- Agnė Smolienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vandenlenčių parkai šią vasarą dirba be poilsio – pramogautojai ir sportininkai gerą orą išnaudoja nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro. Vienas iš "Dock7" parkų Kauno rajone įkūrėjų Dovydas Rekštys teigia, kad Lietuvoje susiformavusią vandenlenčių kultūrą vienija žmonės, ieškantys savęs ir kitokio gyvenimo būdo.
Mėgaujantis saule ir vandeniu
Dvejus metus Akademijoje ir nuo gegužės mėnesio Kulautuvoje veikiantys vandenlenčių parkai "Dock7" šį sezoną sulaukia trečdaliu daugiau lankytojų nei pernai. Čia vyksta ne tik asmeninės treniruotės, suskirstytos pagal profesionalumo lygį, bet ir įvairios stovyklos bei varžybos. Kulautuvoje kartu su joga ir veganiško maisto gamyba rengiama vandenlenčių stovykla moterims, Akademijoje šį šeštadienį vyksta kvalifikacinės varžybos "Redbull Wake2el", kuriose pasirodys profesionalai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.
Pasak D.Rekščio, ši kultūra įtraukia visus, nepaisant amžiaus, lyties ar pajėgumo. "Tai yra vandens žmonės, kuriems patinka ekstremalus sportas ir vanduo", – anot jo, ypač daug šiais metais į vandenlenčių sportą įsitraukė merginų, kurios sudaro beveik pusę visų "Dock7" klientų.
"Tai labai naudingas sportas, sutvirtinantis kūną ir lavinantis vidinius raumenis. Sporto salė neteikia tiek malonumo, kaip treniruotė mėgaujantis saule ir vandeniu. Tačiau vandenlentės – ne tik sportas, tai ir įvairūs triukai, įdomūs žmonės, pašnekesiai. Tai visai kas kita", – vardija D.Rekštys.
Nebūtina mokėti plaukti
Kadangi naujokams nereikia jokio išankstinio pasirengimo, vandenlenčių treniruotes gali lankyti ir vaikai. D.Rekščio komanda treniruoja net ikimokyklinukus: "Turime puikiai plaukiančią penkiametę, labai talentingą septynmetį, kuris yra labai motyvuotas ir noriai mokosi. Taigi nereikia bijoti – penkiametis jau drąsiai gali stoti ant lentos. Aišku daug priklauso ir nuo paties vaiko: vienas labiau bijo vandens, kitas – drąsesnis."
Turime puikiai plaukiančią penkiametę, labai talentingą septynmetį, kuris yra labai motyvuotas ir noriai mokosi. Taigi nereikia bijoti – penkiametis jau drąsiai gali stoti ant lentos.
Pasak trenerio, pirmadieniais Akademijoje vykstančiose stovyklose susirenka apie dvidešimt jaunųjų plaukikų, kurie vasaros atostogas nori praleisti gryname ore, o ne prie kompiuterio ekrano. "Dirbant su vaikais reikia daugiau jautrumo – jei perspausi, jie gali nebelįsti į vandenį. Pradžioje palaikome juos vandenyje su lynu, liemene ir šalmu. Kai pripranta prie vandens, siūlome pabandyti stoti ant lentos", – tiek vaikus, tiek suaugusius vandenlentininkus ant vandens laiko speciali liemenė, todėl mokėti plaukti nebūtina.
"Lanko nemažai merginų, kurios visai nemoka plaukti, bet puikiai stovi ant lentos. Kai kurie pas mus net išmoksta plaukti", – pasakoja D.Rekštys.
Naujokai traumų nepatiria
Anot vandenlenčių parkų įkūrėjo, norintiesiems išbandyti šį sportą užtenka tik noro, o visa kita jie išmoks treniruotėje. "Jei žmogus ateina – tai jau didelis darbas. Mūsų tikslas – jį motyvuoti", – prieš šešerius metus pirmą kartą ant vandenlentės atsistojęs D.Rekštys pasakoja turėjęs puikų mokytoją, įkvėpusį jį ne tik patį dirbti treneriu, bet ir įkurti du naujus parkus.
Mokytojas vandenlenčių parke – operatorius, valdantis lyną, prie kurio esi pririštas. Jis tiesiogiai bendrauja su plaukiku per šalme įmontuotą mikrofoną ir garsialkalbį, reguliuoja greitį, pataria, kaip geriau atlikti pratimą.
"Operatoriai yra labai patyrę profesionalūs sportininkai, todėl žino, ką patarti, kad triukas būtų atliekamas išvengiant traumų. Jie greitai reaguoja į situaciją, atsižvelgia į žmogaus savijautą, stebi, kaip jis stovi ant lentos. Greitis yra parenkamas toks, kad būtų patiriama kuo mažiau traumų ir kad pratimas pavyktų kuo greičiau", – pasak trenerio, dažniausiai traumas patiria ne naujokai, o profesionalai, kuri mokosi sudėtingų triukų ar ruošiasi varžyboms. Rimčiausios traumos būna raiščių patempimai ir nedideli sumušimai.
