Sėkmingai baigtas įgyvendinti ES finansuojamas projektas skirtas Aleksoto gyventojams

  • Teksto dydis:

Kauno miesto Aleksoto vietos veiklos grupės iniciatyva įgyvendinant Aleksoto plėtros 2015–2020 metų strategiją įgyvendintas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas, skirtas šios teritorijos gyventojams, bedarbiams ir ekonomiškai neaktyviems asmenims.

Projektą „Bedarbių ir neaktyvių darbingų, Aleksoto vietos veiklos grupės teritorijos gyventojų, užimtumo didinimas“ įgyvendino projekto vykdytojas VšĮ „Koučingo klubas“ kartu su partneriu „Verslo mokymo centras“.

Projektas finansuotas Europos socialinio fondo agentūros bei projekto vykdytojo lėšomis.

Šio konsultacijų projekto tikslas – pagalbos įsidarbinant teikimas siekiant didinti bedarbių ir neaktyvių, darbingų, Aleksoto VVG teritorijos gyventojų užimtumą.

Projekto metu Aleksoto gyventojams buvo pasiūlyta išskirtinė galimybė – profesionalų konsultacijos, kurios projekto dalyviams padėjo rasti darbus, paskatino pradėti naują veiklą bei sustiprino pasitikėjimą savimi.

Individualių konsultacijų metu profesionalūs konsultantai, konsultavo projekto dalyvius keturiomis temomis. Bendras konsultacijų paketas apėmė 20 val. kiekvienam dalyviui, o dalyvavimas projekte buvo nemokamas.

Aleksoto gyventojai, atitinkantys tikslinės grupės kriterijus, t.y. šiuo metu nedirbantys, bet siekiantys pagerinti savo padėtį darbo rinkoje, konsultacijų metu turėjo galimybę įgyti žinių ir kompetencijų gyvenimo aprašymo rengimo klausimais, kas dažnu atveju yra lemiantis veiksnys darbo paieškose.

Aleksoto gyventojai, galvojantys apie nuosavo verslo vykdymą, turėjo galimybę „pasimatuoti verslo marškinius“ nuo idėjos išgryninimo iki realaus veiksmų plano, susipažinti su priemonėmis ir subsidijomis, kuriomis galima pasinaudoti.

Gyvenimo aprašymo rengimo klausimais konsultuojanti Irena Kanapkienė dalinosi savo patirtimi ir teigė, jog dalyviai buvo labai skirtingi – turintys patirties įvairiose srityse, norintys tobulėti ir siekti daugiau. Dauguma dalyvių pripažino, kad mažai dėmesio skiria gyvenimo aprašymo tobulinimui.

„Man padėjo parengti labai išsamų gyvenimo aprašymą, kuris padeda tolesniame darbo paieškos kelyje. Konsultacijos suteikė drąsos siųsti gyvenimo aprašymus į visas norimas pozicijas. Esu kviečiama į pokalbius, kuriuose panaudoju gautą informaciją“, – patirtimi dalinosi projekto dalyvė Silvija.

Pastebėta, kad sudėtingiau buvo tiems dalyviams, kurie yra sukaupę įvairios ir ilgametės darbo patirties. Svarbu buvo ją susisteminti, neišsiplėsti ir pateikti svarbiausią informaciją. Kiti projekto dalyviai neturėjo arba turėjo labai mažai darbo patirties. Jiems buvo reikalinga pagalba aiškioms kompetencijoms ir stipriosioms savybėms išsigryninti.

„Konsultacijų dalyviai vertino, jog kartu atradome jų dažnai pačių nepastebėtas kompetencijas, įgūdžius ir viską pateikėme susistemintai, išryškinant tai, kas svarbiausia, norint užimti „išsvajotas“ pareigas,“ – pasakojo I. Kanapkienė.

Profesinio orientavimo klausimais konsultavusi koučingo specialistė Gerda Asipavičienė džiaugėsi, kad galėjo padėti dalyviams nuspręsti dėl veiklos srities pasirinkimo, naujos karjeros pradžios, numatyti veiksmus, kurie padėtų ieškoti darbo, jei trūksta patirties, žinių ar drąsos. Smagu po konsultacijos matyti išeinantį motyvuotą ir labiau pasitikintį žmogų, atsakiusį į sau rūpimus klausimus, o galbūt atradusį ir naujų, svarbesnių nei prieš tai atrodė klausimų, o kitą kartą ir susidėliojusį aiškų veiksmų planą galvoje. Juk toks ir projekto tikslas – suteikti žinių ir motyvacijos.

