Kauno sentikių maldos namams – 110 metų

Maldos namus suremontavus, naujieji kupolai buvo užkelti ir pašventinti po metus trukusių darbų. Kupolai pagaminti Volgodonske (Rusija) iš nerūdijančio plieno ir padengti brangiu aukso atspalvį suteikiančiu titano oksidu.

"Ši cerkvė labai daug išgyveno ir dar daug išgyvens. Po tos nelaimės, kurią neseniai ji patyrė, šiai šventyklai lemta stovėti dar tūkstantį metų", – sveikindamas tikinčiuosius sekmadienį sakė vicemeras V.Popovas.

Prieš padovanodamas didžiulę Bibliją Lietuvos sentikių bažnyčios aukščiausiosios tarybos sekretorius Jevgenijus Grigorjevas taip pat prisiminė prieš trejus metus šventyklą ištikusią nelaimę: "Tada nei dvasinis ganytojas, nei bendrijos taryba, nei patys tikintieji nenuleido rankų ir šiandien jūsų šventovė vėl švyti. Ji kupina šviesos ir gėrio."

Nestokoja lankytojų

Šv.Mikalojus, kurio vardu pavadinta Kauno sentikių cerkvė, – katalikų ir stačiatikių gerbiamas šventasis, gyvenęs Mažojoje Azijoje (270–347 m.). Kadangi su jo gyvenimu siejama daug stebuklų, jis dažnai vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Jis yra laikomas ir vienu Kalėdų Senelio prototipų.

Sentikiai Šv.Mikalojaus dieną švenčia gegužės 22-ąją, nes šią dieną 1087 m. šventojo palaikai buvo iškilmingai pervežti iš dabartinės Turkijos ir perlaidoti Baryje (Italija).

"Džiugu, kad ši šventė sutampa su Šv.Mikalojaus Stebukladario, mūsų cerkvės globėjo, diena, o šiemet kažkokiais būdais mūsų šventė susisiejo ir su mūsų miesto švente", – po apeigų džiugiai kalbėjo šventyklos ganytojas Sergejus Krasnopiorovas.

Pasak dvasininko, jo prižiūrimoje šventykloje Kaune išpažinties eina apie 1,5 tūkst. tikinčiųjų, o Kauno regione gyvena apie 6 tūkst. sentikių.

Lietuvos senbuviai

Sentikiai Lietuvoje ėmė kurtis XVII a. antrojoje pusėje, po Rusijos stačiatikių bažnyčios reformos ir skilimo, kai jos nepripažįstantiems senųjų apeigų šalininkams teko gelbėtis nuo caro valdžios ir naujosios Stačiatikių bažnyčios vadovybės represijų.

Pirmoji sentikių bendruomenė dabartinės Lietuvos teritorijoje įsikūrė 1709 m. Anykščių rajone.

Šiuo metu Lietuvoje yra 58 sentikių bendruomenės, kurioms priklauso apie 34 tūkst. sentikių. Joms vadovauja aukščiausioji sentikių taryba, kurios būstinė yra Vilniuje.

Kaune cerkvė pastatyta tik 1906 m. todėl, kad iki 1905 m. Rusijos imperijos įstatymai draudė sentikiams statyti šventyklas imperijos miestuose. Toks leidimas buvo duotas tik po caro Nikolajaus II manifesto. Iki tol gyvenę kaimuose bei miesteliuose mažesnėmis bendruomenėmis, pastačius šventyklą sentikiai ėmė burtis ir į Kauno bendruomenę.


Šiame straipsnyje: sentikiaireligijacerkvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

dainius

dainius portretas
puikus darbai-papuos visu zmoniu nesanciu geri kitiems gyvenima,smagu kad i oksfordo klinika atejo paskirtas naujas vadovas,deja uz 400 er prasimokius 10 metu dirbti apgailetina ir neleidzia savigarba.tad prasilenkimas su nauju vadovu skatina issukius-nes as to vertas,good-by
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių