- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nepaisant augančio poreikio, inžinerines ir technologines specialybes renkasi nedidelė stojančiųjų dalis. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pernai inžinerijos mokslų studijų krypčių grupę kolegijose rinkosi 13,7 proc. stojančiųjų, universitetuose – 10,07 proc.
Vis dėlto darbdaviai šiuos specialistus neretai išgraibsto dar studijų metu. Kauno kolegijos Technologijų fakulteto atstovai sako, kad įvairių pakraipų inžinieriams ir technologams atsiveria plačios perspektyvos, jie laukiami tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonėse.
Darbą gauna dar studijų metu
Inžinerinės krypties specialistų paklausa Lietuvoje gerokai viršija pasiūlą: Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija yra suskaičiavusi, kad vien inžinerijos specialistų poreikis šalyje kasmet išauga 2–3 kartus, o inžinerinėje pramonėje bus sukurta daugiau nei 12 tūkst. naujų darbo vietų.
„Išaugęs robotų prieinamumas, sumažėję jų kaštai, lengvos programavimo galimybės – visa tai skatina įmones diegti naujausias technologijas. Šiandien praktiškai kiekvienoje pramonės įmonėje galime pamatyti robotų, dažnai – ne vieną ir ne du. Tai – pats geriausias pavyzdys, kad įmonėms reikia specialistų, galinčių su tais robotais dirbti“, – sakė Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros lektorius dr. Laimonas Kairiūkštis.
Nerimaujančius, kad studijose lauks vien techniniai dalykai, lektorius ramina – Kauno kolegijoje vykdoma Automatikos ir robotikos studijų programa sudaryta taip, kad studentai ne tik įgytų tvirtą teorinių žinių pagrindą, bet ir maksimaliai išlavintų praktinius įgūdžius, tad reikšmingą studijų dalį sudaro praktiniai užsiėmimai.
„Didžiuojamės Automatikos ir robotikos studijų programos absolventais, kurie sėkmingai įsidarbina Lietuvos įmonėse ir kuria šalies ateitį. Svarbu pažymėti, kad įsidarbinę jie užima ganėtinai aukštas pozicijas ir puikiai integruojasi į darbo rinką“, – dalijosi dr. L. Kairiūkštis.
Per pastaruosius metus – beveik 1,4 tūkst. naujų darbo vietų
Medienos apdirbimo sektorius – viena pagrindinių Baltijos šalių ekonomikos varomųjų jėgų. Medienos pramonės įmonių plėtra su laiku įgyja vis daugiau šiuolaikinių atspalvių. Verslo subjektai orientuojasi bei investuoja į tvarių gaminių gamybą, medienos perdirbimą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškų pakuočių sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą.
„Pastarieji dešimt metų yra labai intensyvūs – jaučiama didžiulė automatizacijos ir robotizacijos plėtra įmonėse, ketvirtosios industrinės revoliucijos įtaka. 2021–2023 metais vien į baldų pramonę investuota apie 200 mln. eurų, sukurta beveik 1,4 tūkst. naujų darbo vietų“, – pasakojo Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros docentas dr. Gintaras Keturakis.
Jis atkreipia dėmesį, kad fakultete realizuojama Baldų inžinerijos studijų programa išsiskiria tuo, jog daug dėmesio skiriama ne tik projektavimui, medžiagų technologijoms, apdirbimo technologijoms, bet ir vadybiniams įgūdžiams lavinti. Tai užtikrina, kad studentai įgytų įvairiapusį išsilavinimą.
„Šios srities specialistų poreikis yra labai didelis ir kasmet iš darbdavių sulaukiame prašymų į praktikas atsiųsti daugiau studentų, kadangi įmonės nori pritraukti būsimuosius darbuotojus. Technologijoms sudėtingėjant reikia daug specialistų, kurie turėtų aukštą kvalifikaciją“, – dalijosi dr. G. Keturakis.
Neatpažįstamai pasikeitęs žemės ūkio sektorius
Šiandien žemės ūkis – modernizuotas, šiuolaikiškas, paremtas naujausiomis technologijomis, o šią sritį pasirinkę jaunuoliai tampa modernios ir nuolat tobulėjančios veiklos atstovais.
„Agroverslų technologijų studijų programa išsiskiria tuo, kad jau pirmame kurse studentai gilinasi į tokius dalykus kaip žemdirbystė, agrochemija, augalininkystė, o įgytas teorines žinias pritaiko praktinių užsiėmimų metu. Baigę šią studijų programą absolventai gali dirbti įvairiose srityse – žemės ūkio bendrovėse, ūkiuose, konsultavimo tarnybose. Taip pat gali kurti savo verslą, bičių ūkį, kadangi studijų programoje yra ir sodininkystės, daržininkystės specializacija“, – pasakojo Technologijų fakulteto Maisto ir agrotechnologijų katedros lektorė Irena Tubalienė.
