Kaip aplinkosaugininkai pakrantę pavertė šiukšlynu

"Aš šito nesuprantu: žvejams nesunku ledu nueiti porą kilometrų, bet pasivaikščioti 700 metrų iki vandens jau nebegali, – stebėjosi A.Stravinskas.

Savininkai užsiminė: kol stovėjo eismą draudžiantis ženklas, tokios netvarkos nebuvo.

Direktorė šiukšlių nerinks

Kam kliudė bendruomenės iniciatyva pastatytas eismą draudžiantis ženklas? Paaiškėjo, kad jis užkliuvo Kauno marių regioninio parko direktorei Nijolei Eidukaitienei.

Užsiminus, kad nuėmus ženklą, vaizdinga marių pakrantė virsta sąvartynu, direktorės atsakymas pribloškė: susitvarkyti šiukšlynus – žemės savininkų reikalas.

"Ženklas buvo legalus, buvo gautas jam leidimas, bet mes įpareigojome pašalinti jį, nes trukdė žmonėms prieiti prie vandens. Bendruomenė įsivaizdavo, kad žmonės ten negali naudotis viešuoju keliu", – bandė aiškinti direktorė.

Atrodo, kad žvejai ir poilsiautojai automobiliams statyti naudoja ne tik viešąjį keliuką, bet ir privačią miško žemę, o ant miško paklotės pastatę automobilius savo šiukšlių į juos atgal nekrauna, miške kūrena laužus. Paklausta, kieno darbas drausminti tokius asmenis, direktorė ėmė teisintis.

"Supraskite, tam darbui mes turime tik vieną darbuotoją, todėl visur neprilakstysi. Daugybė pakrančių privatizuotos, čia jau kaltinkite žemės reformą ir žemės prie vandens grąžinimą", – paskubomis, lyg teisindama šiukšlintojus, bėrė žodžius direktorė.

Anot jos, susitvarkyti turi žemės savininkai, nes jie patys nelabai gali tvarkytis privačioje žemėje.

G.Majauskas ir A.Stravinskas tai ir norėtų daryti, tačiau susiduria su, atrodytų, keista kliūtimi – Kauno marių regioninio parko vadovybės abejonių keliančiais sprendimais.

Seniūnė nustebusi

"Mes ženklą pastatėme, mes jį ir nuėmėme. Kauno marių regioninio parko vadovybė parašė išaiškinimą savivaldybei, o jos atstovai davė mums paliepimą jį nuimti", – pasakojo Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė.

Paklausta, koks jos požiūris į šią situaciją, ji stojo į bendruomenės pusę.

"Pas mus labai žemas žmonių suvokimo lygis – žino, kad negali šiukšlinti, bet šiukšlina, žino, kad negali statyti, bet stato. Suprantu gyventojus, kad jie nori apsitverti nuo šiukšlintojų. Pati didelės problemos čia nematau, nėra labai toli, niekas nedraudžia tuo keliu vaikščioti, žmonės gali nueiti. Parko požiūris taip pat įdomus, ieško kur ne jų darbas. Leisti važinėti nori, o ką daryti su šiukšlėmis, net negalvoja", – stebėjosi moteris.

Žemės savininkai nesiruošia nusileisti žvejams ir kompanijoms, tariasi su teisininkais, kaip galima grąžinti ženklą, kurioje vietoje pasistatyti kelio užtvarą.

"Aš pats šiose apylinkėse užaugau ir nenoriu žmonėms uždrausti lankytis pakrantėje, bet tokios netvarkos negali būti", – kalbėjo A.Stravinskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Garantuoju, kad dieną prieš atvažiuojant ale žurnalistui, patys tas šiūkšles ir išpylė.

šiaip

šiaip portretas
Gražus užsakomasis. Drąsi demagogija, subtiliai imituojamas objektyvumas. Kiek toks kainuoja?

Uzmojai

Uzmojai portretas
To straipsnio uzsakovo uzmojai neblogi, radau toki jau negaliojanti skelbimuka: http://ad.ntzemelapis.lt/864673381
VISI KOMENTARAI 46

Galerijos

Daugiau straipsnių