Žiemą – į šiltuosius kraštus
Kauno rajone įsikūrę du parkai vienas kito nedubliuoja. Akademijos klientai – savo profesionalumą tobulinantys sportininkai, o Kulautuvoje pramogauti renkasi visa šeima. Pasak D.Rekščio, dažnai darbo dienomis Akademijoje sportuojantys vyrai savaitgalį vyksta į Kulautuvą, kur pramogų randa ir jo žmona su vaikais.
"Parkas arti miesto – pranašumas. Akademijoje dirbame jau nuo 7 val.: žmonės atvažiuoja, pasitreniruoja, apsivelka kostiumą ir važiuoja į darbą. Yra net vilniečių, kurie čia atvažiuoja prieš darbą", – anot D.Rekščio, tokia rytinė treniruotė įkrauna energijos visai dienai.
O kas atsitinka, kai užšąla vanduo? "Žiemą keliaujame ten, kur šilta. Bendraujame su geriausiais pasaulio plaukikais, semiamės patirties. Grįžtame pasitobulinę ir savo patirtį perduodame klientams", – nors lietus vandenlentininkams – ne problema, tačiau spalio–balandžio mėnesiais užsiimti šiu sportu Lietuvoje neįmanoma.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„V–14“ koncerte pasirodys ir Nombeko Augustė
Šiais metais „V–14“ koncertas, skirtas Valentino dienai, sulauks ypatingo papildymo – prie Gabrieliaus Vagelio prisijungs sparčiai kylanti atlikėja, dainų autorė ir socialinių tinklų įžymybė Nombeko Augustė. Šis ...
-
V. Valento tapyba: meistrystė, gylis ir klasikos aidai
Kauno kolegijos Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje veikia personalinė Vidmanto Valento tapybos darbų paroda. ...
-
Kultūros ir sporto renginiai sausio 21–26 d.
Sausio 21 d. Taurakiemio laisvalaikio salė: 18 val. edukacija „Balto molio paslaptys“. Edukatorė Lina Mažrimienė. Ringaudų laisvalaikio salė: 18 val. pažintinis edukacinis vakaras su kanklėmis „Kaip skamba kanklės? Pažink, pajus...
-
Kauniečio šuolis aukštyn pasauliniame aktorių reitinge: pasijutau rimtu artistu21
Metų pradžia aktoriui ir režisieriui Kęstučiui S. Jakštui pažėrė malonią staigmeną. Iš aktorių agentūros sulaukė žinios, kad pasauliniame aktorių reitinge IMDB pakilo į solidžias pozicijas. ...
-
Sugiharos namuose – nauja interaktyvi ekspozicija: tikiu, kad čia atvyks daug japonų1
Čiunės Sugiharos namuose atveriama nauja interaktyvi ekspozicija ir patirtinės ekskursijos. Su puodeliu arbatos, japoniškais saldėsiais, istorijomis ir atminimo nuotrauka gyvybės vizoje. ...
-
Irena Ribačiauskaitė: baleto spektakliai vaikams leido užsiauginti žiūrovus
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (KVMT) trisdešimt metų baletmeistere dirbusi Irena Ribačiauskaitė mini 80-ąjį jubiliejų. Jubiliatė pasveikinta sausio 12 d. teatre vykusio Anželikos Cholinos baleto „Dezdemona“ metu. ...
-
Noriu to, kas tikra!
„Auksinis drakonas“ – vokiečių dramaturgo Rolando Schimmelphennigo tragikomedija, kurios premjera Kauno miesto kameriniame teatre įvyko dar 2023-iųjų birželį. ...
-
Išaiškinta Raudondvario grafo Benedikto Henriko Tyszkiewicziaus bičiulio tapatybė4
Grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius (gim. 1852 Nemėžyje – m. 1935 m. Mentone, Prancūzijoje) – keliautojas, fotografas, kurio išskirtinis paveldas vis plačiau atrandamas ir vertinamas ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu....
-
Sugiharos namuose atveriama interaktyvi ekspozicija, vyks pojūčių ekskursijos3
Tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos namuose Kaune atveriama interaktyvi ekspozicija, pasakojanti apie gyvybes keliems tūkstančiams žydų išgelbėjusių vizų išdavimą. ...
-
Kauniečių rašytojų Vieno lito literatūrinė premija – Linai Navickaitei2
Dvidešimt šeštoji kauniečių rašytojų Vieno lito literatūrinė premija už fantazijos siausmą, magijos, mistikos ir realybės sankirtą romane paaugliams ir visai šeimai „Ketvertas su paukščiu: naujoji ir se...