Aktualumo neprarandanti Maisto technologijos studijų programa
Produktų gamyba darniųjų technologijų priemonėmis, maisto produktų be glitimo ar skirtų diabetu sergantiems žmonėms kūrimas atspindi, kad Maisto technologijos studijų programos studentas išbando pačias naujausias technologijas, netradicines žaliavas, įgyvendina visuomenei aktualius ir naujus maisto produktų sprendimus.
„Skaitmenizacija maisto pramonėje yra jaučiama išties stipriai – praktiškai visos linijos yra automatizuotos, yra įdiegtos naujos sistemos, naudojami inovatyvūs įrenginiai. Pavyzdžiui, viename įrenginyje galima šaldyti produktą, jį atšildyti, kildinti ir tuo pačiu iškepti, o vienas iš technologo darbų – nustatyti programą, patikrinti parametrus ir, jeigu reikia, juos keisti“, – sakė Technologijų fakulteto Maisto ir agrotechnologijų katedros vedėja doc. dr. Ingrida Kraujutienė.
Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad studentai skatinami realizuoti save ir įsitraukiant į katedroje vykdomus taikomuosius mokslinius tyrimus, dalyvaujant įvairiuose profesiniuose konkursuose Lietuvoje ir užsienyje.
Kauno kolegijos Technologijų fakulteto ateities vizija – perspektyvias, ūkiui reikalingas ir naujausiomis technologijomis grįstas technologines ir biomedicinos krypties studijų programas realizuojantis fakultetas, glaudžiai bendradarbiaujantis su pramonės šakų įmonėmis bei profesinėmis asociacijomis, dalyvaujantis tarptautinėse dėstytojų ir studentų mainų programose ir projektuose, vykdantis neformalųjį suaugusių mokymą, atliekantis regionui aktualius mokslo taikomuosius tyrimus bei teikiantis konsultacijas verslo įmonėms.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prezidentas iš pareigų atleido Kauno apylinkės teismo teisėją V. Jegorovienę5
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo iš pareigų atleido Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėją Vidą Jegorovienę. ...
-
Restauruojamo namo langus papuošė karikatūrų paroda7
Šv. Gertrūdos ir Birštono gatvių sankirtoje atgyja ilgus metus trūnijęs pastatas. Sutvarkius fasadą ir laukiant naujų darbų, savininkai sugalvojo laikinai papuošti pastato langus karikatūromis, tad fasado akcentais tapo karikatūri...
-
Prekybos centre „Savas“ nelieka „Rimi“ parduotuvės: jau aišku, kas bus vietoj jos41
Kauniečių pamėgtame prekybos centre „Savas“ laukia pokyčiai. Eina paskutinės dienos, kai čia dirba „Rimi“ parduotuvė. Kalbama, kad kitų metų pradžioje čia duris atvers „Maxima“. ...
-
Lietuvos „Carito“ vadovė: mūsų tikslas – kalbėti ne apie, o kalbėti su (interviu)6
Šiemet organizacija „Caritas“ Lietuvoje minėjo 35-erių metų jubiliejų nuo jos veiklos atkūrimo. Vien per šiuos metus „Caritas“ padėjo daugiau kaip 65 tūkst. žmonių. „Mūsų tikslas – kalbėti ne apie, ...
-
Kur sutiksite Naujuosius metus? Kaune!5
Ar esate girdėję posakį, kad kaip sutiksite Naujuosius, tokie ir bus visi metai? Kokių 2025 m. sau ir savo artimiesiems palinkėtumėte? Daugiau laiko sau? Daugiau laiko su artimaisiais? Įdomių, kūrybingų, pilnų atradimų, o gal tiesiog ramių, bet u...
-
Statybos Kaune: kas laukia kitais metais?87
Šiemet Kaune netrūko darbo statybininkams, tokia pati tendencija išsilaikys ir kitąmet. „Mokslo sala“ jau atidaryta, pradėtų statyti tiltų darbai tęsis ir kitais metais. ...
-
Laukinių gyvūnų globos centras per metus pagalbą suteikė 2 tūkst. gyvūnų3
Sausį Kauno rajone atidarytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Laukinių gyvūnų globos centras per metus pagalbą suteikė beveik 2 tūkst. laukinių gyvūnų, ketvirtadalis jų – paleisti atgal į laisvę. ...
-
Vilniuje bus statoma Nacionalinė koncertų salė, Kaune – M. K. Čiurlionio koncertų centras52
Didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – savivaldybių atstovai dalinasi projektais, kurie juose bus pradėti ar baigti per 2025 metus. Daugiausia dėmesio sulauks kultūros, susisiekimo ir sporto...
-
Vasarą – ne tik koncertai: istorinės lengvosios atletikos varžybos kelsis į Kauną4
Lengvosios atletikos elitas sugužės į Kauną. Birželio 18-ąją Dariaus ir Girėno stadione vyks Lietuvoje dar neregėtos pasaulio lengvosios atletikos asociacijos (World Athletics) kontinentinio turo varžybos – „Cosma“ taurė. ...
-
Kaune ukrainiečiams pratęsta galimybė naudotis viešuoju transportu nemokamai89
Kaune dar vieneriems metams pratęsta galimybė nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams nemokamai keliauti viešuoju transportu. ...