anot jo, liks visi, kurie norės produktyviai dirbti. Tiesa, jis patvirtino, kad administracijos direktoriaus poste liks V.Šiliauskas.

Ryškesni sprendimai

V.Matijošaičio vadovaujama komanda pradėjo įvairiausių projektų, tačiau kai kurie sulaukė daugiau dėmesio nei kiti. Reorganizacijų vajus apėmė ne tik pačią savivaldybę, bet ir švietimo įstaigas ir miesto poliklinikas.

Vienas pirmųjų praėjusios kadencijos darbų – savivaldybės valdininkų skaičiaus mažinimas. Sujungus skyrius, gerokai sumažėjo darbuotojų. Siekiant dar labiau sumažinti savivaldybės išlaidas administracinėms išlaidas, buvo centralizuota savivaldybės įmonių buhalterija. Pernai pavyko sujungti visas poliklinikas, taip siekiant padidinti gydytojų algas bei pagerinti paslaugų kokybę ir sumažinti pacientų eiles.

"Mes padarėme kelias esmines reformas. Pirmiausia sumažinome savivaldybės administraciją, tačiau nebuvo nei vieno skundo dėl tokio sprendimo. Visiems žmonėms išmokėjome kompensacijas ir paleidome į rinką, nes ten tikrai yra laisvų vietų. Vėliau sujungėme poliklinikas ir vėl labai daug sutaupėme žmonių pinigų", – apie reformų sėkmę kalbėjo Kauno meras V.Matijošaitis.

Nemažą visuomenės reakciją sukėlė vykdyta švietimo įstaigų reforma. Daugiausia nepasitenkinimo kauniečiai išreiškė dėl uždarytos V.Bacevičiaus pradinės mokyklos.

Pasipiktinimo bangų būta ir pradėjus tvarkyti miesto viešąsias erdves. Tuomet ypač aktyvūs buvo medžių gynėjai, tačiau jų protestai greitai išsikvėpė.

Kai kurie Kauno projektai sulaukė ir aukščiausių šalies vadovų įvertinimo. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gyrė Kauną už budinčių globėjų projektą. Kaunas – pirmasis miestas, pradėjęs rengti budinčius globėjus, kurie priglaudžia vaikus, jei šeimoje kilo krizė.

2015–2019 m. kadencija siekė pritraukti į Kauną ir daugiau turistų. Miestas nusprendė finansuoti dalį naujų skrydžių. Taip pat visai neseniai pristatyta naujovė – Kauno pramogų kortelė, kuria galima atsiskaityti už įvairias pramogas mūsų mieste. Komunikacijos specialistai pagyrų negaili ir Vilniaus gimtadienio sveikinimo akcijai. Pirmus metus Kaunas vilniečius pakvietė į Kauną, surengė ekskursijų. Pastaruosius kelerius metus kauniečiai į savo namus kviečia vilniečius ir ruošia jiems vakarienę.


Statistika skaičiais

Tarybos posėdžiai: 2015 m. – 10, 2016 m. – 14, 2017 m. – 11, 2018 m. – 10, 2019 m. – 3.

Per kadenciją priimta 3 020 sprendimo projektų, atmesta – 10.

Per ketverius metus miesto tarybos narių kanceliarinėms išlaidoms išleista 939,6 tūkst. eurų.

Kauno biudžetas: 2015 m. – 285,7 mln., 2016 m. – 313,2 mln., 2017 m. – 321 mln., o 2018 m. – 355,7 mln. eurų.

Išlaidos: 2015 m. – 273,2 mln., 2016 m. – 286,6 mln., 2017 m. – 292,7 mln., 2018 m. – 331,7 mln. eurų.

Paimtos paskolos: 2015 m. – 27,4 mln., 2016 m. – 37,8 mln., 2017 m. – 11,9 mln., 2018 m. – 13,7 mln. eurų.

Atiduota paskolų: 2015 m. – 16,5 mln., 2016 m. – 43,6 mln., 2017 m. – 12,6 mln., 2018 m. – 3,7 mln. eurų.

Didžiausias leistinas Savivaldybės administracijos darbuotojų skaičius: 2015 m. – 786, 2016–2018 m. – 654, 2019 m. – 644.

Per šį laikotarpį buvo priimti 87 nauji savivaldybės darbuotojai, atleista – 253.

Savivaldybės administracijoje 2015 m. buvo 49 padaliniai, 2016 m. – 43, 2017 m. – 45, 2018 m. – 44, 2019 m. – 42.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ach, tie milicininkai: "MAUČI, o tai..."... tai ir nėra nė žodžio prieš.

jhjhjh

jhjhjh portretas
ar atsirinks miesto valdžia vienąkart prioritetus? Ar reikia praktiškai nenaudojamų dviračių takų, kai gyventojams per duobes į kiemus neįmanoma įvažiuoti. Ar reikia tokio kiekio pramogų arenų, kai trūksta mokyklų, darželių?

dovanėlė šitam tūlikų valytojų "elitui"

dovanėlė šitam tūlikų valytojų "elitui" portretas
gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com
VISI KOMENTARAI 26

Galerijos

Daugiau straipsnių