Ne mažiau aktualia tema – pasiruošimo darbo pokalbiui klausimais su dalyviais dirbusi konsultantė Liudmila Dulksnienė pasakojo, jog buvo gera dalintis patirtimi, žiniomis ir patarimais viešojo kalbėjimo srityje, o taip pat sutikti tiek įdomių ir skirtingų žmonių. „Įgytas žinias galėsiu pasitelkti ne tik darbo pokalbyje, bet ir kasdieninėje verslo aplinkoje ateityje“, – gauta nauda dalinosi projekto dalyvis Vilius.

Darbas projekte leido suvokti ir tikrąją nedarbo situaciją šalyje, kai nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar turimų kompetencijų žmonės ilgą laiką neranda darbo. Tokiais atvejais nepaprastai svarbiu tampa tinkamas pasiruošimas darbo pokalbiui. „Gera prisidėti savo kompetencijomis, perteikiant turimą patirtį ir žinias, suteikiant profesionalią pagalbą, patariant, o kitą kartą ir žmogiškai palaikant“, – teigė L. Dulksnienė.

Aleksoto gyventojai, galvojantys apie nuosavo verslo vykdymą, turėjo galimybę „pasimatuoti verslo marškinius“ nuo idėjos išgryninimo iki realaus veiksmų plano, susipažinti su priemonėmis ir subsidijomis, kuriomis galima pasinaudoti.

Konsultacijos metu pateikta susisteminta informacija apie išorinių finansavimo šaltinių galimybes buvo daugeliui aktuali ir naudinga apsiprendžiant dėl nuosavo verslo kūrimo. Dažnam, nedirbančiam šioje srityje, informacijos radimas tampa dideliu iššūkiu.

Projekto dalyvė Judita džiaugėsi labai konkrečia informacija, vertingomis nuorodomis ir paaiškinimais, į ką atkreipti dėmesį. Kita projekto dalyvė Aušra, sužinojusi, dėl kokios galima kreiptis paramos savo verslo kūrimui, kokių yra pagalbos priemonių, įsivardinusi tikslą ir būdus jam pasiekti, pasiryžo verslo kūrimui.

Projekto siekiami rezultatai ir rodikliai projekto pradžioje: pravesta 700 val. konsultacijų 35-iems Aleksoto gyventojams. Projekto rezultatai projekto pabaigoje: sudalyvavo 41 dalyvis.

„Tokie projektai suteikia dalyviui galimybes tobulėti, pasitarti ir sulaukti realios pagalbos. Kartais net pakelti savivertę. O svarbiausia, jog konsultantas gali pastebėti tai, ko pats dalyvis nepastebi savo gyvenimo aprašyme ar siekiuose. Kartais tai gebėjimai ar charakterio savybės, o kartais – ateities galimybės“, – dalinasi įžvalgomis konsultantė Irena Kanapkienė.

„Dažnai galvojame, jog informacijos apie darbo paiešką yra labai daug. Tačiau standartiniai „receptai“ dažnai lieka teorijose. Projektas parodė, kiek daug gali duoti individualios konsultacijos, skiriant laiko įsigilinimui į kiekvieno situaciją, padedant apsispręsti dėl veiklos srites, įvertinti rizikas ir surasti naujas galimybes, sudaryti veiksmų planą, paskatinant siekti daugiau. Geriausias to įrodymas – pokyčiai, apie kuriuos mums praneša dalyviai projektui pasibaigus“, – teigia G. Asipavičienė.

Bendrovės „Verslo mokymo centras“ vadovė Kristina Ramanauskienė teigia, jog realus poreikis darbo rinkoje, teigiami dalyvių atsiliepimai ir jau vykstantys pokyčiai projekto vykdytojams tapo geriausiu įvertinimu bei motyvacija toliau dirbti ir nuolat tobulėti. Projektas sėkmingai įgyvendintas, tikslai pasiekti, rodikliai viršyti, kas, be abejonės, džiugina.

Įgyvendinat Aleksoto vietos veiklos plėtros 2015-2020 metų strategiją šiais metais bus pradėti įgyvendinti dar du projektai, skirti Aleksoto seniūnijos gyventojams ir jauno verslo atstovams.

Projektai savo veiklų apimtimi bus didesni, todėl atsiras galimybė pagilinti savo žinias ir įgūdžius, pagerinti savo padėtį darbo rinkoje ir sulaukti pagalbos jaunam verslui dar didesnei imčiai dalyvių.


Nuorodos:

www.bigplans.lt

www.koucingoklubas.lt



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
pinigų pasisavinimas ir tiek

Ne valstybiniam smurtui

Ne valstybiniam smurtui portretas
Kauno mera su visa taryba reikia dilgelem nuplakti del veido kakiu trukumo

Kaunietis

Kaunietis portretas
Tuščias pinigų plovimas buvo.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių